Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Skrzypienie,luzy ?

vrn - 2011-05-05, 19:54
Temat postu: Skrzypienie,luzy ?
Dobra a więc problem tkwi w lewym powerku.Na filmiku mam nadzieje bedzie to slyszalne roznica miedzy prawym a lewym, Prawy jest twardy sztywny wszystko gra jak nalezy podczas oderzania nie slychac zadnych nie pokojacych dzwiekow. w lewym natomiast podczas uderzania o ziemie cos jakby mialo gdzies luz czy to kopytko czy cos innego nie wiem, wszystko podokrecalem i dalej to samo. Podczas normalnego skakania objawia sie to nawet skrzypieniem. Mam nadzieje ze uslyszycie roznice miedzy prawym a lewym.Co robic ?



Jak slychac na filmiku prawy power jest OK ma ladny twardy dzwiek a lewy wydaje taki metaliczny odglos jakby cos bylo z deka poluzowane.

Dragoth - 2011-05-05, 19:56

Ten film video jest prywatny... zmień mu uprawnienia. Sprawdź dokręcenie podkładki pod stopę i górnych uchwytów na nogę. Ja miałem tam luzy po 15h około.

EDIT
I sprawdź czy kopytko nie waha Ci się na prawo i lewo, może się podkładki wyrobiły i dokręcenie nic Ci nie pomoże.

Items - 2011-05-05, 19:57

Heh ... zaznaczyles film jako "prywatny" ... Nie idzie go obejrzec ...

/edit Dragoth mnie wyprzedzil ... :P Mi po kilku godzinach tez niby cos skrzypialo ... Probowalem cos niby dokrecac, sprawdzac i patrzec ... Pozniej po kilku skokach i radach Lukasa przestalo, i wszystko jest OK ! Jako ze filmiku jeszcze nie widzialem, rzucam, ze moze sa to kolanka ? Film byl gdzies w temacie "Skrzypienie Kolanek" ...

luciek - 2011-05-05, 20:00

@UP @UP2 NOM
vrn - 2011-05-05, 20:03

A jak teraz ?:D
luciek - 2011-05-05, 20:09

dla mnie nie slychac roznicy wogole
Items - 2011-05-05, 20:09

Gdy wszystko podokrecalem, skorzystalem z rady Lukasa i przyjelem do wiadomosci ze powerki halasuja ... Pozwole sobie tutaj przytoczyc jego wypowiedzi :

Cytat:
Nie jest to bardzo cichy sprzęt, nie posiada łożysk kulkowych, ma sporo łączeń, podlega dużym przeciążeniom - stąd odgłosy pracy sprzętu.


Cytat:
jedną nogę masz silniejszą, drugą słabszą. Każda noga nieco inaczej 'pracuje', co możesz zaobserwować m.in. po swoich butach (podeszwy, wkładki etc.).


Cytat:
Najpewniej wszystko jest w porządku. Tak jak wspominałem, pooglądaj trochę video i posłuchaj jak powerki pracują.


Zawsze mozna naoliwic Å‚ozyska jakims smarem silikonowym w sprayu czy cos ...

vrn - 2011-05-05, 20:16

tak tak tak ryba to piekny ptak... Prawy smiga jak trzeba a lewy tylko skrzypi. dokrecilem kazda kazda srubke,srubeczke jak nalezy i dalej ten dzwiek wystepuje. Wydaje mi sie jakby to bylo w samym kopytku, powiem wam ze dwie srubki przy kopytku (10) kreca sie w kolko i nie da sie tego jakos dokrecic do "konca" tez tak macie ?
Items - 2011-05-05, 20:19

Vrn, u mnie bylo na odwrot, prawy skrzypial, lewy chodzil ... Wydaje mi sie ze tlumaczy to wypowiedz Lukasa na temat pracy nog ... Jesli chcesz dojsc do tych 2 srob na kopytku musisz odkrecic cale kopytko ... Ta metalowa czesc przy kopytku zawierajace 2 krecace sie sroby trzyma sprezyne i przytwierdza ja do kopytka ... Troche tam jest rozkrecania ...
Dragoth - 2011-05-05, 20:34

Ja słyszę takie klekotanie większe. Musisz spróbować namierzyć to dokładniej. Spróbuj w rękach poruszać każdą częścią, szukaj luzów. Ja tak namierzyłem skrzypienie przy kolanku i stopce :D
lukassus - 2011-05-05, 21:35

Przeczytaj raz jeszcze zacytowane wypowiedzi przez Items.
Nogi pracują z różną siłą, stąd mogą się pojawiać (i najpewniej będą się pojawiały) różnice w pracy powerków.

Odnośnie dokręcania: proszę pamiętaj, że za mocne dokręcanie jest tak samo złe jak zbyt lekkie dokręcanie.

Źródłem luzów najczęściej jest zaniedbanie na samym początku jego powstania. Przykład: jedna śruba się luzuje, przez co cały element zaczyna się ruszać w trakcie korzystania ze sprzętu, przez to np. otwór się wyrabia, część się odkształca etc. i to jest źródło kolejnych luzów. Jeśli chcesz, aby twój sprzęt działał jak najdłużej prawidłowo, musisz o niego dbać, i nie tyczy się to tylko powerków, ale wszelkiego typu sprzętu (rower, samochód etc.).

vrn napisa³/a:
Mam nadzieje ze uslyszycie roznice miedzy prawym a lewym.

Różnica jest słyszalna.

vrn napisa³/a:
Co robic ?

W miarę możliwość sprawdź każdy element, szczególnie przy kopytku.

Dragoth napisa³/a:
może się podkładki wyrobiły i dokręcenie nic Ci nie pomoże.

?

Items napisa³/a:
Zawsze mozna naoliwic Å‚ozyska jakims smarem silikonowym w sprayu czy cos ...

Oczywiście łożyska można nasmarować, ale źródło dźwięku nie ma tutaj z tym nic wspólnego.

vrn napisa³/a:
dokrecilem kazda kazda srubke,srubeczke jak nalezy i dalej ten dzwiek wystepuje. Wydaje mi sie jakby to bylo w samym kopytku, powiem wam ze dwie srubki przy kopytku (10) kreca sie w kolko i nie da sie tego jakos dokrecic do "konca" tez tak macie ?

Skoro te śruby się kręcą, to znaczy, że coś przeoczyłeś. Aby dostać się do śrub (10) mocowania sprężyny, musisz odkręcić śrubę na samym dole (13) i przy pomocy dwóch kluczy nr 10 dokręcić je. Wydaje mi się, że to jest źródło tego dźwięku.

Dragoth napisa³/a:
Spróbuj w rękach poruszać każdą częścią, szukaj luzów.

Dokładnie w tej sposób sprawdzaj powerka.

matiboro - 2011-05-05, 22:36

Witaj vrn!
Słuchaj miałem taki sam problem jak ty. Przy skakaniu słyszałem inny dźwięk z lewego niż z prawego i czułem tak jakby luz w jakiejś części ale nie wiedziałem gdzie.
Nie da sie tego pokazac na filmiku trzeba doswiadczyć.
Moim zdaniem problem leży w łożysku (tym z tulejkami, połączenie ram odrazu nad kopytkiem)
a mianowicie w podkładkach.
Jeśli na bieżąco nie dokręca się śrub i skacze się z luzami podkładki pod śruby wycierają się i powstają luzy których nie można nadrobić mocnym dokręcaniem.
Przeczytaj cały ten temat
http://forum.powerizer.pl/viewtopic.php?t=1535

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group