Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Ile wyszedł was sprzęt ochronny, co kupowaliście?

Lier - 2007-06-18, 10:45
Temat postu: Ile wyszedł was sprzęt ochronny, co kupowaliście?
Wiadomo - kupując powerizer trzeba kupić jakieś ochraniacze.
I tutaj nasuwa się pytanie.. Jakie kupywaliście? Ile was wyszedł cały zestaw.

Ja myśle o zakupieniu ochroniaczy na kolana (tak jak czytałem to siatkarskie są najlepsze, potem na łokcie + kask (jaki?) ) czy to wystarczy? czy może jeszcze coś proponujecie? pozdrawiam.

lukassus - 2007-06-18, 10:54

Lier - z ochraniaczy najważniejsze są (w kolejności ważności) imho:

- nadgarstki (!!)
- siatkarskie
- kolana
- łokcie
- kask

+ ew. pupa, plecy etc.

Ochraniacze siatkarskie NIE zastępują ochraniaczy na kolana! Są one po to, aby mieć lepsze czucie sprzętu (stabilność) i aby zapobiegać obtarciom od kolanka. Jak wiadomo, kolanko jest POD kolanem, także siatkarskie nie chronią kolan przed ew. upadkiem.
W tej chwili testuję idealne rozwiązanie ochraniaczy, które spełniają obie funkcje (więcej info na priv). Sprzęt będzie dostępny na dniach na www.powerizer.pl.

Bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze imo, są ochraniacze na nadgarstki.

Całe zestawy wkrótce będzie można dostać na www.powerizer.pl.
Jeśli ktoś się niecierpliwi, niech kontaktuje się z www.powerizer.pl :)

matkop - 2007-06-18, 19:07

napewno nie żałuj kasy na ochraniacze na nadgarstki !
ja dalem za kask+kolana+łokcie+nadgarski okolo 260 zl ale bralem sprzet z gornej polki bo bezpieczenstwo to podstawa

Grace - 2007-06-24, 09:44

To ja moze od razu zapytam tak:

Jeśli posiadam taki zestaw ochraniaczy (używany do innych sportów):
Sixsix one 4x4 (kolana i golenie),
Kask trialowy sixsixone,

oraz moge dokupic sixsixone 4x2 (łokcie i przedramiona),


to czy tai zestaw nadałby sie do powerizer??

lukassus - 2007-06-24, 10:21

Grace - twoje ochraniacze nadają się na Powerizer. Pamiętaj jeszcze o zabezpieczeniu nadgarstków.
Grace - 2007-06-25, 10:07

I tak mam kupić jakieś rękawiczki ze stabilizatorami nadgarstków, mam nadzieję, że to wystarczy. Bo same stabiliztaory to aż 75zł/szt ;(
lukassus - 2007-06-25, 10:15

Grace - nadgarstek powinien być unieruchomiony a dłoń osłonięta, tak aby zabezpieczać przed skutkami ewentualnego upadku.
Grace - 2007-06-27, 15:50

no, czyli takie rękawiczki jakie potrzebuje do monocykla :)
lukassus - 2007-06-27, 17:16

dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu :)
Grace - do jakiego modelu się przymierzasz?

Yurek - 2007-06-27, 18:05

A co myślicie o zbroi ?
np takiej :)

...

Jak widać, chyba trochę wyszczupla :hyhy:

Grace - 2007-06-29, 13:26

No właśnie nie wiem, bo na mono we wszystkim gorąco...
Myślałam o jakiś KH - ludzi ich nie znoszą, ale nie ma lepszych i i tak wszyscy ich używają.
Ponoć fajne są jakieś kulturystyczne, też mają stabilizatory nadgarstków, które się owija dookoła nadgarstków.

