Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Krótkie spodenki

norbi5013 - 2013-04-26, 16:42
Temat postu: Krótkie spodenki
Chłopaki i (dziewczyny oczywiście też) mam pytanie. Robi się ciepło i wiadomo chodzi się w krótkich spodenkach. Czy wy skaczecie w krótkich na powerkach ? Ja próbowałem i zostałem poobdzierany. Pojawiły się też siniaki. Właśnie od wiązań górnych, a byłem w krótkich spodenkach. Jak sobie z tym radzicie. Mieliście kiedyś taki problem?
lukassus - 2013-04-26, 22:46

Żartujesz, prawda?
ChildOfJah - 2013-04-26, 22:49

Masz miękkie rzepowe kolanka? Możesz podłożyć np. cienki ochraniacz, piankę, gąbkę, ściągacz elastyczny. To powinno zapobiec obtarciom ;) a co do "siniaków" to dziwna sprawa, może masz źle wyregulowane kolanko? Zbyt mocny ucisk może powodować "siniaki".
norbi5013 - 2013-04-27, 14:16

To niestety nie jest żart. Chociaż dziwna sprawa bo moim zdaniem nie powinno nic takiego się zdarzać. Tym bardziej siniaki. Może za mocno ściskam pasy i od tego te siniaki. (ChildOfJah - wydaje mi się, że masz tutaj rację.) Pokombinuje. W sumie to nie jest jakiś wielki problem, ale pomyślałem, że mogę zasięgnąć jakiejś rady. Dzięki :)
lukassus - 2013-04-27, 19:31

Serio, ja dalej w to nie wierzę. Jaki masz model powerków?
I dodatkowo: nie masz problemów z krążeniem lub czegoś innego, co może powodować powstawanie siniaków etc.? Być może po prostu robisz coś mega nieprawidłowo.

Zapoznałeś się z tym video:

norbi5013 - 2013-04-29, 13:45

To jest bodajże Advance PR 70 90 i ma takie zapięcia tutaj na filmiku. Nigdy nie miałem problemów z krążeniem i z samo powsatającymi siniakami. Ja zapinam tak jak na filmiku. Zanim wskoczyłem na powerki to przestudiowałem dużo filmików i z tym też miałem styczność. Problem pojawił się dopiero przy krótkich spodenkach. Pierwsze dni nie było za ładnie więc skakałem w normalnych spodniach i zapinałem tak samo i nic się nie działo. Wydaję mi się, że za mocno ściskam. Ale wczoraj spytałem się tak z ciekawości mojej koleżanki( ,,Aneli" też jest na forum) czy ma coś takiego. I też ma siniaki właśnie mówi że od powerków. Dziwne. Teraz to siniaki i obdarcia zniknęły. Też mnie to zdziwiło i dlatego rozpocząłem taki temat.

Ja już chyba doszedłem do sedna sprawy. Ten chłopak na filmiku ma nisko to ,,kolanko''. Ja te zapięcia mam przy samym kolanie i jak zginam nogę to te pasy (są sztywne) wbijają mi się w nogę. - nie wiem czy dobrze to opisałem, ale o coś takiego mi chodzi. To chyba jest ten problem. Zniżę trochę to ,,kolanko" i może będzie ok. Jeżeli to będzie to, to napiszę.

lukassus - 2013-04-29, 14:11

Kolanko powinno być jak najwyżej, ale poniżej kolana (tj. tak, aby noga mogła się zginać).

Jeśli masz taki problem (siniaki), to zastosuj coś pomiędzy kolankiem a nogą (bandaż elastyczny itp.) aby podobny problem się nie pojawił.

Kolanko musi być zapięte dosyć mocno - to bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa. Mocno, ale tak, aby krew mogła krążyć.

Boczas - 2013-04-30, 10:42

Tak samo jak lukassus polecam coś między wiązanie a nogą. Najlepiej kupić bandaż elastyczny i przeciąć go na 2 części to będzie od razu na obie nogi, obtarcia rzecz normalna przy krotkich spodenkach. A w którym miejscu siniaki Ci się objawiają?
norbi5013 - 2013-04-30, 16:00

W tych czerwonych miejscach co zaznaczyłem mam te siniaki. Tak mniej więcej
ChildOfJah - 2013-04-30, 16:46

Tak jak myślałem :D obniż kolanko trochę tak abyś mógł spokojnie zgiąć nogę w kolanie dotykając powerizerem pośladka. Najlepiej w czasie zgięcia napnij mocno mięśnie tylnej grupy uda (kulszowo-goleniowe) To powinno ograniczyć lub całkowicie wyeliminować powstawanie siniaków.
lukassus - 2013-05-01, 09:07

Masz za wysoko ustawione kolanka! To niebezpieczne. Noga powinna się swobodnie zginać, jak masz powerki na nogach. Kolanka muszą być pod kolanami!
norbi5013 - 2013-05-02, 17:13

lukassus napisa³/a:
Masz za wysoko ustawione kolanka! To niebezpieczne. Noga powinna się swobodnie zginać, jak masz powerki na nogach. Kolanka muszą być pod kolanami!


Wezmę sobie te słowa do serca. (Wszystkie rady z tego tematu też.) Dzięki

koleszko - 2013-08-02, 17:42

Też dziś miałem problem z obtarciamy po 30 minutowej nauce chodzenia do okoła domu przy scianie, ale jutro zakupie bandaż elastyczny jak radziliście, fajnie że jest forum gdzie mozna sporo rzeczy znaleść:)
lukassus - 2013-08-02, 20:34

koleszko - a jakim masz sprzęt? Jeśli standard to koniecznie musisz coś podkładać. Osobiście preferuję ochraniacze siatkarskie.

koleszko napisa³/a:
fajnie że jest forum gdzie mozna sporo rzeczy znaleść:)

Jest nam bardzo miło, że forum spełnia swoją podstawową rolę. Pracujemy na to od lat.

koleszko - 2013-08-02, 21:49

Standard 50-70 Kupiłem u was jakieś 3 dni temu:)
Matizus - 2013-08-09, 06:15

siatkarskie zdadzÄ… egzamin :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group