Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Stawy !!!!!

WL - 2011-07-26, 22:04
Temat postu: Stawy !!!!!
Witam ! Skacze już na poweriser ok 3 tyg. i zaczynają mnie boleć stawy: lewy kolanowy i prawy staw biodrowy. i moje pytanie jest takie czy poweriser nie niszczą stawów?
lukassus - 2011-07-26, 22:12

WL - musisz przestać skakać i natychmiast udać się do lekarza na konsultacje. Skakanie na Poweriser możesz opisać lekarzowi jak skakanie na trampolinie. Specjalista na pewno dobrze ci doradzi.
Dragoth - 2011-07-27, 15:53

Sprawdź jeszcze ustawienie kolanek od powerków, dobrze jest je dopasować pod własne nogi. Coś o tym wiem ;) Gdzieś na forum chyba jest tutorial, a jak nie to może ktoś się fachowo wypowie.

PS: Kiedyś miałem problemy z kolanami ot tak, bez powodu. Przed katowaniem się na powerkach zastosowałem więc glukozaminową miesięczną kurację i pomimo częstych treningów nie mam żadnych problemów.

lukassus - 2011-07-27, 19:47

Cytat:
Sprawdź jeszcze ustawienie kolanek od powerków, dobrze jest je dopasować pod własne nogi. Coś o tym wiem ;) Gdzieś na forum chyba jest tutorial, a jak nie to może ktoś się fachowo wypowie.

Jest na forum: http://forum.powerizer.pl...p?p=10711#10711

Dragoth napisa³/a:
Kiedyś miałem problemy z kolanami ot tak, bez powodu. Przed katowaniem się na powerkach zastosowałem więc glukozaminową miesięczną kurację i pomimo częstych treningów nie mam żadnych problemów.

Z doświadczenia wiem, że na ból kolan najlepszy jest odpoczynek (na zakwasy też). O glukozaminie krążą już mity i legendy - wiele osób wątki w jej skuteczność.

Tak jak pisałem - najlepiej jest się skonsultować ze specjalistą, lub nawet dwoma. Powiedzieć co boli, jaki typ wysiłku mógł to spowodować etc. Wskazówka: skakanie na powerkach jest podobne do skakania na trampolinie.

Pamiętajcie, że skacząc, bardzo ważne jest również ustawienie ciała.

Sigismund - 2011-11-18, 22:56

Też miałem z tym problem, jednak dałem stawom odpocząc, a one przyzwyczaiły się do nowego sportu i teraz tacham je niesamowicie i nic się z nimi nie dzieje, organizm musi się po prostu oswoic

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group