Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - Pękają Ci gumy? Mój mały tutorial

Crusher - 2010-05-31, 23:27
Temat postu: Pękają Ci gumy? Mój mały tutorial
Witajcie!
Jestem posiadaczem Powerisera Advanced 7090, niestety zaczynają mi pękać gumy. Złożyłem zamowienie u Lukasa, ale paczuszka pewnie będzie szła kilka dni (a zbliża się Boże Ciało, wiec może nawet i tydzień). Nie chcąc tego czasu zmarnować postanowiłem się pobawić.
Czytałem coś na forum o oponach, ale powiem szczerze nie natknąłem sie na tutorial który by mowił krok po kroku co trzeba zrobić.

Jestem ścisłowcem, więc będę sie starał pisać dość konkretnie.

Sposób ten jest raczej tymczasowy polega na przykręceniu kawałka opony od roweru na pękającą gumę.

Potrzeba:
-oponę rowerową
-wiertarkę
-kilka śrub z nakrętkami
-nożyczki i obcęgi boczne

Czas wykonania - ok 20 minut dla jednego Powerka

1. Bierzemy oponę i tniemy ją na długość gumy. Do tego własnie używamy na poczatku tych obcęg, aby przeciąg druciane zbrojenie, potem tniemy nożyczkami lub nożem i na koncu znów obcęgami. zdjęcie
2. Odcinamy nożyczkami zbrojenie. zdjęcie
3. Robimy wiertarką dziury w gumie (ja mam cztery). Dobieramy taką średnice wiertła, aby pasowała do naszych śrub (ja mam piątki bodajże). zdjęcie
4. Gdy mamy dziury i naszą łatę, przykładamy oponę do gumy i patrzymy gdzie są dziury na gumie. Potem bierzemy wiertarkę i wiercimy w oponie (najlepiej wywiercić jedno i od razu dać śrubę) zdjęcie zdjęcie
5. Robimy tak dla wszystkich dziur.
6. Powinniśmy otrzymać coś takiego - zdjęcie
7. Obcinamy niepotrzebne boki nożyczkami. zdjęcie
8. Efekt prezentuje się następująco zdjęcie

Dzięki temu nasze odbicie się od twardej powieszchni jest cichsze, a ja osobiscie nie zauwazyłem gorszego odbicia. Tak jak pisałem wczesniej, jest to raczej rzecz tymczasowa, aby nie siedzieć w domu, gdy kolejne gumy są w drodze :)

Pozdr!

lukassus - 2010-06-01, 07:53

Foto tutorial by Crusher:

1.

2.

3.

4.

4.

6.

7.

8.

Bardzo pomysłowy mod. Zastanawia mnie, jak będzie sprawdzał się w boju.
Niepokoją mnie nieco te wystające śruby.
Jak z przyczepnością na oponach?

Crusher - 2010-06-02, 21:42

Już odpowiadam. Ze śrubami nie ma kompletnie problemu, ani razu nie zahaczyłem nimi o podłoże. Przyczepność wg mnie minimalnie gorsza, ale bez problemu można skakać, biegać, etc :)
lukassus - 2010-06-02, 23:04

Crusher napisa/a:
Przyczepność wg mnie minimalnie gorsza

To dlatego, że wziąłeś łysą oponę.

Crusher napisa/a:
Ze śrubami nie ma kompletnie problemu, ani razu nie zahaczyłem nimi o podłoże.

Ja się bardziej obawiam, że możesz sobie lub komuś, nimi przypadkowo zrobić krzywdę. Bardzo wystają.

Darkon - 2010-06-05, 14:13

wiem coś o tym bo ja zaczepiam śrubami, bo tak bardzo zjechałem gumy, że już śruby wystają.

Lukassus ile kosztują gumy do starych powerków, wiesz, który ja mam ten z logiem dawnego Powerizera, kiedyś wstawiałem foty

Przewertowałem już rok twe gumy, i akurat dziś po napisaniu tego posta aktualnie go edytuje pękły mi :rotfl: haha jednak mój post był omenem, zepsucia gum ;p

Wczoraj 7 godzin biegałem na pokazach teatrów ulicznych i dziś jak chciałem pobiegać to mi popękały ;/ i tak pobiegałem dziś 15 min :(






lukassus - 2010-06-05, 17:38

Darkon napisa/a:
ile kosztują gumy do starych powerków

29,90pln/szt.

Darkon - 2010-06-06, 00:05

ok to zamawiam, tylko powiedz jak mam ci przekazać kasę i proszę jak mi będziesz przesyłał to tylko nie przez UPS, nienawidzę tej firmy a w szczególności oddziału z Siedlec, obiboki.
matiboro - 2011-05-10, 15:07

Próbował ktoś innego sposobu przyczepienia tej opony do kopytek?
Bo te śruby niezbyt mi sie podobają. Może jakiś klej.. (jaki?)

Matizus - 2011-05-10, 15:25

Guma jest mocna, nie powinna puścić śrub. Klej nie jest pewnym łącznikiem, zawsze jest ta niepewność, że puści. Lepiej jest zrobić skarpetę i opaską zaciskową nad gumą złapać całość i działa.

Jednakże nic innego nie zastąpi nowego i oryginalnego kopytka poweriser.