Przyuważyłam też ostatnio fajne do motor crossu, ale nie znam tych nazw modeli.

matkop - 2007-06-29, 21:39

ja poszedlem do skate shopu i wzialem najlepsze ochraniacze na nadgarstki ( cos kolo 30 - 35 zl nie pamietam dokladnie) jedna gleba byla sprawdzily sie w 100 %
lukassus - 2007-06-29, 21:45

imho ochraniacza na nadgarstki są najważniejsze i dobrze mieć takie, które nadgarstek i dłoń dobrze zabezpieczają. Wzór godny naśladowania matkop :)
Grace - 2007-07-02, 20:41

a jka sie te ochraniacze nazwyały i czy jestes w stanie mi podac adres tego sklepu??
matkop - 2007-07-03, 16:33

TSG professional

a sklep to 360 na galerii KRK na -1 poziomie :)

pytia - 2008-03-12, 14:39

Lukassus, kiedy mi odpowiesz lub napiszesz na forum lub na stronie, jakie ochraniacze i za ile można dokupić przy zamawianiu powerisera? Już któryś dzień czekam...
lukassus - 2008-03-12, 14:55

pytia - informacja jest już u ciebie w skrzynce :)
Werbel - 2008-03-13, 18:16

To jak temat odżył, to mogę odpowiedzieć, a właściwie to się pochwalić:

TSG professional - ochraniacze na nadgarski, 60 zł (matkop kupił te same za 30 zł...)
KRK - ochraniacze na kolana marou + na łokcie masochisty, 80 zł (używane 2 razy przez kolege)
Kask bliżej nieokreślonej firmy, 70 zł (taki typowy deskorolkowy)

Suma: 210 zł.

waldiwaldi - 2008-07-13, 13:37

A co myślicie o KRK Masochist?? Mam zamiar je zakupić. Zamówię sobie cały komplet i orzecha z neta, to będzie jakieś 280zł. A potem tylko szukać na nadgarstki i dłonie czegoś. Jeszcze jedno. Weź Lukas spójrz na te adidaski siatkarskie i powiedz mi, czy Twoim zdaniem brać je na kolanka, czy może tego masochista z KRK, OK????

adidas:
http://sklep.chojnice.pl/...658648_(L).html

z góry dziękuję! :D

matkop - 2008-07-13, 16:43

Teraz moja opinia. Zacznij kompletować sprzęt od nadgarstków potem myśl o reszcie :) .
Z tego co wiem Luk nie ma w ofercie nadgarstów to ja polecam TSG professional. Co do ochraniaczy na kolana. Gdy już będziesz miał Marou to nie będą Ci potrzebne siatkarskie.
co do Masochista to widziałem tylko na łokcie (na żywo) i wyglądają bardzo podobnie do TSG All terain, zakładam (ze zdjęć) że na kolana też są podobne. Nie wiem jak z wygodą w Masochistach, w Marou jest ok. Ja mam ochraniacze na kolana TSG super wytrzymałe z miską grubą twardą ale muszę korzystać w bandaży tuż pod nimi. Kupując marou nie będzie tego problemu.

Werbel - 2008-07-14, 21:08

Nie masochisty a marou....

TSG professional ochraniacze na nadgarstki bardzo polecam. Marou to samo, używam z pełnym zadowoleniem (tylko radzę co użycie prać ;) )

waldiwaldi - 2008-07-23, 20:33

Dobra, mam na kolana kipsty siatkarskie bardzo wygodne i z ochroną jest OK(testowałem :D ) łokci na razie brak, nadgarstki AIR Powerslide (dobrze usztywniają, cały spód od dłoni aż do połowy przedramienia chroni plastik jakieś 2-3mm grubości :hyhy: ), orzech - GIRO Flak matte flame. Jest OK. :)
zajacisko - 2010-05-08, 13:08

Sory za taki odkop, ale warto poruszać ten temat:) Co myślicie o takim zestawie?
http://www.all4ride.com/p...?products_id=55
http://www.all4ride.com/p...?products_id=98
http://avebmx.pl/sklep/in...product_id=2231

lestat162 - 2010-05-08, 14:08

Czesc.
Rękawiczki bym sobie darował, szkoda kasy. Osobiscie posiadam wzmacniane ochraniacze Rollerblade'a na nadgarstki, zapłaciłem ok. 70zł :) .
Masochisty na łokcie są spoko. Sam używam i polecam.
Marou...aahhhh ^^' piękna sprawa, ale jak ja kupowałem ochraniacze, to nie mieli na stanie Marou ;/. Nie używałem, więc nie wiem. Używam osobiscie na kolana sixsixone slim i siatkarskie do stabilizacji kolanka. Jednak niedługo z siatkarskich zrezygnuję, bo będę instalował zapięcie typu Viper do moich "7" :)

Ogólnie zastanowiłbym się nad innymi ochraniaczami na nadgarstki, reszta jest ok. Pozdro!!

