Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Pękł mi plastik pod prawą stopą... :O

hitman - 2012-04-01, 15:26
Temat postu: Pękł mi plastik pod prawą stopą... :O
Witam.

Nie wiem dobrze, czy to tutaj powinienem zakładać taki temat, ale mam mega problem ;(

Dzisiaj (tj. 1 kwietnia 2012r) postanowiłem poskakać po godzinie 15:00 w nawet słoneczny lecz mroźny dzień. Jak to każdy zaczyna - ja również zacząłem od rozgrzewki... powoli rozciąganie się na poweriserach, delikatne odbijanie się z nogi na nogę, bieganie w kółko i... nagle... TRACH! :O Myślę - kurde! Co jest grane!?

Patrzę a pod moją prawą stopą pękł plastik, a pasek (rzep) zwisa bezwładnie :/
Nie noo... to już moja druga "dziwna" sprawa związana z Poweriserami w tym tygodniu. Bo na początku tygodnia guma pod łożyskiem pękła xD Ale wymieniłem sobie na te zapasowe plastiki co były w zestawie i skaczę dalej. (wszystko nasmarowane, podokręcane jak należy - zero luzu, nic nie skrzypi, ogólnie bardzo dbam o ten sprzęcior)

Teraz mam problem z tym plastikiem pod prawą stopą i nie wiem co mam zrobić :( Poweriser Advance PR7090 na gwarancji nadal... (zakupiony 4 stycznia 2012)

Drogi lukassus'ie... co ja mam teraz zrobić? :( Powoli przez to zniechęcam się do tego wspaniałego sportu :( Ja nie wiem... gwarancja to obejmuje? A czy dodatkowo byłaby możliwość dokupienia / dołączenia tych plastików pod łożyska jako zapasowe? Bo coś czuję, że znowu niedługo mi one pękną :/ )


Powerisery nigdy nie miały uszkodzenia mechanicznego, nigdy w nich o nic nie uderzyłem, raptem miałem delikatne otarcia na gumach i od wewnętrznej strony na aluminiowych rurkach (a na sprężynach od niedawna zastosowałem osłonę domowej roboty - z dętki rowerowej) miałem w sumie od nowości TYLKO 2 wywrotki na tyłek i to nic wielkiego. Czy to mogła być wada fabryczna? Jestem w wielkim szoku... :O
A! Jeśli to gwarancja nie obejmuje to jak myślisz drogi lukassus'ie czy to naprawić czy lepiej czekać na nową część? Bo mam milion sposobów na naprawę tego (solidną w miarę).


Bardzo proszę o pomoc bo dla mnie Poweriser jest najlepszym sportem pod słońcem. Bez niego czuję się jak kwiatek bez wody i słońca xD

Matizus - 2012-04-01, 22:14

Mi się wydaję, że zdrowo przywaliłeś tym plastikiem :wstyd:
Jak mocno zapinałeś rzepy tj. paski?

Items - 2012-04-01, 22:19

Wtf ? Jak ty je katowales ? :szok:
hitman - 2012-04-01, 22:30

Matizus napisa³/a:
Mi się wydaję, że zdrowo przywaliłeś tym plastikiem :wstyd:
Jak mocno zapinałeś rzepy tj. paski?


I właśnie sam jestem BARDZO zdziwiony! Jak spojrzałem w dół po usłyszeniu trzasku gapiłem się na prawą stopę i bezwładnie zwisający rzep i myślałem, że to jakieś jaja, prima aprilis czy kurde nie wiem co... xD Najlepsze jest to, że to podczas rozgrzewki! Podczas zwykłego rozgrzewania się biegając w kółko :/

Jedyne co mi przychodzi na myśl to tylko to, że to musiała być jakaś wada fabryczna czy coś... :( Nie ma mowy tu o żadnym przywaleniu / uderzeniu a nawet lekkim otarciu o cokolwiek! Jakbym o coś walnął to bym to napisał. A tak... sam jestem bardzo zdziwiony :/ Czy takie coś się już komuś zdarzyło? Makabra. . . A taka ładna niedziela była :(

Matizus napisa³/a:

Jak mocno zapinałeś rzepy tj. paski?


