Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Przedstaw się - Heja :-D

Sprinter - 2008-11-17, 20:28
Temat postu: Heja :-D
Mam na imię Łukasz i mam 18 lat :-). Ostatnio sobie kupiłem powerizer`a i teraz ćwiczę :-D. Jestem z warszawy/ Bielany. Na co dzień jeżdżę na wyczynowo na rolkach, teraz będę jeszcze skakał na powerku (tylko jeszcze nie wiem jak to razem połączę, ale bądźmy dobrej myśli). Jak ktoś chciałby wspólnie poskakać to ja chętnie :-D
lukassus - 2008-11-17, 22:00

Elo ziom :D Jak idzie skakanie?
Sprinter - 2008-11-17, 22:05

Dziś, już trochę biegałem, ale czasami się jeszcze potykam i zahaczam jedną nogą o drugą więc jeszcze nie robię nic specjalnego :-). Ale jak na razie była tylko jedna gleba :-D
lukassus - 2008-11-17, 22:14

Sprinter - poczytaj dział o bezpiecznej nauce. Powtórzę 3 podstawowe zasady, przez kolejne lekcje przebrniesz sam:

1. podnoś wysoko kolana;
2. stopy trzymaj równolegle;
3. non stop poruszaj się (zakaz stania w miejscu, chyba że masz wyśmienity balans :) )

pierwsza zasada wyeliminuje potykanie, druga zahaczanie - jak na początku na to zwrócisz szczególną uwagę, to później będziesz pomykał zawodowo :]

Sprinter - 2008-11-17, 22:36

Czytałem już te wszystkie zasady co najmniej ze 3 razy :rotfl: . Najgorzej jest z tym potykaniem, ale na szczęście mam ogólnie dość dobrą równowagę żeby się nie przewrócić :P

Mam wrażenie że ta sprężyna jest trochę sztywna, czy ona po pewnym czasie zrobi się trochę bardziej miękka??

Grace - 2008-11-17, 22:50

tak jak na zwykłych szczudłach, wyobraź sobie, że chodzisz po schodach, to się nie będziesz potykał. Za nisko nogi podnosisz i tyle. Weź pod uwage, ze noge musisz podniesc nie tylko tyle co normalnie kiedy chodzisz, ale o dodatkową wysokość na jaką się sprężyna ugina.
Zamiast czytać te zasady w kółko, zacznij je stosować w praktyce. Poproś kogoś, żeby zerknął czy nie stawiasz nóg jak kaczka, kilku początkującym wystarczyło to powiedzieć ze dwa razy i zaczynali chodzić prosto.

lukassus - 2008-11-17, 22:59

Sprinter napisa/a:
Mam wrażenie że ta sprężyna jest trochę sztywna, czy ona po pewnym czasie zrobi się trochę bardziej miękka??

z czaaasem - zależy jak intensywnie będziesz skakał, ile ważysz, jakie to sprężyny itd.

Sprinter - 2008-11-17, 23:06

No staram się stosować do tych zasad :-P.

ważę 65 kg, powerki mam M80 z włókna węglowego. Nie wiem jeszcze jak intensywnie będę skakał, ale jak na razie to w najbliższym czasie to kiedy tylko się da :-P

waldiwaldi - 2008-11-18, 18:23

No nie wiem czy dobry sprzęt wybrałeś. Była tutaj mowa baaardzo dużo razy, że węgielki to bierzemy na rozmiarówkę, a szkło okienko wyżej. No jak czułeś się na siłach brać mocniejsze sprężyny, to teraz musisz pocierpieć. Ja mam szkło, to cienko mi coś powiedzieć, ale ja je "zmiękczyłem" dość szybko. Po prostu musisz intensywnie trenować ;)
MIŁEGO SKAKANIA!

BTW, ja jestem z Izabelina, to się spiknąć kiedyśtam możemy:D

Sprinter - 2008-11-18, 18:29

już powoli je ogarniam :-D. Tylko chyba mam złe buty, bo mam wrażenie jak biegam że noga zaraz mi wyskoczy z buta, a zapięcia mam zapięte na maxa i but jest nieruchomy.

No musimy się kiedyś skiknąć. W czwartek razem z Payonk`iem idziemy się skiknąć na pola mokotowskie :-)

Grace - 2008-11-18, 20:54

jak CI noga lata w zapięciach to skróć zapięcia. Ja też tak miałam, najpierw oczko wyżej, potem się zapięcia rozciągnęły i dopiero Walec dorobił jeszcze jedno oczko i teraz działają.
Ale absolutnie nie pozwól, żeby stopa była luźna, to się może źle skończyć.

payonk - 2008-11-18, 21:35

pojutrze wyskoczymy pokicać razem, skorygujemy wszystkie bledy xD
Sprinter - 2008-11-18, 22:37

No ja też chyba właśnie będę musiał sobie dorobić dziurkę, bo już mam na drugiej. I coś chyba buty mam nie teges, zastanawiam się czy nie spróbować w glanach. Może trochę ważą, ale przynajmniej noga będzie usztywniona . . .
lukassus - 2008-11-18, 23:44

Sprinter - moim zdaniem, najlepsze są buty na płaskiej podeszwie i to takie, gdzie pięta jest na wysokości końca buta (buty do wspinaczki albo zwykłe trampki takie są). Osoby, które mają mniejsze stopy lepiej czują się w butach na deskorolkę (bo one są obszerniejsze).

Glany - spróbuj, najlepsza nauka jest przez eksperiencję.

