Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Dziwne skrzypienie

Cinek2395 - 2011-03-28, 22:33
Temat postu: Dziwne skrzypienie
Siemanko chciałbym wam przestawić mój problem dotyczący z powerizer ot-urz gdy się poruszam to na lewym powerizerze skrzypi mi taj jak by sprężyna.
Oto miejsce w którym wydawany jest dźwięk :
Wszystko poodkręcałem ale może trzeba posmarować smarem i wszystko będzie w porządku. Proszę o pomoc.

Matizus - 2011-03-28, 22:44

Przede wszystkim sprawdź, czy śruby trzymające sprężynę są dobrze skręcone. Tam może być przyczyna. Jeżeli nie tam, to weź do ręki powera złap za kolanko i poruszaj nim. Jeżeli to jest to skrzypienie, to z tym nie da się nic zrobić, normalnie metal ociera o metal. Tamtych śrub za nic nie odkręcisz, także na marne będą twoje próby. Jak bardzo pragniesz nie skrzypienia, to możesz tam posmarować smarem, ale tego bym nie radził.
lukassus - 2011-03-28, 23:00

Cinek2395 - sprawdź śruby sprężyny (te dwie 10tki). Tego się nie smaruje, tylko dokręca. Później sprawdź jeszcze 13tkę (śruba mocująca sprężynę do ramy Poweriser). Pamiętaj, aby nie przesadzać z dokręcaniem, to bo jest złe. Musi być dobrze skręcone, do oporu, nie za mocno. Tutaj można nasmarować łożyska najlepiej jakimś smarem w spreju.

Poweriser to niestety nie jest super cichy sprzęt. Nie ma tutaj łożysk kulkowych, całość pracuje i coś tam zawsze trochę może skrzypieć.

Jak samo skakanie?

Cinek2395 - 2011-03-29, 17:29

skakanie jest super, jak na osobę która ma powerki dopiero kilka dni to uczucie jest niesamowite.
Items - 2011-03-29, 18:56

Cinek, mi na poczatku tez cos tam nonstop skrzypialo ... Poskakalem i przestalo ...
Sprawdz kolanka (poruszaj nimi w gore i w dol) , jesli to one, to nic nie zrobisz...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group