Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - TUNING -

HeMP - 2008-01-28, 21:04
Temat postu: TUNING -
chodzi o wstawianie fotek PoweRizer po tuningu np. mysleliscie o polerce aluminium,osobiscie poleruje felgi alu ... i wiem jakie cudenka mozna wyczarowac z aluminium(polerka na lustro) , moze airbrush napisy , wzory,,itp... idt ... oczywiscie rasowanie mech. tez mile widziane tylko podkreslam rasowanie a nie poprawa "wad" fabryki...
lukassus - 2008-01-28, 21:12

HeMP - ciekawa inicjatywa. Masz już jakieś plany względem swojego Powerizera?
HeMP - 2008-01-28, 21:26

napewno :cwaniak: ... to jest felga z mojego cabrio (polerka rantow,tylko,bo latwiej ;) )
powerizer tez bedzie tak lsnil :cool:


lukassus - 2008-01-28, 21:34

Mamy kolejnego specjalistÄ™ w naszym gronie :)
Edek - 2008-01-28, 22:04

Specjalistów jest wielu, ale nie każdy jeszcze pokazał co potrafi....
No i nie koniecznie mówię o sobie, bo o specjalizacji specjalisty może powiedzieć inna osoba a nie zainteresowany "specjalista" :)

lukassus - 2008-01-28, 22:06

Edek specjalisto, co jest twoim tworzywem?
HeMP - 2008-01-28, 22:29

i co zero mod. ? specow 100 a efektow ZIROOO...
dawac fotki ;)

matkop - 2008-01-29, 11:21

Niestety nie myślałem o większym tuningu.
Raczej poprawianie lekkich niedociągnięć ( Chwała Walcowi !).

walec - 2008-01-29, 13:53

Dzięki Matkop ;)
Słuchajcie- juz kiedyś myślałem cichutko o takim polerowaniu, ale górę wzięły obawy, że może to osłabić konstrukcję powerizera, żeby czasem te najbardziej obciążone miejsca konstrukcji, profili z jakich jest powerek zrobiony nie pękły.
Takie polerowanie nieco zbiera troche materiału nio nie??
Z felgami trochę inaczej jest z rozkładem naprężeń na jej obwodzie.
Nie ukrywam też, że to straszne mozolne, długotrwałe zajęcie...
Efekt taki byłby rewelacyjny!!!! Lecz jak dla mnie- mogłoby to osłabić konstrukcję powerka...
CoÅ› za coÅ› ......

Edek - 2008-01-29, 17:15

matkop napisa³/a:
Niestety nie myślałem o większym tuningu.
Raczej poprawianie lekkich niedociągnięć ( Chwała Walcowi !).

Ja się trochę cykam że jak coś się wykona to można zepsuć. A nie mam do wywalenia ponad 1000 znowu....
A modyfikacje....
Jakąś tam wykonałem. Pianka na pasek pod nogę, pogrubienie podkładek pod łydkę (lepiej sie trzyma ale na dłuższą metę jest nie wygodne.

A wracając do polerki to da się zrobić tylko trzeba być ostrożnym bardzo. I nie trzeba się martwić o osłabienie materiału jak się tylko po wierzchu pojedzie. Chyba że się ręka omsknie....

Ja zastanawiałem się nad grafiką jakąś. Oczywiście "hand made".

walec - 2008-01-29, 17:24

Edek- czekamy na twoje propozycje...
Podsuń forumowiczom swoje pomysły- jakie i w którym miejscu grafiki proponujesz??
Na profilu aluminiowym konstrukcji? Na plastikowej osłonie sprężyny? Czekamy :P

HeMP - 2008-02-07, 14:27

polerka zbiera troszke materialu... ale ZAPEWNIAM ze nie w takim stopniu by cos oslabic.... jak jest aluminium w dobrym stanie (a stawiam ze raczej P_R nie ma wrzerow) to polerka usunie NIEZNACZNA ilosc materialu ....
Werbel - 2008-02-07, 18:40

Etam, powerizera nie ma co polerować na połysk, bo to sprzęt który jest narażony na uszkodzenia, otarcia itd, po chwili by to brzydko wyglądało (nikt mi nie powie, że nie powstaną żadne rysy po 1-2 treningach).
Edek - 2008-02-20, 15:06

No jak tylko dorwę Aparat (siostra zabrała i wyjechała :zly: ) to wstawię fotki.....
Nie zdradzę co zrobiłem.....

