Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Wrażenia Powerizer - Pierwsza godzina z Poweriser

admus - 2011-07-15, 20:14
Temat postu: Pierwsza godzina z Poweriser
Czas naskrobać parę literek odnośnie wrażeń po zabawie z Poweriser :)
Nie spędziłem na nich póki co zbyt wiele czasu, ale śmiało mogę powiedzieć, że mocno się wkręciłem. W sumie miałem je na nogach nieco ponad godzinę.
Pierwszy dzień to tylko 20min. i już wtedy wiedziałem, że podjąłem słuszną decyzję. Zabawa niesamowita, progres w nauce jeszcze większy. Prawdą jest, że można śmiało nauczyć się chodzić w 5min. W przeciągu 20min. natomiast: biegać a nawet skakać wybijając się dwoma nogami.
Drugi dzień treningu trochę dłużej, zabawa również przednia. Obroty o 360stopni. Skoki dużo wyższe niż dnia poprzedniego. Nauka skupiona na nabiegu i wybiciu obunóż. Niestety ból pleców spowodował, że musiałem zakończyć. Mija prawie tydzień a plecki bolą :( . Niby kondycja w miarę przyzwoita, ale jak widać nie do Powerków. Mam nadzieję tylko, że to nic poważnego. Ból między łopatkami mija, ale w dolnych okolicach niestety nie. Kolejnym razem poświęcę dużo więcej czasu na rozgrzewkę. Tym samym przestrzegam amatorów takich jak ja, żeby wzięli sobie te słowa do serca. Szkoda zdrowia i czasu na dochodzenie do siebie.
Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Tego po prostu trzeba spróbować :) . Chęć nauki i doskonalenia techniki jak w żadnym innym sporcie. Pewnie dlatego, że widać tak szybko wyniki. Pewnie też dlatego, że to młoda dyscyplina i przy odrobinie chęci można "wybić się z tłumu" :)
Kolejne relacje po dojściu do siebie :)

lukassus - 2011-07-16, 00:03

Zdrówka.
admus - 2011-07-16, 06:02

Dziękuję, przyda się. Tym bardziej, że w przyszłym tygodniu urlop.
Matizus - 2011-07-20, 15:45

Mięśnie, mięśnie, mięśnie!

Pracuj nad mięśniami. Rób sobie grzbiety. Leżąc na brzuchu podnosisz jednocześnie wyprostowane nogi i ręce i tak 20cia powtórzeń i 20ty przytrzymany ile masz sił.

admus - 2011-07-20, 19:36

Dzięki serdeczne Matizus. Będę tak robił, choć ostatnio wzmocniłem mięśnie pleców - widać niedostatecznie :( . Ból wciąż doskwiera, zaczyna to być męczące. Nie mam za bardzo jak wypocząć, w pracy obciążam dokładnie te partie mięśniowe.
Jakieś kolejne dobre rady, chętnie wysłucham :) .
Pozdrawiam!

lukassus - 2011-07-20, 20:34

Teraz to chyba już jednie odpoczynek, a później j/w :)
admus - 2011-07-20, 20:49

Czekam z utęsknieniem na urlop. Jeszcze tylko dwa dni i tydzień odpoczynku :) Muszę doprowadzić się do stanu, bo czuję się jak dziadek :)
Matizus - 2011-07-20, 22:16

Ja sam zaczynając po przerwie skoki na mocniejszym sprzęcie odczuwałem taki drobny ból, ale z czasem on ustał.
admus - 2011-07-21, 04:41

Oby Twoje słowa okazały się prorocze.
Dragoth - 2011-07-21, 15:40

Ja teraz stosuję taktykę wyczytaną/usłyszaną od osób zajmujących się ćwiczeniami wszelakiego rodzaju. Jeśli jakiś sport jest dla nas ekstremalnie wykańczający, wtedy ćwiczymy co 2 dzień. Czy to biegi, czy nawet codzienne pompowanie, ta taktyka sprawdza się idealnie. Chodzi o to, żeby nie wysilać mięśni każdego dnia, bo muszą mieć czas na regenerację. Zwłaszcza, gdy odczuwamy ból po treningu. Zapobiega to również niektórym kontuzjom. I polecam przed skakaniem rozgrzać te mięśnie, które nam najbardziej później dokuczają :)
Z własnej praktyki powiem wam, że to działa. Ćwiczyłem raz przez przeszło tydzień dzień-w-dzień na powerkach co najmniej godzinę. Po tym czasie byłem taki obolały i połamany, że prawie tydzień się regenerowałem. Teraz już tego problemu nie mam :)

lukassus - 2011-07-21, 16:05

Metoda Dragotha jest dobra i sprawdza się również u mnie.

Adamus po prostu się ostro przetrenował. To się zdarza, szczególnie na powerkach. Poziom emocji związany z pierwszymi treningami jest tak wysoki, że zapomina się o realiach. Już przynajmniej kilka razy poziom bólu po treningu po dłużej chwili był tak wysoki, że musiałem odpuścić na jakiś czas. Tak to jest, jak się regularnie nie trenuje.

Początkujący niech czerpią z tych doświadczeń jak najwięcej :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group