Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Freestyle - Powerizer na dłuższy dystans?

dasiek - 2012-03-13, 10:02
Temat postu: Powerizer na dłuższy dystans?
Witam,
Jestem nowy na forum, właściwie to właśnie rozpatruję zakup Powerizer. Jako, że dużo podróżuję, a w następnym roku planuję kilkumiesięczną podróż do Azji, mam pytanie- czy możliwe jest użytkowanie Powerów z obciążeniem jakim jest plecak? i na większe odległości, niż tylko jogging dookoła osiedla?
Ważę 70kg, mój plecak to przeważnie ok15-20kg - więc czy lepiej wziąć Powery 70-90 czy 90-120?
I pewnie musiałbym zabrać ze sobą trochę "części zapasowych"...
Myślicie, że coś takiego jak np przemierzenie całego kraju na Powerach byłoby możliwe?W sensie sprzętowym, jego wytrzymałości itd.

Pozdrawiam!

lukassus - 2012-03-13, 10:46

dasiek - witamy na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Ważąc 70kg, najlepszym wyborem dla Ciebie byłby Poweriser Advance PR7090. Nawet z obciążeniem możesz się na nim swobodnie poruszać. Warty rozważenia jest również PR90120, ale tylko w sytuacji, gdy zawsze będziesz miał bardzo duże obciążenie dodatkowe.

dasiek napisa³/a:
czy możliwe jest użytkowanie Powerów z obciążeniem jakim jest plecak?

Tak, jest to możliwe.

dasiek napisa³/a:
i na większe odległości, niż tylko jogging dookoła osiedla?

Tak, możliwe. To jest wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Same powerki są bardzo wymagającym dla organizmu wysiłkiem, które dodatkowe obciążenie jeszcze potęguje. Pamiętaj, że na Poweriser 98% mięśni całego ciała pracuje, poruszasz się na kopytkach, których powierzchnia jest jedynie ułamkiem powierzchni twoich stóp. To wymusza na tobie ciągły ruch, przez co wydatek energetyczny jest duży (nawet 600kalorii w 10 minut odpowiednio intensywnego treningu).

Podróż na powerkach na pewno jest możliwa i na pewno jest wymagająca. Tutaj masz zajawkę jak bardzo: http://forum.powerizer.pl...p?p=12564#12564
Przy okazji, szukamy właśnie takiego harpagana! :)

dasiek napisa³/a:
I pewnie musiałbym zabrać ze sobą trochę "części zapasowych"...

Odpowiednio przygotowany sprzęt, być może nawet lekko zmodyfikowany pod własne potrzeby (musiałbyś to ocenić na podstawie własnych doświadczeń najlepiej), będzie służył w czasie takiej wyprawy. Komplet kluczy, zapasowe gumy do kopytek, wiadro wody i jazda. Na pewno do takiego sprzętu zamontowałbym belki-C EVO i ochraniacze na sprężyny.

dasiek napisa³/a:
Myślicie, że coś takiego jak np przemierzenie całego kraju na Powerach byłoby możliwe?W sensie sprzętowym, jego wytrzymałości itd.

Mam nadzieję, że w końcu ktoś udowodni, że TAK! :)

dasiek - 2012-03-15, 07:28

W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak odkładać kaskę i jakoś na przełomie wiosny/lata zacząć ćwiczyć na powerkach:)

Jeszcze jedno pytanie- ile waży jedna para?

lukassus - 2012-03-15, 09:31

dasiek napisa³/a:
Jeszcze jedno pytanie- ile waży jedna para?

Prawie 4kg na jednÄ… nogÄ™.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group