Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Sprzęt - Stuki puki i pierwsze wrażenia

however - 2008-12-22, 22:26
Temat postu: Stuki puki i pierwsze wrażenia
Witam!

Otóż zauważyłem że jeśli trzymając za górę powerka uderzę lekko kopytkiem w ziemię to w jednym słychać miękkie "PĄNG" natomiast drugi wydaje dziwny stuk, jak gdyby coś w nim stukało delikatnie. Przejrzałem całego, nigdzie nie widzę żadnych luzów. Jeśli założę je na nogi i lekką stuknę to już tego dźwięku nie ma. Czy u Was też tak jest że prawy i lewy powerek wydaje inny dźwięk. Przypominam że chodzi o nie założone powerki.

pozdrawiam i czekam na odp.

crashero - 2008-12-23, 09:16

Haha xD tez cos takiego mam. Ide sobie i slysze w lewym takie skukniecie kopytka w asfalt. A prawym takie stukniecie ale o wyzszym tonie i troche inne. Ciekawe to jest. Troche sie nad tym zastanawialem. Wniosek: nie ma dwoch identycznych Powerkow- kazdy jest jedyny w swoim rodzaju xD
walec - 2008-12-23, 13:37

Wynka to z tego, że jedna noga jest zawsze silniejsza od drugiej. Jeden powerek zawsze jest mniej lub bardziej obciążany od drugiego. Ponadto częściej używamy powerka na nodze silniejszej- z nij robimy pierwsze wybicia, podskoki i na niej lądujemy.
Takie luzy biorą się z powolnego zużywania się plastikowych/ lub miedzianych łożysk ślizgowych głownie w przegubie za kolanem i w przegubie pod palcami stóp. Ale takie luzy głównie są wynikiem luzu pomiędzy sprężyną, a czrną tulejką w środkowym przegubie sprężyny ( tak jakby brak "dziwnego białego plastiku" -zapraszam do historii forum).
Nie są to luzy szkodliwe dla powerka, tylko moga nam w naszych odczuciach przeszkadzać.

crashero - 2008-12-23, 16:07

Skoro temat "pierwsze wrazenia" to chcialbym ostrzec nowych przed tym co mi sie zdarzylo jakies 15 minut temu. A mianowicie odkrecila sie nakretka od wiazan. Od duzego wiazania tam gdzie pasek laczy sie z "podeszwa". Malo co glowa w brame nie zarylem xD Tak wiec: DOKRECAJCIE SRUBY PRZED SKAKANIEM. Mozna sobie krzywde zrobic jak sie cos odkreci w biegu na przyklad czy przy skakaniu wysoko xD
lukassus - 2008-12-23, 16:20

however - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Źródeł tego typu dźwięku mogą być kilka: okolice łączenia ramy i kopytka, miejsce gdzie jest biały plastik oraz samo kopytko (sprawdź śruby, które "trzymają" sprężynę).

kipero - 2009-02-05, 23:15

Witam na najbardziej rozskakanym forum w polsce! U mnie luz występuje w jednym powerku na tym zawiasie zaraz pod stopką. Sprawia to, że "pięta" rusza się ok 0,5-1cm względem sprężyny. Sruby są dokręcone maksymalnie. Ogolnie przypatrujac sie blisko zauwazyłem, ze elementy nie sa idealnie symetryczne, dlatego musiałem poodkręcać wszystkie sruby w obu powerkach i skręcic tak, aby było prostu. Chodzę na normalnych szczudłach i to dość długo, stąd od razu zacząłem wyczuwać to, że jest coś nie tak. Czy to normalne, że powerki nie są idealne, czy trafiłem na jakąś felerną partię?
W załączniku zdjęcie przedstawiające powerka przy zgięciu bez sprężyny. Nie myślałem, że może być aż tak źle na sprzęcie, ktory praktycznie nie był jeszcze używany.
Czy wszystko jest w porządku, czy sprzęt wymaga wymiany, lub naprawy? Oraz czy można jakoś zdobyć chociaż by wspomnianą tulejkę?
Pozdrawiam najbardziej rozskakane forum w polsce :)

lukassus - 2009-02-05, 23:33

Witaj kipero (wiesz gdzie :) )

PW została wysłana, czekam na odpowiedź. Na podstawie tego zdjęcia nie potrafię jednoznacznie ocenić, co jest nie tak. O jakiej tulejce piszesz?

walec - 2009-02-06, 22:08

I mnie zastanawia co dokładnie dzieje się z Twoim powerkiem?
matkop - 2009-02-08, 13:36

Na tym zdjęciu wydaje się jakby stopa nie była równolegle położona do kopytka , tylko trochę przekrzywiona ( przynajmniej takie mam odczucie). Może to kwestia regulacji tych długich śrub łączących stopę z ramą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group