Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - jak przy ozdobic sprężynę?

kolek - 2009-12-26, 22:13
Temat postu: jak przy ozdobic sprężynę?
witam,
kupiłem przechodzonego powerizera. Wszystko działa rewelacyjnie! Tylko poprzedni właściciel nie dbał o niego należycie :kwasny: Sprężyna jest obklejona czarną taśmą, która wygląda jak po wybuchu granatu odłamkowego..... to po pierwsze! A po drugie.... przy zaczepach jest "taki dinks", który pomaga zapiać odpowiednio mocno nogę. Jest on niestety złamany ;/ I mam pytanie jak poprawić stan wizualny sprężyny? drugie pytanie.- gdzie taki "taki dinks" dostane?

EMEK - 2009-12-26, 22:29

kolek, Zrób fotkę tego co potrzebujesz. Lukassus powinien mieć. Ewentualnie poszukać po googlach.

Hmm. Taśma izolacyjna, Taśma PVC, rura termokurczliwa, otulina, opona. Wiele rzeczy się nada do zamaskowania/protekcji sprężyny


To można osiągnąć z taśmy PVC. Jej elastyczność nie pogarsza specjalnie właściwości sprężyny

Dany - 2009-12-27, 09:36

fajne kolorki sprezyn :D
lukassus - 2009-12-27, 10:41

kolek - kwestia zniszczonej osłony sprężyny. Emek przypomniał najbardziej popularny sposób (foto z USA); szybki i praktyczny.

Podobne tematy na forum:
- 'osłony na sprężyny z otuliny'
- 'opona + powerizer';
- 'sprężyny by volox'.

Było jeszcze kilka miejsc, gdzie temat osłon na sprężyny był poruszany. Poszukaj i działaj :)

kolek napisa³/a:
gdzie taki "taki dinks" dostane?

nie mam pojęcia, o co pytasz. Na pewno jednak taką część dostaniesz kontaktując się ze mną (proszę o foto na maila lub PW).

ChildOfJah - 2009-12-27, 22:06

kolek napisa³/a:
A po drugie.... przy zaczepach jest "taki dinks", który pomaga zapiać odpowiednio mocno nogę. Jest on niestety złamany ;/


Jeśli chodzi Ci o plastikowy element (klamrę) to widziałem ostatnio nawet w tesco całe paski takie same jak przy powerizerach tylko że właśnie ta klamra do zapinania była metalowa :) polecam poszukać w sklepach z podobnymi artykułami typu castorama. A później tylko potrzebna nitownica, nity no i wiertarka aby to wszystko wymienić.

kolek - 2009-12-28, 22:34

dzięki za pomoc! Jutro jadę do elektrycznego sklepu po rurkę termokurczliwą ;D i zabieram się do akcji :] Jestem ciekawy jak to wyjdzie.
lukassus - 2009-12-29, 08:31

kolek - powinno ci wyjść tak jak tutaj (Tuning by Barchom)

Koniecznie podeślij foty z 'przed' i 'po'.

kolek - 2010-01-04, 21:47

sprężynki obwinięte taśma izolacyjną ;) ale nie jestem zbytnio przekonany do nich:
1. Żadnej ochrony to nie daje ;/
2. Może się rozłazić i rozciągać
ale za to efekt estetyczny poprawiony ;> teraz tylko czekam aż stopnieją śniegi.

P.S. aparatu na razie nie mam, więc lipa ze zdjęć <sorry>

rattler - 2010-03-14, 22:52

Ja postanowiłem trochę pozabezpieczać niektóre części. Zastosowałem na to taśmę samowulkanizującą. Owijamy część (w taki sposób jak taśmą izolacyjną) po jakimś czasie taśma "łączy i kurczy się tworząc jedną całość z owiniętej taśmy) Według mnie sposób zdecydowanie lepszy od taśmy izolacyjnej nic się nie odklei i solidność zdecydowanie lepsza. Nie zauważyłem tez jakiś strat w odbiciu.


lukassus - 2010-03-15, 00:04

rattler - bardzo dobry mod.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group