Moim zdaniem skakać na Powerizer w glanach, to tak jakby prowadzić samochód w butach do snowboardu (miękkie wiązania).

waldiwaldi - 2008-11-19, 19:54

Jak dla mnie, to po prostu załóż buty NA WIĘKSZEJ CHOLEWIE. Mogą być i luźne, a wysoka cholewka eliminuje zagrożenie, stopa na pewno nie wypadnie. Niestety niektóre z takich butów są stanowczo za gorące na lato, ale póki co będą idealne. :D
Sprinter - 2008-11-21, 01:01

Ostatnio mam wrażenie że mam jakieśpuzy w moich powerkach. Podokręcałem wszystkie śróby i okazało się że mam luz na zgięciu przy palcach u nogi

http://www.ministerstwoga.../powerizer2.jpg - nad tym czarnym znaczkiem "Powerizer"

Tylko to nie jest wina śróby bo jest mocno dokręcona. Jak chodzę to to jest słabo odczuwalne, ale jak zacznam biegać to zaraz mam zrażenie że powerek mi się rozsypie . . .

A co do skakania w glanach to jest bardzo dobrze - dziś sprawdzałem. Noga sztywna i się nie rusza :-)

waldiwaldi - 2008-11-21, 15:25

Łożysko ci się przetarło chłopie. Musisz rozkręcić powerka w tym miejscu, gdzie masz luzy i zmienić łożyska na nowe, lepsze. :kwasny:
Sprinter - 2008-11-21, 15:26

w 3 dni ?? Gdzie kupić do tego takie łożyska i ile kosztują??
waldiwaldi - 2008-11-21, 15:30

Koszt, to kwestia kilku złotych. Jeżeli chodzi o miejsce, gdzie można kupić, to nie wiem raczej, bo ja swoje wymieniłem na nowe, kiedy paczkę w prezencie od ziomala82 dostałem. No i słabe nie były, bo to już takie, co w satelitach się umieszcza. Więc nie wiem, gdzie kupić. :/
Sprinter - 2008-11-21, 15:46

To co lepiej narazie na tym nie skakać . . . ?? :zdegustowany:
Grace - 2008-11-21, 21:44

lepiej to sie skontaktowac z Lukassusem i zapytac co on o tym mysli ;)
waldiwaldi - 2008-11-22, 11:25

Na pewno nie możesz skakać, bo ryzykujesz tym, że obiją i obetrą ci się otwory na łożyska i trzeba będzie je piłować. Poszukaj sobie nowych łożysk i radzę ci zmienić na obu powerkach za jednym zamachem, bo i tak to będziesz musiał robić. :/
gen100mek - 2008-11-23, 15:57

Te łożyska ślizgowe to jakaś porażka, mój brat miał w nich luzy też po kilku dniach skakania, trzeba zainwestować w te od powerskipów czy innego sprzętu lepszej jakości.
waldiwaldi - 2008-11-26, 17:01

Dokładnie. Mi się zrobił luz już chyba 3 dnia. Te nowe łożyska, co dostałem były trochę większe, więc musiałem sobie pomagać młotkiem :D . Ale 3mają super, są po prostu niezniszczalne. :P
Sprinter - 2008-11-27, 13:59

a jakie masz ?? miedziane czy plastikowe?? Miedziane są trochę drogie, a o plastikowe się boję że znowu wystarczą mi na 3 dni :looka:
waldiwaldi - 2008-11-27, 16:33

Plastiki. Nie bój się! Jak kupisz porządne, to nic ich nie ruszy. Zresztą je sprzedają w paczkach po 20 sztuk, to będziesz miał na wymianę. Ale mówię, będziesz miał spokój na długo. :) A poza tym, to miedziane nie wiem, czy się będą nadawać... :/
Sprinter - 2008-11-27, 16:39

a gdzie kupić te plastiki w wawie??
waldiwaldi - 2008-11-28, 16:53

Mnie nie pytaj... :/
claudia332 - 2008-11-30, 10:28

Sprinter, takie plastyki kupisz w złotych tarasach na górze w sportowych sklepach lub snowboardowych...w arkadi tez kupisz bo widziałam bo patrzyłam ochraniacze na nadgarstki. więc musisz pochodzić i popytać o te plastyki :)

Widzę że bialany no to pozdrowionka może się kiedyś spotkamy lub się widzieliśmy na skate parku :)

Sprinter - 2008-11-30, 12:46

claudia332, a bywasz czasami na Bielanach?? :oczami: . Ja jeżdżę głównie na Perzyńskiego, Górce i na Jutrzence :)

Hmm . . . sprężyna w powerku jest cały czas napięta ?? Czy jak go rozkręcę to nie odstrzeli mi ona i czy ciężko będzie ją potem z powrotem naciągnąć żeby skręcić powerka??

lukassus - 2008-11-30, 13:09

Sprinter napisa/a:
sprężyna w powerku jest cały czas napięta ?? Czy jak go rozkręcę to nie odstrzeli mi ona i czy ciężko będzie ją potem z powrotem naciągnąć żeby skręcić powerka??

Sprinter - sprężyny się nie naciąga :) Można ją łatwo odkręcić i z powrotem przykręcić.

Sprinter - 2008-11-30, 13:42

aha, dzięki. Chodziło mi o to że jak one są wygięte i jak je odkręce to czy cię nie wyprostują :)
lukassus - 2008-11-30, 13:59

Sprinter - sprężyny są tak wyprofilowane, jak je odkręcisz nadal będą w takim kształcie :)
Sprinter - 2008-11-30, 15:24

ok, dzięki :)
claudia332 - 2008-12-01, 13:50

Sprinter, często przyjeżdżam jeśli mam czas ale raczej są to wakacje,ferie lub długie weekendy(chodź nie zawsze). Wiesz co do parku to ci nie powiem bo sama nie bardzo wiem ale park się znajduje na Gwiaździstej zaraz przy wiadukcie jest :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group