A co do zapinania to jedynie gdzie bardzo mocno zapinam to tylko pod kolanem. Bo na stopach zawsze mam wygodne buty i nigdy nie zapinam na maxa zapięć bo nie lubię jak uciska i wtedy mam ograniczone ruchy - ja wolę jak mi lekko, ale bez przesady "lata" stopa :)
Patrzyłem - to też nie może być wina zapięcia ;| Wszędzie na necie szukałem cokolwiek o tym i nigdzie nie znalazłem NIC chociażby nawet w podobie :/ Jak to nie jest wada fabryczna to ja nie wiem... PECH albo prima aprilis od Boga xD

Items napisa³/a:
Wtf ? Jak ty je katowales ? :szok:


Wbrew pozorom - WCALE. To był zwykły, ani mnie ani sprzętu nie męczący wolny bieg w kółko - dla rozgrzewki zawsze tak robię ;) A i co najlepsze - ja nadal się uczę skakać xD Co prawda umiem już najszybciej jak się da biegać, chodzić we wszystkich kierunkach, ale nie potrafię jeszcze na max'a wysoko skakać dlatego czekam na ładną pogodę. Dzisiaj chciałem poszaleć - trzymać się słupka i skakać itp... ogólnie nauczyć się idealnie utrzymywać równowagę podczas wybicia z dwóch nóg i w locie. W ciągu 10-15min od założenia Poweriserów... TRACH ... i na głos: "WTF!? :O" Patrzyłem, oglądałem z każdej strony ten plastik i nie widzę NIGDZIE, przenigdzie żadnej ryski / uszkodzenia mechanicznego z mojej strony :/ Na mur beton musi to być wada fabryczna bo kurde jak nie to to co innego? :O

Ale mnie to zniechęciło do Poweriserów :/ . . .

lukassus - 2012-04-02, 08:13

hitman napisa³/a:
A czy dodatkowo byłaby możliwość dokupienia / dołączenia tych plastików pod łożyska jako zapasowe?

Jak wymieniałeś plastiki sam, to na pewno doskonale wiesz, że te które masz zamontowane teraz są znacznie twardsze - są one nie do zdarcia!

Odnośnie prawej plastikowej stopki sprawa wygląda bardzo dziwnie. Jest to absolutnie pierwsza tego typu sutuacja. Stopki nawet po uderzeniach nigdy nie wyglądały w ten sposób, a my sami katujemy je okrutnie na eventach - jesteśmy w konakcie.

bboy.stachu - 2012-04-02, 13:24

hitman napisa³/a:
Na mur beton musi to być wada fabryczna bo kurde jak nie to to co innego? :O

Na swoich powerkach zaliczyłem multum upadków, w tym nie raz leciałem stopką po asfalcie, uderzałem o beton itp. ale nic wielkiego się nie stało oprócz zarysowań. Także moim zdaniem na 100% była to wada fabryczna, bo nie widzę sposobu, żebyś mógł ją z własnej winy złamać.

hitman - 2012-04-02, 14:48

bboy.stachu napisa³/a:

Na swoich powerkach zaliczyłem multum upadków, w tym nie raz leciałem stopką po asfalcie, uderzałem o beton itp. ale nic wielkiego się nie stało oprócz zarysowań. Także moim zdaniem na 100% była to wada fabryczna, bo nie widzę sposobu, żebyś mógł ją z własnej winy złamać.


