Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Wybór Odpowiedniego Modelu - M90

Rambo - 2009-12-24, 22:55
Temat postu: M90
Po pierwsze witam(jestem nowy). planuje zakup "powerków" i nie wiem czy model M90 ( a znalazłem dobrą ofertę) nie będzie dla mnie za mocny. Mam 185cm wzrostu, jakies 74 kg, 14lat, i niestety nigdy na tym nie skakałem (ale w końcu trzeba spróbować). Proszę o odpowiedź
lukassus - 2009-12-24, 23:54

Rambo - witaj na najbardziej rozskakanym forum w cyberprzestrzeni.

Przy wadze 74kg powinieneś dać radę na M90 - ten model jest dedykowany dla osób od 81 do 90kg. Napisz coś więcej o tym modelu, to będziemy w stanie precyzyjniej ci odpowiedzieć.

EMEK - 2009-12-25, 15:20

Dac rade dasz, ale na początku będzie ciężej.
Mam 67kg/183cm I kupiłem m80, dziewczyna m70.

Lekkie skoki/nauka o wiele łatwiej idą mi na m70. Są bardziej miękkie, łatwiej rozskakać się na płaskim terenie. Mniej siły trzeba wkładać, ruch sprężyny czuć nawet przy delikatnym kroku. O wiele mniej zakwasów itp po treningu.
Subiektywne odczucie jakby "płynięcia".

m80.
To jakbym wsiadł do sportowego auta. Twardziej. Odczuwalnie. Zrobienie skoku na wysokość bez problemu osiągalną z miejsca na na m70, tu wymaga zeskoku, lub rozbiegu.
Czuję podczas skakania uderzenia o podłoże, dopiero chwila potem zaczyna się sprężynka giąć.
Po miesiącu (albo inaczej 10-20godzin skakania) zacząłem jednak te twardość wykorzystywać, szybciej biegnąc i zeskakując z 1,5m murku. Tu m70 miał 90% zgięcia, a m80 może z 60%...

Zależy wg mnie co chcesz robić. Im większe skoki, tym większa energia do zamortyzowania podczas lądowania (potrzebna mocniejsza sprężyna).
Mocniejsza sprężyna może nieco ostudzić zapał do nauki, kiedy się człowiek przekona, że to jednak trzeba się wybić samemu, sprężyna sama nic nie zrobi.
Na filmach w necie są głownie ludzie co już umieją skakać i mają rozwinięte odpowiednie mięśnie. U nich ewolucje wyglądają na bajecznie proste do wykonania.

Są ludzie o mojej wadze co skaczą na m110/120

Rambo - 2009-12-25, 18:29

No więc jest to (podobno) prawdziwy powerizer ( nie skyrunner, i inne historie) sprężyny z włókna węglowego, no i model jak juz napisałem M90. I Dzięki wam wielkie że ktoś zainteresował się moim postem. Dzięki!!!
lukassus - 2009-12-25, 19:49

Rambo - oryginalny Powerizer poznasz po numerze seryjnym, który możesz zweryfikować u mnie.

EMEK napisał bardzo wartościowego posta.

A atencja na forum to rzecz zwykła :)
(choć niezwykła w porównaniu z innymi forami dyskusyjnymi w sieci).

Dany - 2010-01-03, 00:15

Rambo, Witaj na forum.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group