Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Triki - bezpieczne lądowanie

matiboro - 2011-05-15, 22:04
Temat postu: bezpieczne lądowanie
Czy zna ktoś mniej więcej oszacowaną wysokość z której można skoczyć na poweriserach? np. na takich 90120 przy wadze 90kg z jakiej max wysokości lądowanie będzie bezpieczne dla sprzętu, no i dla życia :P
lukassus - 2011-05-15, 22:55

Na powerkach skacze się do góry, a nie z góry.
matiboro - 2011-05-15, 23:20

haha wiem wiem , chodzi o wybijanie sie z tłumu a nie na tłum :cool: ale tak np freestyle
-biegniemy sobie przez miasto a tu schodki w dół, albo jakiś nie wiem murek albo rampa rozładunkowa przy sklepie...

Ja obecnie zeskakuje tak z ok 5 schodków ale z większej wysokości nawet nie próbowałem nigdy.

Na yt widziałem rekord wysokości przez tyczke na powerkach to chyba cos ok 2,2m i przy lądowaniu jeszcze brakowało troche do pełnego ugięcia sprężyn.

Nyunube - 2011-05-16, 06:16

Przypuszczam, że wysokość zeskoku nie powinna być większa niż najwyższe możliwe wybicie na danym sprzęcie. Chodzi o maksymalne ugięcie sprężyny. 1,5 metra około chyba jest jeszcze w porządku. Zależy jak mocno powerki dobijają.
lukassus - 2011-05-16, 08:00

Za Nyunube - tak wysoko jak jesteś w stanie się wybić do góry, możesz zaryzykować, że z takiej maksymalnej wysokości możesz zeskoczyć. Musisz znać swój sprzęt i swoje możliwości, aby robić takie trudne i ryzykowne triki.
Matizus - 2011-05-16, 13:40

Ja lubię zeskakiwać z dużych wysokości. Przede wszystkim musisz znać możliwości swojego sprzętu i swoje możliwości. Według mnie wysokość z której zeskakujemy może być trochę większa niż maksymalne wybicie, jeżeli oczywiście chcesz tylko wylądować, wtedy tłumisz spokojnie całą siłę i część idzie w sprężyny, a część właśnie tłumisz. Drugą możliwością jest zeskakiwanie z czegoś i wybijanie się w górę, w tym przypadku wysokość z której zeskakujesz musi być więcej jak trochę mniejsza jak twoje maksymalne wybicie, żeby sprężyny nie dobić (efekt spadnięcia na proste nogi) i do tego jeszcze ładnie się wybić. Kwestia treningu i opanowania przede wszystkim swojego ciała, a potem powerków.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group