zajacisko - 2010-05-08, 17:34

Które?:)
http://www.ambilion.pl/si...rist_Wrap_Lite/
http://www.ambilion.pl/si...tka_Wrist_Wrap/
http://www.ambilion.pl/si...rist_Wrap_Long/

Kar - 2010-05-08, 18:08

PO co ci stabilizator? Masz skręcony nadgarstek, czy co?:p Ja bym raczej w ochraniacze zainwestował mimo wszystko.
zajacisko - 2010-05-08, 18:19

To znajdź mi jakiś porządny, bo ja jakoś nie mogę:)
lestat162 - 2010-05-08, 19:06

http://allegro.pl/item102...garstki_xl.html

używałem tych do rolek i powerbockingu, mam je do tej pory i swietnie się sprawują ale zaopatrzyłem się w drugą parę której niestety nie mogę znaleźc w necie :zalamany:

zajacisko - 2010-05-08, 19:30

http://www.sportmania.gd....Nadgarstek.html
Co myślicie o tych?

Butla1994 - 2010-05-08, 20:28

Najlepiej kup ochranie jeśli je przymierzysz. Musisz czuć się w nich komfortowo i bezpiecznie. Nadgarstek powinien być usztywniony z obu stron aby przy upadku z większej wysokości nie złamać nadgarstka.
ChildOfJah - 2010-05-08, 20:42

zajacisko napisa/a:
http://www.sportmania.gd.pl/product-pol-190-Ochraniacze-Rollerblade-Lux-Neon-Nadgarstek.html
Co myślicie o tych?


Dobrę w zupełności wystarczą. Ja osobiście używam takich. Tanie, proste a dobrze spełniają swoją funkcję. http://www.asport.pl/prod...roducts_id=2118

Pretorian - 2010-05-13, 15:47

Najlepsze wg mnie są rękawice z usztywnieniem nadgarstka HillBilly występują w dwóch wersjach z odkrytymi palcami i pełne. Stosują je przede wszystkim goście jeżdżący na mountainboardzie i desce/rolkach. Również wg nich nie ma lepszego sprzętu, a oni często witają glebę.

Zerknij na zdjęcia i film:
http://www.ambilion.pl/oc...onne_HalfFinger

a tu pełne:
http://www.ambilion.pl/oc...nne_FullFinger/

lukassus - 2010-05-13, 21:06

Pretorian - witaj na najbardziej rozskakanym forum!
roker - 2010-05-18, 11:40

kolana i nadgrastki obowiazkowo :)
Kar - 2010-05-18, 21:43

Ja bym raczej powiedział, że łokcie i nadgarstki obowiązkowo. ( przynajmniej w moim przypadku):P W sumie tak właściwie to teraz to w ogóle rzadko kiedy się przewracam, a jak przewracam to ocharaniaczy na kolana aż tak bardzo nie używam.
anntor - 2010-06-15, 09:06

ja po długich szukaniach znalazłem taki zestaw
http://www.asport.pl/prod...oducts_id=12187

Może byc ?

lukassus - 2010-06-15, 11:32

anntor napisa/a:
Może byc ?

Wygląda dobrze.

anntor - 2010-06-15, 12:07

pojechałem do sklepu w mojej miejscowości i znalazłem ten model. przymierzyłem i kupiłem :hyhy: jescze po takiej samej cenie co w necie :rotfl:
however - 2010-07-02, 14:25

Hej wszystkim, dawno mnie nie było ale do rzeczy.
Jakie ochraniacze stosujecie (stosować) na kolana w PoweriSerach? Ogólnie nigdy nie używałem ochraniaczy na kolana jednak na tą chwilę zastanawiam się nad zakupem prywatnego kompletu na nadgarstki i łokcie (do dla mnie podstawa) i nie wiem czy kupić też na kolana. Czy nie będą uwierały/przeszkadzały w brykaniu? Na zdjęciach widziałem, że paski mocowania są ściągnięte "w dół" jakby pod ochraniacz i wydają się luźne.

Czekam na wskazówki i pozdrawiam.

Masziah - 2010-07-02, 14:34

however, ja kupiłem ochraniacze na kolana Marou. Jest to typ ochraniaczy stosowanych pod spodnie (miękki rodzaj), są bardzo wygodne, nigdzie nie uwierają ,a co najważniejsze dają gwarancję bezpieczeństwa i dobrze się w nich skacze. Musisz kupić jakieś ochraniacze na nadgarstki, bo to wg. mnie jest podstawa, a co do łokci to, aż tak konieczne nie są, ale zawsze można kupić :) i nie zapominaj o kasku.
lukassus - 2010-07-02, 14:48

however napisa/a:
Czy nie będą uwierały/przeszkadzały w brykaniu?