Dlatego też musiałem to zareklamować. Bez sensu byłoby ściemniać, że to nie z mojej winy. Jakbym o coś przydzwonił oraz w jakikolwiek sposób uszkodził z mojej winy to też bym napisał, ale przyznałbym się do tego i poprosił o wycenienie danej części i dodatkowo zapłaciłbym za wszystko bo pewnie gwarancja nie obejmowałaby uszkodzenia Powerków przeze mnie. A swoją drogą to tak dziwnego uszkodzenia w historii Poweriser chyba jeszcze nigdy nie było :hyhy: A jeszcze niedawno myślałem: "Noo nawet te plastikowe stopki są zrobione z mocnego tworzywa!" :suchy:

Póki co sprawa została przekazana w dobre ręce czyli lukassus'owi. ;)

Do tej pory się zastanawiam jakim cudem to się mogło stać przy zwyczajnym biegu w kółko :O Wcześniej owszem na swój sposób "katowałem" moje szczudła ale zwykłym szybkim bieganiem, odbijaniem się z nogi na nogę i delikatnym odbijaniem się z dwóch nóg bo nadal ćwiczę wysokie skakanie (problem z mocnym wybiciem i utrzymaniem równowagi - ale powoli już to opanowuję ^^) Ja od urodzenia jestem mega pechowcem i to chyba przez to pękła ta prawa stopka xD

A ten odgłos trzaskającego plastiku nadal dźwięczy mi w uszach... biedny Poweriser ;(

Butla1994 - 2012-04-02, 15:27

hitman, na poweriserpages.com widziałem już takie uszkodzenie :)
lukassus - 2012-04-02, 16:52

Sprawa już załatwiona, jutro dostaniesz nową część. Szczegóły będą w mailu.
hitman - 2012-04-02, 17:42

lukassus napisa³/a:
Sprawa już załatwiona, jutro dostaniesz nową część. Szczegóły będą w mailu.


Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę! Jesteś najporządniejszą firmą jaką znam. Expresowa odpowiedź i pomoc. Masz u mnie tak wielkiego plusa jak stąd (Ujazd koło Tomaszowa Mazowieckiego) do Warszawy ^^ Wielkie dzięki raz jeszcze!

Co prawda "naprawiłem" tę część co pewnie widziałeś na zdjęciach, ale jednak to nie to samo co w pełni sprawna podstawka pod stopę :/ Bo jak zacząłem mocno się wybijać w górę to tak trochę czułem jak mi się ugina pod stopą więc dzisiejsze skakanie sobie po prostu odpuściłem...

Miłego dnia i wysokich, akrobatycznych skoków życzę ;)


PS: Na zdjęciu widać jak naprawiłem. Niech nikogo nie zmyli to, że od góry widać przeploty linek prawie że obok pęknięć bo od dołu to wszystko wygląda zupełnie inaczej... pękło po ukosie :/ Trzyma się, ale trzeszczy xD

lukassus - 2012-04-02, 18:28

Lepiej poczekaj na nową część, na tym nie skacz.
hitman - 2012-04-02, 18:36

lukassus napisa³/a:
Lepiej poczekaj na nową część, na tym nie skacz.


O.K. :wstyd:

Matizus - 2012-04-02, 20:18

Ufff :)
hitman - 2012-04-04, 13:33

Dzisiaj (ok 10:30) otrzymałem nowiutką prawą stopkę. Dodatkowo mogę cieszyć się tą wspaniałą zieloną koszulką z logo Poweriser i nie muszę się zamartwiać, że w Święta Wielkanocne gdy będzie cała rodzinka to szczudła będą oparte u mnie w pokoju. Myślałem, że paczka dojdzie po świętach, ale dzięki lukassus'owi (który czyni cuda i dba o użytkowników Poweriserów ;) ) mogę szaleć do woli ^^ Trochę formalności i znów mogę się cieszyć szczudłami! Wybić z tłumu :D i szaleć do woli!

Dzięki jeszcze raz przede wszystkim lukassus'owi i użytkownikom forum za zainteresowanie moim problemem.


Pozdrawiam :padam:




PS: Uważam, że temat nadaje się już do zamknięcia :hyhy:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group