Ale fajnie wyglÄ…da :D

walec - 2008-02-21, 09:37

Edzio- czekamy na fotki!!! :P
HeMP - 2008-02-23, 22:42

dawaj ,dawaj :spi:
Edek - 2008-02-23, 23:18

Jak prosicie to macie :D
Edek - 2008-02-23, 23:19

A i kolejne..
Isengrad - 2008-02-24, 11:29

Kojarzy mi się to z motywem jakiegoś dinozaura. Btw. podoba mi się pomysł, to na swój sposób też jakieś 'wybicie się z tłumu'. Myślał ktoś o neonowych lampkach? Są niedrogie a efekt mógł by być nocą piorunujący.
Edek - 2008-02-24, 12:44

Ja myślałem ale nie doszedłem do jakiegoś konkretnego planu...
Co nie oznacza że nie dojdę :D

Właśnie wpadł mi pomysł :P

Połączę diody z moimi rożkami :D :D :D

matkop - 2008-02-24, 14:56

Motyw smoka ? Dinozaura ? Paprotki :P ?
Fajne całkiem. Ok pora się zbierać bo pogoda aż woła żeby poskakać :)

walec - 2008-02-25, 09:17

Muszę przyznać, pomysł oryginalny :)
A dlaczego jeden powerek ma mniej tych zębów od drugiego?

Edek - 2008-02-25, 12:56

Bo jeszcze nie dokończyłem (zabrakło zipów) a i myślałem o zmianie koloru z zielonego na czarny albo biały :D
Grace - 2008-02-26, 16:00

Propos światełek. Motyw, który sprawdził się w przypadku monocykli, to były małe diody, albo światło chemiczne.
W przypadku diód, to np takie w plastikach ze sznurkiem da się przywiązać.
A światła chemiczne, to by trzeb a już kombinować z takimi na ręce, lub innymi małymi kółeczkami, żeby się nie wyślizgiwały.

matkop - 2008-02-26, 17:31

Światło chemiczne (np samoprzylepne świetliki) nadawało by się idealnie do jakiegoś pokazu itp itd. Do użytku codziennego za drogo by to wyszło :) . Taki nocny pokaz z takimi świetlikami to by było coś :) .
Edek - 2008-02-26, 18:59

No mozna jeszcze fluorescencyjną farbą pokryć
Ale to tylko na noc by było. A efekt fajny :D

lukassus - 2008-02-26, 19:52

Bardzo dobre pomysły - ciekawe kto pierwszy wcieli je w życie i pokaże tutaj :)
gen100mek - 2008-06-17, 08:26

Nie ukrywam, że kiedy kupię powerizer chcę go troche ozdobić, ale w taki sposób by wszystko można było zdjąć bez szkody dla sprzętu, doszedłem do wniosku, że można założyć mały obwodzik z diodami na baterii 9V na każdym Powerku. Sam wcielę pomysł w życie dopiero gdy kupię buciki, ale dla zapalonych testerów-beta opiszę z grubsza co i jak:

Do tego celu wspaniale nadają się takie oto neonki na rower które można kupić na allegro. Sama konstrukcja Powerizera posiada w sobie kilka miejsc w których da się umieścić baterię, przwody puszczamy od góry po napinaczu i mocujemy neonka opaskami samozaciskowymi na takiej wysokości, po lądowaniu nie "rozdeptać" ich. Oczywiście efekty widać tylko w nocy, a sama zmiana nie jest piorunująca, ale wyskoczyć sobie w nocy na rynek i wyglądać jak marsjanin... :)

lukassus - 2008-06-17, 09:48

gen100mek - czekamy na foty :)
Werbel - 2008-06-17, 11:01

Na moje ciężkie w realizacji (podczas skakania raczej nie pomoże), ale zobaczymy.
gen100mek - 2008-06-17, 11:33

lukassus napisa³/a:
gen100mek - czekamy na foty :)

Na razie nie mam jak tego zrobić bo nie mam Powerków ;)
Werbel napisa³/a:
Na moje ciężkie w realizacji (podczas skakania raczej nie pomoże), ale zobaczymy.

