Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - Kolory i możliwości tunningu

Ademu-san - 2007-05-17, 21:18
Temat postu: Kolory i możliwości tunningu
Witam, jestem nowy w tym temacie - choć o istnieniu tego cacka wiedziałem już ponad rok temu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem je w jakimś programie o zmaganiach takich innowacyjnych wynalazków przeciwko zwierzętom ;) Kangur VS Powerizer - było ciekawie :)

No, ale do rzeczy - chciałbym się dowiedzieć, czy istnieją różne wersje kolorystyczne Powerizer'a? Widziałem na youtubie, że praktycznie każdy ma "szczudła" w innym kolorze, ale czy taki luksus dotarł już do Polski? Jeśli sport stanie się bardziej popularny, trzeba będzie sprowadzić jakieś nowe kolory, żeby każdy mógł się wyróżniać jeszcze mocniej ;)

Drugie pytanie, które mnie trapi - czy da się "to" jakoś podrasować, jeśli efekty nie będą zadowalające? Istnieje coś takiego jak części zamienne? Mocniejsze sprężyny, stopki o lepszej przyczepności itd.?

lukassus - 2007-05-17, 23:00

Witaj Ademu-san na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat zw. z Powerizer a mianowicie tuning. Generalnie Powerizer jest dostępny tylko w jednej wersji kolorystycznej, w której jedyną rzeczą mogącą mieć inny kolor jest osłona sprężyny: zwykle czarna, czasami zdarzają się żółte i czerwone.
Różnorodność kolorów, o której piszesz, jest wynikiem wkładu pracy samych właścicieli Powerizer. Podobnie jak niektórzy właściciele samochodów, zmieniają wygląd swojego sprzętu, aby był oryginalny i wyjątkowy. Mimo, że wprowadzanie zmian w Powerizer jest bardzo popularne, nie ma to swojego odzwierciedlenia w powstawaniu, nazwijmy to "biżuterii", którą można gdzieś kupić. Wszystkie zmiany są owocem inwencji twórczej samych skaczących :)

Każdą część Powerizer można z ogromną łatwością wymienić. O ile można wstawić do swojego sprzętu mocniejsze sprężyny, to niestety nie ma czegoś takiego jak inne kopytka (nazywasz je stopkami) o lepszej przyczepności. Choć muszę przyznać, że spotkałem się już z wynalazkami typu: kopytka na śnieg albo lód. Jest to możliwe, miałbym jednak wątpliwości co do bezpieczeństwa takiej modyfikacji.

Mam nadzieję, że w miarę sensownie naświetliłem temat.

Miłego skakania

quere - 2007-05-19, 05:17

w wiazaniach paski mozna wymienic na snowbordowe bez wiekszych komplikacji. natomiast chyba tak naprawde poza kosmetyka w sprzecie jest tak srednio co podrasowac:) sam w sobie jest juz niezle podrasowany:)
matkop - 2007-06-07, 13:48

prosze nie mówcieo kolorze....
Powerizer byl zamawiany na firme mojej siostry....
i co tu duzo mówic kolorowe elementy mojego powerizera sa różowe....

quere - 2007-06-09, 21:33

nie mart sie moj tez i chyba wiekszosc urzadzen na naszym rynku jes w tym uroczym kolorze:)
nie wazne na czym sie bawisz ale jak to robisz...
Ps z daleka rozu nie widac...

gustawm - 2007-09-01, 19:54

no coz... ****** roz jak to skomentowal jeden z ogladajacych urzadzenie :-)

chetnie bym to zmienil :-)

walec - 2007-09-06, 07:35

Ok, więc teraz dopełnię swego powołania i , jak to na walca przystało przedstawię modyfikację , jaką z Matkopem musieliśmy zastosować w swoich powerkach.
Problem zauważył Matkop. Dziwne wypchnięcie nita w części nad kopytkiem. Nity te trzymają na swoim miejscu poduszkę pod sprężyną. okazało się, że one tak bardzo wystają wewnątrz, że uderzają o sprężynę wyrabiając w niej , wykruszając otwory. Uznaliśmy, że zagraza to wytrzymałości w tym miejscu spręzyny. Wywaliliśmy nity, zamiast nich wstawiliśmy śruby z łbem stożkowym od środka i nakrętka na podkładce sprężynowej od zewnątrz, a śruba jest na końcu rozklepana, żeby się nie rozkręciła. Są to śruby M4.
Teraz nic już nie uderza o sprężynę, jest duża , bezpieczna odległość sprężyny od śrub. Zastosowaliśmy to w powerku Matkopa i w moim.

lukassus - 2007-09-06, 07:41

walec - ciekawa modyfikacja :) Muszę jednak napisać, że oryginalne rozwiązanie sprawdza się w 100%, jest trwałe i bezpieczne.
matkop - 2007-09-06, 13:32

Lukk nity w końcu by odpadły ( już powoli wyskakiwały) ale to najmniejszy problem

Nity obijały się o sprężynę ( na zdjęciach widać ślady ) to na dłuższą metę mogłoby prowadzić do odprysków pęknięć a co później nie wiadomo. Spokojnie można użyć śrubek ( z płaskim łebkiem) bo
1) zachowana jest bezpieczna odległości od sprężyny
2) nie puszczÄ… i nie wypadnÄ…
3) one podtrzymują tylko gąbkę więc żadnej kluczowej roli nie grają

HeMP - 2008-01-28, 20:40

lukassus napisa³/a:
Muszę jednak napisać, że oryginalne rozwiązanie sprawdza się w 100%, jest trwałe i bezpieczne.


rozumiem ze jestes sprzedawca P-R ... ale bez przesady... ;)

nie wyglada to solidnie .. ale na szczescie przu minimum pojeciu o "mechanice" mozna to "podrasowac" wiec nie sadze by to kogokolwiek zniechecilo do P-R

lukassus - 2008-01-28, 20:46

HeMP - wszelkie modyfikacje poprawiające i ulepszające sprzęt, oraz zachowujące funkcjonalność i bezpieczeństwo - są mile widziane i są robione na własną odpowiedzialność. Walec to specjalista :)

A Powerizer jest rewelacyjny :)

walec - 2008-01-29, 17:20

Słuchajcie, widzę że HeMP jesteś bardzo zainteresowany podrasowywaniem powerizera. Cieszy mnie to. zniecierpliwością czekam, kiedy ubierzesz sobie go na nogi- jaka będzie Twoja pierwsza modyfikacja? Czy frajda, jaką da ci powerizer nieco zmieni twoje postrzeganie technicznego świata??
Wszystko przed TobÄ….... :P
Mójś wiat stanął stanął na głowie podskakując na dodatek ( dosłownie).... :rotfl:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group