Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Bóle pleców

Dizy - 2013-04-16, 19:22
Temat postu: Bóle pleców
Miałem przerwę zimową od powerizer'ów i kiedy zacząłem skakać rozbolały mnie plecy.
Byłem już u dwóch lekarzy, ale powiedzieli, że jest wszystko Ok.
Nie wiem co mam teraz robić :( .Plecy cały czas bolą.

Ps robiłem rozgrzewkę
Ps 2 nie wiem gdzie umieścić ten temat więc piszę tutaj.

lukassus - 2013-04-16, 21:37

Dizy - mam nadzieję, że zaraz wypowie się osoba, która już przez to przeszła.

Krótko: to normalne. Boją cię najpewniej (konsultowałeś się z lekarzem, to wiesz lepiej) mięśnie z przetrenowania. Bolą cię, bo nie masz ich tak mocnych, jak mógłbyś mieć.

Pierwsza sprawa: odpoczynek.
Druga sprawa: ćwiczenia wzmacniające.

Najlepiej oba tematy obgadaj z lekarzem sportowym lub/i jakimś dobrym trenerem.

A czy przypadkiem nie masz zbyt mocnych sprężyn?

Powodzenia.

karoleczko - 2013-04-16, 21:45

Cześć!
Cały poprzedni sezon skakałem i wszystko było ok.
W marcu, przy okazji pierwszego naprawdę ciepłego dnia w tym roku wybrałem się na szczudłach na uczelnię. Tak typowo, żeby chwilę się poruszać. Podskakiwałem naprawdę mało ze względu na to, że liczyłem się z tym, że muszę wysiedzieć jeszcze dobrych parę godzin na uczelni. Ku mojemu zdziwieniu, po max. 20 podskokach i to nie pod kolej, tylko z przerwami poczułem zatykający ból pleców. Moja rada: daj sobie spokój na kilka dni, aż poczujesz, że nie czujesz pleców i potem nie szarżuj od razu, tylko stopniowo. Skacz na początku np. pierwszego dnia kilkanaście minut, potem zwiększaj czas treningu i powinno być dobrze. Mi to jak najbardziej pomogło i teraz mogę cieszyć się wysokimi skokami bez żadnych dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do zdrowia i treningu ;)

irfix - 2013-04-16, 21:48

Miałem to samo. Znajomy polecił mi ćwiczenia wzmacniające - kładziesz się na brzuchu, ręce ugięte przed sobą, nogi prosto i unosisz je (jednocześnie nogi i ręce). Po pewnym czasie przeszło i spokojnie mogę skakać cały dzień bez żadnego bólu ;)
Boczas - 2013-04-16, 22:52

Mnie natomiast ból pleców dopadł na początek wakacji ubiegłego roku, prawdopodobnie z przeforsowania, nie ma się co załamywać, fakt że dopiero po 2 ,miesiącach przerwy od powerów ból znikł i teraz skacze jak szalony, więc moja rada tak samo jak karoleczko zrób sobie jakąś przerwe i wzmocnij sobie plecy robiąc grzbiety. Pozdrawiam :)
lukassus - 2013-04-16, 23:06

Dizy - a jak chcesz zobaczyć, jak radzący ci skaczą, wskocz na www.fb.com/PoweriserPolskaTeam
ChildOfJah - 2013-04-18, 02:11

Po tak długiej przerwie najczęściej bolą głębiej położone warstwy mięśnie pleców te które stabilizują nasza postawę. Na codzien nie są tak mocno "Używane" jak przy wyczynach na poweriserach. Zrób sobie dzień lub dwa przerwy, porozciągaj się. Jeśli mimo to ból się powtórzy to wykonuj ćwiczenia wzmacniające grzbiet oraz brzuch dla równowagi ;) i skacz na poweriserach ale mniej intensywnie, stopniowo wchodź w trening i nie zapominaj o ROZGRZEWCE bez szczudeł.
lukassus - 2013-04-18, 11:59

Powerisery można traktować także jako rozgrzewkę lub stopniowe poprawianie kondycji fizycznej. Klucz do sukcesu do systematyczność i wstrzemięźliwość, choć tak trudno przerwać trening, skoro to tak dobra zabawa :)
Dizy - 2013-04-19, 20:52

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi powoli ból mija :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group