Dragoth - 2011-05-10, 20:37

Na jakimś zagranicznym forum widziałem taki motyw, że spory kawałek opony rowerowej został wycięty i założony na kopytko w taki sposób, że zaczyna się nad gumą z tyłu, następnie nachodzi na kopytko, otacza całe, idzie dalej w górę kopytka na taką samą wysokość jak z tyłu i tutaj one są oba spinane/wiązane opaskami samozaciskowymi na przykład. Robią się takie 'skarpety' i nie trzeba nic wiercić w gumach. Jak mi się kiedyś zachce modyfikować powerki to zamieszczę zdjęcia, no chyba że ktoś już ma coś takiego :)
matiboro - 2011-05-10, 23:36

trzeba coś kombinować bo na dłuższy okres wymienianie całych kopytek co miesiąc to duży wydatek. Ogólnie to mały minus dla Poweriser że nie wymyślili takich kopytek aby dało się wymieniać same gumy np jak we wcześniejszej wersji.
Ja obecnie podjąłem sie modyfikacji z oponą. Przykleję i zdam relacje jak sie sprawuje, ale narazie jestem na etapie cięcia opony :mad: :mad:

lukassus - 2011-05-11, 08:04

matiboro napisa/a:
Ogólnie to mały minus dla Poweriser że nie wymyślili takich kopytek aby dało się wymieniać same gumy np jak we wcześniejszej wersji.

"Cierpliwi będą nagrodzeni" ;)

matiboro - 2011-05-11, 12:31

czyżby mała cicha "zapowiedź" nowego sprzętu? :hyhy:
lukassus - 2011-05-11, 14:20

Nie taka cicha. Stay tuned.
matiboro - 2011-05-11, 16:06

To może chociaż zdradzisz kiedy będzie coś wiadomo?;p
Bo ja chciałem na czasie kupować 90120 a może poczekam...

Może podpytam z 2 strony;p Chodzi o EVO I?

lukassus - 2011-05-11, 21:01

EVO I są dostępne wyłącznie na zamówienie. Natomiast już wkrótce będzie można kupić kilka fajnych części zamiennych tunigujących Poweriser :)
Matizus - 2011-05-11, 22:11

Baaardzo faajnych :D
matiboro - 2011-05-12, 01:58

aaaa no to ekstra:D
Bartek - 2011-05-12, 11:26

no to cierpliwie czekamy z niecierpliwoscią !!!:D :oczami: :padam:
kamyk7 - 2011-06-05, 18:54

lukassus napisa/a:
Darkon napisa/a:
ile kosztują gumy do starych powerków

29,90pln/szt.



u kogo mogę zamówić te gumy do skyjumper ? u Ciebie lukassus?

lukassus - 2011-06-05, 22:57

kamyk7 - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Dane kontaktowe masz tutaj: www.poweriser.pl/kontakt

Mean3rd - 2011-06-07, 14:43

lukassus napisa/a:
EVO I są dostępne wyłącznie na zamówienie. Natomiast już wkrótce będzie można kupić kilka fajnych części zamiennych tunigujących Poweriser :)




Czy do tych części bd także dostępne nowe kopytka?

lukassus - 2011-06-07, 21:49

Są dostępne :)
matiboro - 2011-06-08, 10:04

Czyli są już te części nowe? A te nowe kopytka jak wyglądają? można je gdzieś zobaczyć?
Mean3rd - 2011-06-09, 16:59

matiboro napisa/a:
Czyli są już te części nowe? A te nowe kopytka jak wyglądają? można je gdzieś zobaczyć?




A te nowe kopytka bd pasować do poweriserów adv? Ile takie kopytka kosztują i ile kosztują wymienne gumy?

Cinek2395 - 2011-06-10, 07:16

A ja mam takie pytanie, czy kopytka z starszych modeli powerizerów będą pasowały do tych nowych (Advance ) ??
Matizus - 2011-06-10, 11:58

Wydaje mi się, że bez problemu będziesz mógł spasować element.

Nowe kopytka są w pełni kompatybilne z Poweriserami Advance.

lukassus - 2011-06-10, 13:33






Koszt nowych kopytek z gumami: 199zł.
Koszt nowych gum: 79,90zł.

Nowe kopytka pasują do obecnych Poweriser Advance.
Zamówienia można składać tel. lub mailowo: www.poweriser.pl/kontakt
Koszt wysyłki kurierskiej: 20zł. (1 komplet) lub 25zł. (większa ilość).

matiboro - 2011-06-11, 11:33

a to nie sa kopytka od evo I?
drogie troche;p

Łukasz skakałeś na nich? bo ta guma wydaje sie troche inna, taka jakby bardziej kauczukowa.
mniej sie zdziera od starej?

lukassus - 2011-06-11, 14:53

matiboro napisa/a:
Łukasz skakałeś na nich? bo ta guma wydaje sie troche inna, taka jakby bardziej kauczukowa.

Nowe kopytka jak na razie sprawdzają się rewelacyjnie. Co ważne, są też częścią tuningującą - są dłuższe od poprzednich kopytek, wyżej łapią sprężynę. Z oczywistości: pozwalają na oszczędności, szybko i wygodnie można wymienić stare gumy na nowe. Guma jest bardzo trwała.

lukassus - 2012-03-19, 12:20

Od początku sezonu ostro testujemy najnowsze gumy wymienne do Poweriser. Skaczemy dużo po betonie, kostce brukowej, asfalcie itp. Gumy sprawują się ZNAKOMICIE!



Gumy pasują również do Skyrunner i starych Powerizer, Powerstrider, Upwing itp.

W tej chwili są w promocyjnej cenie na www.poweriser.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group