Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - powerizer a kręgosłup...

djyoungfisqs - 2008-03-16, 16:22
Temat postu: powerizer a kręgosłup...
witam, ostatnio mam problem z dolnym odcinkiem kregosłupa, tzn krzyżem a mianowicie zaczyna bolec po kulku skokach... czy to jest normalne? boli do tego stopnia ze nie mam ochoty juz skakac, ostatnio przez to skkasnie bolal mnie krzyz caly dzien...
przy bieganiu jest raczej ok tylko przy skakaniu,

teraz moje pytanie brzmi czy to jest normalne?

bo wiadomą rzeczą jest ze wysokie skoki w gore zarowno przy lądowaniu jak i wybiciu obciązają kregosłup bo sprzeżyna nie przejmuje na siebie "calej roboty" cwicze juz 3 lata na silowni biore na barki 60-70kg i robie przysiady albo biore 80 i robie wspiecia na palce i zadnego bólu po tym nie ma, co prawda te cwiczenia sa raczej statyczne w przeciwienstwie do powerizera

wiec o co kaman? mial ktos podobny problem?

Isengrad - 2008-03-16, 16:41

Pewnie, po dułgiej przerwie nie skakania, wypadłem na dułgą wycieczke w powerizerach. Mięśnie były troche zastałe więc na drugi dzień miałem zakwasy w biodrach brzuchu i krzyżu
(w mięśniach w okolicach krzyża ;) ). Dzień po tej wycieczce czułęm się naprawde jak staruszek z bólem w krzyżu :] . Na trzeci dzien już mnie nie bolało i nie czuje tego bólu juz do dziś.
Jeśli jednak nie będziesz czuł, że to Ci przechodzi idź do lekarza.

Pzdr.

Edek - 2008-03-17, 02:17

Ja bym proponował od razu do lekarza się przejść bo wygląda mi to raczej na problem z kręgosłupem a nie z mięśniami. Jeśli podnosisz ciężary to masz tylko nacisk a przy skakaniu masz "uderzenie" i zwolnienie i znowu.
Grace - 2008-03-18, 16:02

Mzoe byc tez problem z układem nerwowym a to nic przyjemnoego, tez mysle, ze najlepiej od razu do lekarza.
bazz - 2008-03-19, 15:38

hej, generalnie przy skakaniu na powerku moze pojawic sie specyficzny bol plecow podobny do tego jaki wystepuje przy treningu skokow na batucie (trampolinie). Przyczyna czesto jest brak odpowiedniej rozgrzewki przed rozopoczeciem skokow, wystarczy ze zle wyladujemy i jest problem - nadwyrezone zostaja wiezadla i miesnie utrzymujace kregoslup w pionie. Zalacalbym posmarowac jakas mascia i dobrze sie rozgrzac przed nastepnymi skokami. Jezeli problem sie utrzyma przez wiecej niz trzy dni - obowiazkowo do lekarza.

Pzdr,
Bazz

systu93 - 2008-03-21, 18:20

Bazz a czy mógł byś podać jakieś ćwiczenia na rozgrzanie kręgosłupa
bazz - 2008-03-24, 21:08

hej,
generalnie nie rozgrzewamy kregoslupa jako takiego :) typowa rozgrzewka miesni grzebietu zakonczona rozciaganiem powinna wystarczyc. Jezeli chodzi o przykladowe cwiczenia to moga byc skrety tulowia, krazenia tulowia, "grzbieciki" + cwiczenia rozciagajace najprostsze to oczywiscie sklony (we wszystkich plaszczyznach czyli "w przod" i "na boki", ze skretem tulowia). Je generalnie robie tak ze przez pierwsze 20 - 30 min na powerku ograniczam sie do biegania (na wszelkie mozliwe sposoby) jak juz jestem mokry jak pies rozciagam wszystkie partie miesni (kolejne 10 min) wowczas zaczynam zabawe ze skakaniem. Oczywiscie sa osoby ktore skacza bez dodatkowych cwiczen, rozciagania i innych takich i powiedza ze jest ok, i rzeczywiscie moze tak byc ... ale strzezonego .... wiadomo :) )

GNOME_PL - 2012-06-16, 18:23

U siebie ostatnio zauważyłem taki problem, ze podczas skakania zaczyna mnie bolec potylica :/ tak gdzieś bardziej w środku. Odchylam głowę do tyłu i czuć ulgę w bólu. Dziś wyskoczyłem na Powerki i to samo. Poskakałem troszkę bo dodatkowo ból kregosłupa w okolicach grzbietu. Nabieram mocno powietrze to pobolewa. Chyba przesadzilem. Dam sobie odpocząć. Regeneration activated :P Pozdro
Matizus - 2012-06-16, 19:11

To normalne :) Szybko przejdzie :D
GNOME_PL - 2012-06-16, 21:45

Thx za info :D Bo juz sie przerazilem :P
lukassus - 2012-06-16, 22:38

Normalne czy nie, odpoczynek przede wszystkim, wzmocnienie mięśni grzbietu w drugiej kolejności i wskazana konsultacja ze specjalistą.
GNOME_PL - 2012-06-17, 10:22

Spoko :) Na chwile obecna przerwa :) Po weekendzie mam popołudniówki, więc długo sobie odpocznę. Yo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group