Ochraniacze z reguły ograniczają nieco ruchy, ale bez nich, ten ruch może w ogóle nie być możliwy. Kup zestaw. U mnie możesz dostać wszystko z KRK.

however - 2010-07-06, 10:47

lukassus czy możesz mi podesłać jakieś zdjęcia i opis tych ochraniaczy? No i cenę :P
lukassus - 2010-07-06, 11:50


Cytat:
• Zewnętrzna skorupa wykonana z ABS
• wysokiej jakosci EPS – materiał pochłaniający siłę uderzeń wewnątrz
• unikalny system płynnej regulacji rozmiaru w zakresie 52-62 cm
• zgodny z normą bezpieczeństwa CE 1078 dla kasków rowerowych
• 14 otworów wentylacyjnych
• zastosowanie systemu regulacji zdecydowanie zwiększa cyrkulację powietrza wewnątrz kasku
• dostępny w 3 wersjach kolorystycznych

ROZMIARÓWKA :
jeden uniwersalny rozmiar - obwód głowy nad uszami przez czoło - 52-62cm

Kask 119zł./szt.


Cytat:
• Rękaw trzymający wykonany z perforowanego, antybakteryjnego neoprenu grubości 4mm
• Pianka EVA o grubości 20mm odpowiada za tłumienie spotkań z ziemią i innymi obiektami
• Twarda zewnętrzna skorupa wykonana z ABS zapewnia bezpieczeństwo nawet przy bardzo twardych lądowaniach
• Front ochraniacza wykonany z jednego z najmocniejszych dostępnych materiałów - Cordura 1000D
• 2 rzepy na górze i dole dają możliwość idealnego dopasowania ochraniacza i zapobiegają zsuwaniu
• Zgodne z normą bezpieczeństwa CE 14120 – przetestowane w czeskim laboratorium
• Neopren użyty do produkcji przebadany w polskich laboratoriach zgodnie z normami CE (m.in. na brak szkodliwych dla zdrowia związków/barwników)
• Najpopularniejszy produkt KRK – sprawdzony i przetestowany przez kilka tysięcy użytkowników

Kolana: 99zł.


Cytat:
• Rękaw trzymający wykonany z perforowanego, antybakteryjnego neoprenu grubości 4mm
• Pianka EVA o grubości 20mm odpowiada za tłumienie spotkań z ziemią i innymi obiektami
• Twarda zewnętrzna skorupa wykonana z ABS zapewnia bezpieczeństwo nawet przy bardzo twardych lądowaniach
• Front ochraniacza wykonany z jednego z najmocniejszych dostępnych materiałów - Cordura 1000D
• 2 rzepy na górze i dole dają możliwość idealnego dopasowania ochraniacza i zapobiegają zsuwaniu
• Zgodne z normą bezpieczeństwa CE 14120 – przetestowane w czeskim laboratorium
• Neopren użyty do produkcji przebadany w polskich laboratoriach zgodnie z normami CE (m.in. na brak szkodliwych dla zdrowia związków/barwników)
• Najpopularniejszy produkt KRK – sprawdzony i przetestowany przez kilka tysięcy użytkowników

Łokcie: 69zł.

bboy.stachu - 2010-07-25, 16:53

uff jeszcze 3 tyg i wracam i odrazu zamawiam powerki :D
Lukassus mam pytanko .. masz moze gdzies na stanie te ochraniacze co wstawiles wyzej ? zebym mogl wziasc je razem z powerkami ? + jeszcze jakies ochraniacze na nadgarstki jak sa ?

pzdr :)

lukassus - 2010-07-25, 19:57

bboy.stachu - jest wszystko, także możesz brać razem z powerkami. Zamówienia można składać wcześniej z określoną datą realizacji (np. dostawa na konkretną datę).
Inception - 2010-07-25, 23:10

Mam pytanie, czy te ochraniacze Powerslide'a dadza rade dla nowego uzytkownika Powerrisera, czy tez jest to kompletna porazka: Allegro Powerslide
Yoshi - 2010-08-08, 13:41