No w skakaniu nie pomoże, bo to nie performance tuning, tylko visual parts. A w realizacji nie jest ciężkie, cały obwód jest bajecznie łatwy do zbudowania, montaż opiera się na opaskach, które można usunąć w każdej chwili :)

PROJEKT


matkop - 2008-06-17, 11:38

Myślałem o takim rozwiązaniu. Na allegro roi się aż od różnych zestawów z diodami led w różnych kolorach i z bateryjką do tego. Pomysł fajny pozostaje tylko kwestia montażu w odpowiednim miejscu, w taki sposób żeby bateryjka nie wypadła a i diody w razie upadku się nie uszkodziły. Na jakiś jednorazowy pokaz nocny lepsze byłoby raczej światło chemiczne , tylko że koszt będzie większy.

Ostatnio myśleliśmy nawet z Walcem ( raczej w formie żartu) jakby można było przełącznik zrobić do diod. W miejscu odbojnika ,wtedy przy pełnych ugięciach dochodziło by do przełączania ( np na inny kolor).

gen100mek - 2008-06-17, 12:21

W moim projekcie bateria trzyma się dość dobrze, bo można wykorzystać otwory w profilach. A montaż przełącznika... Hmm... Jakby go zamocować na odbojniku to pozostaje kwestia szalonego i potężnego skakania, ja tak nie umiem, ale dobrze wiem, że dla was pełne ugięcie sprężyny nie stanowi dużego problemu... Można też użyć przełącznika działającego na wstrząsy, ma on w sobie kulkę która przy poruszeniu się przesuwa i przełącza np. kolor diody, mankamentem jest to, że są one większe i drogie...

Kolejna modyfikacja dla szaleńców: 2 zimne ognie, 2 cieniutkie metalowe rurki no i metalowe opaski zaciskowe. Wsadzamy zimnego ognia do rurki i zabezpieczamy go drutem tak, by nie wypadł. Metalowymi opaskami mocujemy nasze iskrowniki na tej części Powerka, gdzie na poprzednim projekcie "poprowadziłem" przewody, tylko że po zewnętrznej wszystko mocujemy :)
No i najważniejsze: NIE UŻYWAĆ NA CARBONOWYCH SPRĘŻYNACH! ;)

szy - 2008-06-17, 12:24

zawsze można pomalować Powera lakierem świecącym w UV i wozić na pokazy lampy. Jedyny minus jest taki, że farby nie da się zdjąć jak się znudzi.

Można też pomyśleć o przymocowaniu diod do obręczy na kolano

Werbel - 2008-06-17, 13:25

gen100mek napisa³/a:

No i najważniejsze: NIE UŻYWAĆ NA CARBONOWYCH SPRĘŻYNACH! ;)


A na szklanych można? :D

gen100mek - 2008-06-17, 13:29

To ostrzeżenie tyczyło się tego numeru z zimnymi ogniami, bo carbon się momentalnie osłabi i popęka od żaru, a szkło jest bardziej wytrzymałe :)
Werbel - 2008-06-17, 13:58

Wiem, że dotyczyło numeru z zimnymi ogniami, do włókien szklanych nawet na sekundę bym nic gorącego nie zbliżył.
lukassus - 2008-06-17, 23:09

dla bezpieczeństwa trzymajmy Powerizer z daleka od ognia i żaru - światełka są okey
walec - 2008-06-17, 23:21

oj kochani......
opcji jest co najmniej kilkadziesiÄ…t....
swoja droga....intensywnie myslę nad swietlnymi modyfikacjami, robia one piorunujace wrażenie, o czym miałem okazję się ptrzekonać na ostatniej nocy teatrów ulicznych , o których wspomniał juz Matkop(szy- zaparty dech w piersiach to znamionowe zachowanie oglądając wasze pokazy), czy wczoraj, podczas kameralnego wernisażu znajomego kkż, podziwiając pokazy kilku utalentowanych, młodych ludzi, których serdecznie pozdrawiam;-) Zostałem zainspirowany wieloma ciekawymi rozwiązaniami i efektami, jakie one dają. Poskaczemy- zobaczymy :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group