Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Który prawy a który lewy

lukassus - 2011-05-17, 11:38
Temat postu: Który prawy a który lewy
Jak doskonale wiecie, Poweriser, tak samo jak buty, zakłada się na lewą i prawą nogę. Tylko który na którą nogę?

Są dwa pewne sposoby, aby to poznać:

- zapinając paski, sprzączki są od wewnętrznej strony, a paski od zewnętrznej;
- plastikowa stopka (miejsce, gdzie stawiamy stopę) jest asymetryczna. Zaokrąglona jej część jest od zewnątrz, a płaska (prosta) od wewnątrz.

I ważne jest, aby zawsze zakładać Poweriser na te same nogi (lewy na lewą i prawy na prawą).

Lewa stopka (na lewÄ… nogÄ™):


WiÄ…zania prawe (na prawÄ… nogÄ™):

luciek - 2011-05-17, 14:46

ja tam logo mam na prawej oslonie sprezyny:)
matiboro - 2011-05-17, 16:17

ja tez na prawej
Cinek2395 - 2011-05-17, 18:01

To raczej pomoże dla początkujących. Ja np miałem problem który powerek na którą nogę, dopiero później skumałem się że zapięcia czasami haczą się o siebie i się rozpinają a teraz wiem który na którą :D
lukassus - 2011-05-21, 11:19

luciek napisa³/a:
ja tam logo mam na prawej oslonie sprezyny

Tak jak pisałem, to nie jest reguła. Loga są ostatnio w większości przypadków po prawej stronie :)

Cinek2395 napisa³/a:
To raczej pomoże dla początkujących. Ja np miałem problem który powerek na którą nogę, dopiero później skumałem się że zapięcia czasami haczą się o siebie i się rozpinają a teraz wiem który na którą

Najlepsza nauka jest przez własne doświadczenie.

amokk - 2012-07-22, 19:13

Przebiegałem z 20 godzin i lewy PR od początku strasznie ucieka mi na zewnątrz, a prawy troszkę mniej.
Na lewym widać też, że stopka nie jest prostopadle do szyny tylko przechylona troszkę na zewnątrz.
Wytarły się gumy kopytek od zewnętrznych stron.

Rurki kolanek ustawione z identycznymi kątami (trapez równoramienny) na obu PR.

Postanowiłem zamienić lewy z prawym i o niebo lepiej mi się teraz biega.

Biegnąc nie tworzę już litery V, tylko oba PR są równolegle do siebie.

Czy w tym wypadku mogę zamienić stopki i kolanka z lewego na prawy i poodwracać śruby i będzie wszystko OK??

Czym różni się prawy PR od lewego oprócz stopek z mocowaniami i kolanek??

PS. Czy ciężko się wymienia sprężyny (jeśli można zamienić stopki i kolanka to i też wymienię sprężyny, aby logo było po prawej :) )

Damianr - 2012-07-23, 09:08

Stopki od powerków są jak nasze stopy, nie są przecież symetryczne tylko z jednej strony stopka staje się dłuższa więc powinien każdy zajarzyć który jest który.
amokk - 2012-07-23, 10:02

To nie jest odpowiedź na moje pytanie...
lukassus - 2012-07-23, 22:47

amokk napisa³/a:
Przebiegałem z 20 godzin i lewy PR od początku strasznie ucieka mi na zewnątrz, a prawy troszkę mniej.
Na lewym widać też, że stopka nie jest prostopadle do szyny tylko przechylona troszkę na zewnątrz.
Wytarły się gumy kopytek od zewnętrznych stron.

Rurki kolanek ustawione z identycznymi kątami (trapez równoramienny) na obu PR.

Postanowiłem zamienić lewy z prawym i o niebo lepiej mi się teraz biega.


Wydaje mi się, że od początku masz nie tak ustawione kolanka. Jeśli noga ucieka ci na zewnątrz, to kolanka nie powinny być ustawione symetrycznie czyli tak \ | / a tak \ | |
Ustaw tak i będzie OK.

Zamiast zmieniać kolanka i stopki (oczywiście możesz tak zrobić), to zmień same gumy.

Gumy wycierają się tak jak podeszwy naszych butów; każdemu trochę inaczej, w zależności od tego jak chodzi, jaką ma budowę itp. Analogia bardzo trafna.

Sprężyny z reguły po raz pierwszy wymienia się ze 2-3h, u nas w serwisie trwa to do 30min :D

Prawy powerek i lewy są identyczne, jeśli chodzi o budowę. Różnią się detalami, które wskazują, który lepiej ZAWSZE używać na której nodze (stopka, wiązania, kolanka).

Wszystko jasne?

amokk - 2012-07-24, 07:19

Wszystko jasne.

Potestuję i dam znać ;)

Ale zastanawiam siÄ™ czemu po zamianie prawego z lewym jest OK.

Czy to przez wytarte gumy kopytek??

lukassus - 2012-07-24, 08:10

amokk napisa³/a:
Ale zastanawiam siÄ™ czemu po zamianie prawego z lewym jest OK.

Czy to przez wytarte gumy kopytek??

Zakładam, że to właśnie przez to. Dla pewności możesz to z łatwością sprawdzić przekładając same gumy. Sama zamiana gum zajmie ci ok. 5 min.

amokk - 2012-07-24, 23:28

Ustawiłem oba PR w ten sposób \ || / oraz zamieniłem gumy kopytek i obecnie jest OK ;)
lukassus - 2012-07-24, 23:36

Skoro jest OK, tzn. że masz dobre ustawienie. Jak coś się zmieni, daj znać, będziemy myśleli co zrobić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group