Czy ktoś z posiadających TSG professional ochraniacze na nadgarstki mógłby mi podesłać zdjęcia jak one wyglądają założone na nadgarstkach , bo w necie są pokazanie tylko z góry a to mi nic nie mówi. z Góry dzięki
Szczurq - 2010-08-18, 22:05

ja uzywam tylko ochraniaczy na nadgarstki i kolana, kiedys zalozylem na lokcie ale mnie draznily i wiecej tego juz nie powtorzylem, za kaskiem tez jeszcze troche poczekam poniewaz za salta wezme sie prawdopodobnie od wrzesnia jak dostane sie na teningi "teatru z głowa w chmurach" :)
Z racji ze mam bardzo chude nogi nie wiedzialem co zrobic z luzami w wiazaniu pod kolanem, myslalem o ochraniaczach siatkarskich ale w koncu poszedlem do apteki i zakupilem 2 opaski sciskajace, owinalem nimi moje chudziutkie lydki i... naprawde jestem bardzo zadowolony... komfort bardzo sie poprawil, zadnych optarc, powerki czuje owiele lepiej niz wczesniej a co za tym idzie... lepiej mi sie biega, skacze i wogole jeszce wiecej radosci z powerkow :)

lukassus - 2010-08-18, 22:09

Szczurq napisa/a:
co zrobic z luzami w wiazaniu pod kolanem

masz miękkie kolanka na rzepy?

Szczurq - 2010-08-18, 22:47

mam nowy model poweriser advanced PR7090 z miekkimi wiazaniami i wiem ze lekki luz powinien byc miedzy lydka a kolankiem (krew musi w koncu mi przeplywac) ale u mnie ten luz byl chyba zbyt duzy i nieco mnie draznil, podczas biegania i skakania czulem jakby mi sie powerki lekko na lydkach slizgały ale po owinieciu lydek opaskami sciaskajacymi zalozylem powerki i poszedlem dalej skakac i jest juz naprawde ok, teraz powerki nie slizgaja mi sie na lydkach i spokojnie moge sie skupic na bieganiu i skakaniu
Dawster - 2010-09-06, 17:26

mam pytanko czy piłkarskie ochraniacze na piszczele się nadadzą pod wiązanie pod kolanem w powerkach
lukassus - 2010-09-06, 17:28

Dawster napisa/a:
mam pytanko czy piłkarskie ochraniacze na piszczele się nadadzą pod wiązanie pod kolanem w powerkach

Oryginalne rozwiązanie. Raczej nie, ale możesz spróbować.

Dawster - 2010-09-06, 17:36

http://allegro.pl/ochrani...1220497432.html

a coś takiego

lukassus - 2010-09-06, 17:43



Dla mnie to niepotrzebne kombinowanie. Jaki masz sprzęt Dawster?
Nie lepiej kupić zwykłe ochraniacze na kolana lub marou?

Wydaje mi się, że skorupa skutecznie ograniczy ruchy w czasie skakania.

Items - 2011-01-12, 20:46

Co sadzicie o komplecie : (zamierzam zakupic)

Nadgarstki :661 Wrist Wrap Long 2010
Łokcie : KRK Skull 2010
Kolana : KRK Marou 2010
+ kask : 661 Mullet Link !
lub KALI Maha Klik ! Ktory wedlug Was lepszy ? :P

Nada sie ?

lukassus - 2011-01-12, 22:45

Items - jakiego zestawu ochraniaczy sobie nie sprawisz, będzie OK. W tej chwili u mnie możesz dostać KRK (skull, marou, masochisty, orzech etc.).
Na łokcie jest lepiej wziąć skorupę niż miękki ochraniacz.

Items - 2011-01-13, 08:23

Tylko ze te skorupy sa czesto nie wygodne ... :P
lukassus - 2011-01-13, 08:30

Twarde łokcie są wygodne. Z resztą doceniasz ten element niestety dopiero przy niefortunnym upadku.
Dawster - 2011-01-13, 16:03

skoro temat odświeżony to ja zapytam
co na nadgarstki?
sam usztywniacz nie wystarczy
a zwykła skorupa to lipa

lukassus - 2011-01-13, 20:34

Ochraniacz na nadgarstki musi usztywniać stawy i chronić przed obtarciami dłoni po upadku. Jeśli ochraniacze na nadgarstki spełniają obie te funkcje, to się nadają.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group