Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Triki - Nowy trik?chyba...:P i czy realny ?

w0lfi - 2008-05-21, 14:59
Temat postu: Nowy trik?chyba...:P i czy realny ?
hmmm Hi...xD tak sobie czytam "wrazenia twiti'ego" i nagle mnie tak jak by olsnilo juz mowie o co chodzi: czy mozna bylo by sie rozbiec skoczyc obkrecic sie to takiego poziomu

O-<----<::: obkrecac sie i spasc na rizerki xD ? naprzyklad przez barjerke czy cos nie wiem czy wiecie o co mi chodzi...moze sie jakos skapniecie sie bo bym narysowal ale nie umiem dawac screenow tutaj xD

walec - 2008-05-21, 16:25

w0lfi, witaj na naszym forum;-))
wiesz,azastanawiałem sie właśnie kiedys nad podobna figura, ale bez obrotu, tylko myslałem nad figurą umieszczenia caiała w powietrzu zupełnie poziomo, choc na ułamek sekundy i z powrotem do pionu i na kopytka...... na razie nie wydaje mi sie to mozliwe....ale zobaczymy, a to co proponujesz- jeszcze większy byłby wypas......... trzeba nad tym popracowac;-)))

systu93 - 2008-05-21, 16:28

jeżeli był by ktoś kto zawisł by tak
O-<----<:::
to Obrót utrzymał by go dłużej w powietrzu

matkop - 2008-05-21, 16:29

Obawiam się że byłoby to niesłychanie trudne ( ale nie zaznaczam że nie możliwe). Można zrobić bardzo wysokiego graba z mocnym wyrzuceniem nóg do góry, tak że prawie się jest w poziomie. Ale prawie robi wielką różnicę no i nogi masz przy sobie.
lukassus - 2008-05-21, 23:01

w0lfi - fantazja i wyzwania, to lubię :) Czy możliwe? Możliwe! Trudne? Pewnie zależy kogo pytamy :)
w0lfi - 2008-05-22, 07:29

Dzieki:P a pozatym to mam fantazje ogromna....kiedys chcialem latac....

MaM pomysł dawajcie tu swoje triki wymyslone czy nie ale dawajcie realne czy nie...obojetnie poprostu sie podzielcie....mam jeszcze jeden trik czy jak bym sie wybił to chcialbym leciec jak na "banana"(cos takieg) ale bym zostal w pozycji do gory nogami i sie obkrecal - poprotsu taka śruba ?

Werbel - 2008-05-22, 09:11

Jesteś 3 osobą od której słyszę, że można by wykonać taki trik :P . Bez powerizerów tak potrafię, ale z powerami jest to nierealne ze względu na masę i siłę która by była potrzebna na okręcenie się w bok. Ciężko na powerizerach skakać tak w bok.

[offtopic]
Czy tylko mnie denerwuje nasz "teoretyk"? :}
[/offtopic]

systu93 - 2008-05-25, 21:26

Werbel, Czy ty mówisz o mnie??

według mnie coś takiego było by możliwe ale z wzniesienia i przy dużej sile nóg
nogi nie były by proste || lecz coś bardziej /\ c dało by nam 0-<--< a nie 0-<-- xD

Werbel - 2008-05-26, 17:48

Jak zaczniesz skakać na powerizerze to zobaczysz o co mi chodzi.
systu93 - 2008-05-27, 17:31

posługuja się fizyka

Gdybysmy w powitrzu przekreceni na bok wykonali wykop to wtedy by nas wykreciło masa poweró by tylko pomogła

Deszczu - 2008-05-27, 18:32

Systu93 proszę Cię najpierw poskacz na Powerizerach a potem możesz zacząć tworzyć teorie ;) Gdyby było tak jak mówisz to wszystko byłoby bułką z masłem a niestety tak nie jest :kwasny: Weźmy na sam przykład salto w tył na powerkach z punktu fizycznego jest to "tylko" zamienienie pewnej energii całkowitej (kinetycznej + potencjalnej) na ruch obrotowy do którego dochodzi moment siły obrotowej i sprężystość Powerizerow wszystko normalnie na plus :hyhy: ( no może poza grawitacją i oporu powietrza ;) ) a jednak w Polsce z tego co wiadomo Kacper jest jedyny który je skacze (chodź reszta Powerteam'u również sie przymierza :hyhy: )

Większość rzeczy jest o wiele trudniejsza jak sie je spróbuje niż jak sie o nich mówi lub na nie patrzy :)

A wracając do tematu to ten trik (jeżeli go dobrze rozumuje) jest nierealny :cool:

Grace - 2008-05-27, 19:41

Deszczu, z tego co PRezes mówił to jest w Polsce 6 osób, które skaczą salta na Powerach, a jak poszukasz po filmikach to się upewnisz, że więcej niż jedna.
na marginesie w Krakowie jest gosciu, któy jest następny w kolejce do takich powerkowych salt ;)

systu93 - 2008-05-27, 20:24

Deszczu mi chodzi oto ze jeżeli to by było możliwe to waga powerów tylko by ułatwiła by Trick a nie utrudniła
Deszczu - 2008-05-27, 21:28

Co do 6 osób w Polsce skaczących salta w tył to pierwsze słyszę (muszę sie Trenejra (Prezesa) spytać ;) ), możliwe że chodziło o 6 osób skaczących salto w przód ale nie wiem muszę uzupełnić dane :P Ale nie zgodzę się z tym ze Powery pomogły by przy tym triku gdyż siła z jaka trzeba by było użyć by one pomogły musiała by być naprawdę duża (oczywiście trik zaliczamy za zrobiony gdy jeszcze go ustoimy, bo zakręcić to i spaść na "machę" to nie problem ;) ). Przy salcie w tył Powerizery "trochę" przeszkadzają (a dokładniej odczuwany jest dyskomfort :hyhy: ). Jak ktoś to wykręci to ma od mnie wielki kubeł lodów :rotfl:
Grace - 2008-05-27, 21:55

Może miał na myśli tylko pojedyncze salta. Mi na Ostródzie powiedział, że jakiś chłopak skoczył jako 6 w Polsce.
gen100mek - 2008-06-30, 16:27

Mom zdaniem ten trik jest cholernie trudny. To coś jak b-twist na ziemi, a to jest na prawdę trudna ewolucja i uwierz mi systu, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego w jakim stopniu powery utrudnią coś takiego. Triki typowo akrobatyczne dzielę sobie na takie "kopane" i wariacje na temat salt/gwiazd. I z tego co mi się wydaje, to do wykonalnych na powerkach należą tylko te drugie. Do trików kopanych typu właśnie b-kick/twist, wszelkie odmiany 360, 540, 720, 900 itd. wymagają nie potężnego wyskoku (choć to też się przyda), ale szerokiego zakresu ruchu, szczególnie nogami.
Moim zdaniem można próbować "na początek" robić b-kicka (butterfly), tam nie dochodzi żadek obrót, a sam moment ułożenia ciała w poziomie pojawia się ponieważ wchodzimy do niego bokiem :)
Teraz pozostaje znaleść twardziela, który się tego podejmie. Przysięgam, że jak tylko kupię powerki i będę je kontrolował w 99% to będę próbował tego triku ;)

Werbel - 2008-07-01, 08:58

Hmm, ciekawe, zarzucisz jakimś filmem?

tym:
Moim zdaniem można próbować "na początek" robić b-kicka (butterfly), tam nie dochodzi żadek obrót, a sam moment ułożenia ciała w poziomie pojawia się ponieważ wchodzimy do niego bokiem :)

gen100mek - 2008-07-01, 16:04

Ale jeśli chodzi o butterflya to mogę dać tylko filmik bez powerków, bo nie dysponuję nimi, ale to dopiero pod koniec lipca, chyba, że szybciej załatwię jakiś aparat :)
rapbit - 2009-02-12, 02:58

witam jestem nowy ale już myślałem o tym skacze od 5 lat akrobatykę i od 3 xma w0lfi co do triku o którym myślisz przypuszczam że chodzi ci o corka
http://www.youtube.com/watch?v=T6zBfHq9qt8 na tym filmiku jest to pokazane tylko omińmy wejście te przez plecy dla ciekawskich tzw raiz hmmm a co do wykonalności to tak do corka trzeba mieć odpowiednie wejście co na powerach może być ciężkie do wykonania ale jeżeli wejście wyjdzie tak zwana nicke to wybicie w góre jest możliwe potem wystarczy podkupić nogi żęby dodać spinu obrotowi i zakręcić jest w jakimś stopniu możliwe ALE żeby wylądować trzeba mieć naprawdę silne plecy mianowicie odcinek lędźwiowy który nam wyprostuje ciało do pionu hmmm to na tyle czuje że za nie długo zwykłego front flipa i back flipa opanuje a potem zacznę kombinować mam mnóstwo pomysłów na triki ale to z czasem nie chcę zapeszyć a jak narazie kombinujcie ludzie kombinujcie bo bardzo ciekawie się to rozpracowywuje a jeszcze ciekawiej będzie zacząć to robić pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group