Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Skrzypienie kolanek

Items - 2011-01-31, 15:36
Temat postu: Skrzypienie kolanek
Hey !
Podczas skakania i ruszania noga gdy kolanka sie ruszaja slychac taki "zenujacy" odglos.Mam to przy 2 powerach ... Filmik :



Wiecie jak mozna to naoliwic czy cos ?

lukassus - 2011-01-31, 17:03

Items - możesz spokojnie zdjąć wszystkie rzepy i w ten sposób dostaniesz się do śrub, które wydają te odgłosy. Jak tak bardzo cię to irytuje, możesz to lekko nasmarować/naoliwić. Dźwięk powstaje najpewniej przez ocieranie się śruby o rurkę aluminiową kolanka i tutaj możesz podziałać. Pamiętaj tylko, aby:
- NIE smarować samej śruby (bo istnieje ryzyko, że jakimś trafem się odkręci);
- nie próbuj dokręcać/odkręcać tych śrub. Jest to niemożliwe, bez ich trwałego zniszczenia.

Items - 2011-02-01, 15:24

Nie widze sensu pisania jeszcze 1 tematu ... Mam taki sam problem co Jonek w TYM temacie.

Mam powerisera 50-70 , waze okolo 52 kg. Mam to tylko przy prawym powerku.
Rozkrecilem go prawie calego, popatrzylem, dokladnie poskrecalem ... Dalej to slychac ...

lukassus - 2011-02-01, 15:38

Items - Jonek miał starego Powerizera i o ile dobrze pamiętam, problem tam dotyczył sprężyn.

Poweriser posiada najlepsze, najtrwalsze sprężyny, z jakimi kiedykolwiek miałem kontakt i jeśli słyszysz jakieś 'dźwięki' sprawa może dotyczyć czegoś innego.

Posłuchajcie jak pracują normalnie powerki choćby na naszych filmach czy z Niemiec, Francji, USA, Japonii etc. Nie jest to bardzo cichy sprzęt, nie posiada łożysk kulkowych, ma sporo łączeń, podlega dużym przeciążeniom - stąd odgłosy pracy sprzętu.

Items - 2011-02-01, 15:41

Tak... Rozumiem ... Ale lewy chodzi normalnie, wszystko gra, skacze sie OK.
Prawy tylko tak bardzo "dziwnie" halasuje ...

Wszystkie czesci poskrecalem, zadnych luzow nie ma ... A slychac dalej ...

lukassus - 2011-02-01, 15:48

Items - jedną nogę masz silniejszą, drugą słabszą. Każda noga nieco inaczej 'pracuje', co możesz zaobserwować m.in. po swoich butach (podeszwy, wkładki etc.).
Jak sam piszesz, coś tam już rozkręcałeś w powerku - na pewno wszystko dobrze poskładałeś?

Items - 2011-02-01, 15:50

Przyczyna rozkrecania byl wlasnie ten dzwiek ... Po poskrecaniu bylo tak samo ... Mocowania sprezyny przy kopytkach i na gorze sa ok, poprzykrecane dokladnie ...
lukassus - 2011-02-01, 15:54

A na dole? Napisz konkretnie co to za dźwięk, może uda ci się to nagrać i pokazać.
Items - 2011-02-01, 16:48

Na dole ? Na dole czyli przy kopytkach ? Poskrecane ...
lukassus - 2011-02-01, 17:07

Mocowanie sprężyn do ramy. Od spodu są śruby.
Items - 2011-02-01, 17:09

Tez przykrecone ...
Items - 2011-02-02, 11:09

Udalo mi sie wyelminowac ten dzwiek. Podokrecalem raz jeszcze sroby regulujace wysokosc kolanka i te przytwierdzajce stopke do laczenia 4 srob do kolanka ...
Lecz ... Podczas skakania wlasnie na tym prawym powerku pod dotknieciu ziemi i odbiciu sie od niej nastepuje taki "klik" ... Dokladnie cos takiego gdy kilka sie myszka ...
To normalne czy nie za bardzo ?
Powiedz mi jeszcze Luk, jaki jest zakres temperatur podczas pracy powera ?

lukassus - 2011-02-02, 11:21

Nie wiem co to za dźwięk, więc trudno mi ocenić, czy jest OK.
Najpewniej wszystko jest w porządku. Tak jak wspominałem, pooglądaj trochę video i posłuchaj jak powerki pracują.

Odnośnie temperatur: doświadczenie uczy, że lepiej jak powerek nieco poleży w temperaturze, w której będzie później używany czyli np. jeśli cały dzień trzymasz sprzęt w domu, a chcesz poskakać na podwórku, gdzie jest -5st. C, wtedy wystaw sprzęt wcześniej na dwór.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group