Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Sprężyny z...?

serwuskm - 2013-04-29, 18:55
Temat postu: Sprężyny z...?
No wlasnie. Sprezyny z wlokna weglowego czy wlokna szklanego?

Kiedys sprzedawane powerizery mialy wegiel i wszyscy pisali ze lepsze, wyzej sie skacze itp.
Teraz gdy sa powerisery - to szklo jest lepsze.

Jak tak naprawde maja sie do siebie te oba materialy? Na czym mozna wyzej skakac?
Na ktorym lepiej sie skacze? Jak z wytrzymalosciabobu materialow?
Pozdrawiam

ChildOfJah - 2013-04-29, 19:42

Skakałem na starszych sprężynach z włókna szklanego, skaczę obecnie na włóknie węglowym, ale miałem również okazje niejednokrotnie wypróbować nowe sprężyny z włókna szklanego w poweriserach.
Moim skromnym zdaniem najlepiej skacze się na sprężynach w nowych poweriserach (włókno szklane). Bardzo fajnie sprężyna oddaje energię i wkładamy w skakanie mniej własnej energii.

Jeśli ktoś skacze dobrze technicznie i dodatkowo pracuje ciałem to z każdej sprężyny czy to włókno węglowe czy szklane wyciągnie maksimum możliwości.

Włókno węglowe jest generalnie mniej trwałe niż włókno szklane. Jest twardsze przez co szybciej ulega niszczeniu.

lukassus - 2013-04-29, 19:51

serwuskm napisa³/a:
Sprezyny z wlokna weglowego czy wlokna szklanego?

Na rynku nie istnieją sprężyny z włókna węglowego. Producent nazwał czarne sprężyny 'włókno szklane' i tak się przyjęło. W Niemczech były próby konstruowania prawdziwych sprężyn z włókna węglowego i efekt podobno był piorunujący (informacje z pierwszej ręki, niestety nie testowałem ich jeszcze, więc sam potwierdzić nie mogę). Koszt takich sprężyn jest znacznie wyższy od włókna szklanego, niczego nie jestem w stanie powiedzieć o ich trwałości.

Czarne sprężyny były z dodatkiem 'czegoś'. Być może było to nawet włókno węglowe - same sprężyny wyglądały jednak identycznie jak zielone sprężyny z włókna szklanego.

Nawet chińsko-austriackie skoczki miały chińskie czarne sprężyny, co może wielu osobom jednoznacznie rozwiać wątpliwości, co to za produkt.

Czarna sprężyny były mniej trwałe, twardsze i pozwalały na wyższe skakanie.

Sprężyny Poweriser z włókna szklanego to są, moim zdaniem, absolutnie najlepsze sprężyny na świecie. Super trwałe, pięknie pracują, przyjemnie się na nich skacze i bardzo wysoko.



Sklep ze sprężynami: http://www.poweriser.pl/c...ser,p1642000792

Items - 2013-04-30, 15:43

Czarne sprezyny ---> WÅ‚okno szklane ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group