Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Problem

kPawel - 2013-03-06, 14:30
Temat postu: Problem
Witam.

Od kilku dni zacząłem skakać/chodzić na poweriser. (70-90).
Powerki mam już od długiego czasu, tzn mój brat kupił jako jeden z pierwszych w Polsce, poskakał miesiąc i odłożył je.

Mam do Was trzy pytanka.
1. Jedną zimę powerki stały w garażu przy ujemnej temperaturze tylko w pudełku nie zabezpieczone. Czy Mogło coś się z nimi stać ? z sprężyną lub innymi częściami?

2. Pamiętam gdy jeszcze brat skakał, na lewym powerze wystąpiły luzy na belce. Teraz przy uginaniu sprężyny słychać taki dziwny charakterystyczny dźwięk. (nie jestem 100% pewny że to belka daje taki dźwięk). Czy mogę dalej bez wymiany skakać na nich ?. Są minimalne luzy na tych lewych powerach...

3. Jest ktoś może z Łodzi lub okolic ? ;]

Dziękuje i Pozdrawiam Paweł ;]

lukassus - 2013-03-06, 14:39

kPawel - witamy na najbardziej rozskakanym forum w Polsce.

kPawel napisa/a:
. Jedną zimę powerki stały w garażu przy ujemnej temperaturze tylko w pudełku nie zabezpieczone. Czy Mogło coś się z nimi stać ? z sprężyną lub innymi częściami?

Jedynie części stalowe mogły zardzewieć. Sprawdź wszystkie elementy, dokręć śruby, nasmaruj co trzeba i powinno wystarczyć. Jeśli nie jesteś pewien sprzętu, zawsze możesz wysłać go na przegląd do nas.

kPawel napisa/a:
Pamiętam gdy jeszcze brat skakał, na lewym powerze wystąpiły luzy na belce. Teraz przy uginaniu sprężyny słychać taki dziwny charakterystyczny dźwięk. (nie jestem 100% pewny że to belka daje taki dźwięk). Czy mogę dalej bez wymiany skakać na nich ?. Są minimalne luzy na tych lewych powerach...

Z czasem każdy powerek łapie luzy - taka jest konstrukcja. Podejrzewam, że możesz mieć starszy model (seria M) i wówczas wystarczy wymienić łożyska ślizgowe. Jeśli jednak nie pokażesz zdjęci/video, wówczas ciężko mi będzie precyzyjnie odpowiedzieć.

kPawel napisa/a:
Jest ktoś może z Łodzi lub okolic ?

W Łodzi skoczków siła :)

kPawel - 2013-03-06, 14:47

Dziękuje za taką szybką odpowiedź. Tak raczej mam ten starszy model. Później postaram się wrzucić kilka szczegółowych fotek. ;] "W Łodzi skoczków siła" moze ktoś sie tutaj odezwie ;]
Dzisiaj ostatni dzień tak ładnej pogody trzeba korzystać. Co do tego luzu to jak napisałem wyżej z każdym krokiem słychać charakterystyczny dzwięk. Oby dało się to naprawić. Strasznie dekoncentruje. ;p

Matizus - 2013-03-06, 15:05

Może nie tyle co dekoncentruje, co potrafi denerwować :rotfl:
kPawel - 2013-03-06, 15:35

A mam pytanko co do sprężyn. Czytałem i ludzie piszą różnie, na ile mniej więcej one starczają(nadawają się do użytku). Proszę wziąć pod uwagę to że dopiero zacząłem. ;]
Boczas - 2013-03-06, 18:02

To zależy jak często używasz i w jaki sposób, ale generalnie powinny wytrzymać jakiś 1-2 sezony.
lukassus - 2013-03-06, 20:17

Kacper śmiga na jednym komplecie sprężyn PR90120 Plus już trzeci sezon.
kPawel - 2013-03-06, 20:22

hmm. 3 sezony na jednych ładnie ładnie. Jutro postaram się fotki wstawić moich powerków to zobaczysz lukassus czy to są te z starego modelu gdzie łożyska ślizgowe wyeliminują problem dziwnego dźwięku :3
lukassus - 2013-03-06, 22:14

Czy wyeliminują, tego nie wiem. Zależy, co tam stuka. Być może to sławetny biały plastik. Mogę teraz tylko zgadywać.

A sprężyny Poweriser Advance są kozackie, wiem :)

kPawel - 2013-03-12, 22:16

Cześć Ponownie. ;] Nie mogłem/miałem jak wcześniej wrzucic ani zrobić fotek, ale przypomniałem sobie że brat wrzucał tutaj kiedyś zdjęcia tych powerków.

Pierwsza fota :

http://forum.powerizer.pl/album_pic.php?pic_id=494


Druga

http://forum.powerizer.pl/album_pic.php?pic_id=493


Miałeś mi powiedzieć czy wymiana łożysk ślizgowych w tym modelu.

Pozdrawiam Paweł

lukassus - 2013-03-13, 09:13

Masz nie Powerizer M a Poweriser Advance z 2009 roku bodajże, jeszcze z wiązaniami snowboardowymi.

Odnośnie tego dźwięku - jeśli nie napiszesz nam precyzyjnie, skąd od dobiega lub/i nie wrzucisz nagrania video, nie będziemy w stanie na odległość precyzyjnie pomóc. Najlepiej by było, abyś przysłał sprzęt do nas do ekspertyzy. Koszt wysyłki w jedną stronę: 25zł. Wtedy dokładnie będziemy mogli powiedzieć, co się dzieje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group