Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Pytanie: skakanie a pływanie

matig6 - 2009-05-12, 15:46
Temat postu: Pytanie: skakanie a pływanie
Czy jak pływam to pomoże mi to w skakaniu? Pływam 8 razy na tydzień :hyhy:

[ Komentarz dodany przez: lukassus: 2009-05-12, 16:57 ]
temat zmieniony zgodnie z regulaminem forum Powerizer

MarradXD - 2009-05-12, 16:01

Chyba pomoże bo dzięki pływaniu chyba jesteś wysportowany.
lukassus - 2009-05-12, 16:02

matig6 napisa/a:
Czy jak pływam to pomoże mi to w skakaniu? Pływam 8 razy na tydzień

skakanie na Powerizer na pewno pozytywnie wpłynie na twoją ogólną sprawność fizyczną, poprawi refleks, koordynację ruchową, kondycję, wzmocni większość partii mięśni i pomoże zrzucić nadmierne kg (zakładam, że akurat to nie do ciebie). Poza tym Powerizer poprawia nasze samopoczucie ("serio serio"!), poprawia humor i ogólne nastawienie do życia.

W jaki szczególny sposób skakanie na Powerizer wpływa na pływanie, nie wiem. Musisz skonsultować się z trenerem lub/i lekarzem sportowym, który wie jak działa Powerizer.

gen100mek - 2009-05-12, 17:19

Lukassus, ale on pytał jak PŁYWANIE wpływa na SKAKANIE :)

Moim zdaniem ma się to do siebie nijak, poza tym, że pływając zwiększa się wydolność płuc, co w skakaniu jest bardzo potrzebne. To są dwie zupełnie inne dyscypliny sportu. To tak, jakbyś spytał, czy jeżeli umiesz jeździć samochodem, to będziesz dobrym pilotem :zdegustowany:

lukassus - 2009-05-12, 17:36

gen100mek - masz rację

przy okazji poznaliśmy odpowiedź na wpływ skakania na pływanie ;)

matig6 - pływanie, tak jak i inne dyscypliny sportowe, utrzymują cię w dobrej kondycji fizycznej, jesteś wysportowany, silny, wytrzymały - to wszystko tylko pomaga w ćwiczeniach na Powerizer

Czy pływanie pomaga w jakiś szczególny sposób w skakaniu na Powerizer? To pytanie do ekspertów w temacie.

Kar - 2009-05-12, 19:05

A ja się nie zgodzę, że pływanie nic nie daje. Trenuję piłkę wodną ( prawda, nie do końca pływanie- piłka wodna wymaga lepszej kondycji, mocniejszych mięśni) po 4 razy w tygodniu ( po 2h). Muszę przyznać, że takie "mocniejsze mięśnie" dzięki pływaniu zawodowemu się bardzo przydają. Nie jest to jednak podstawa. Treningi na samym powerizerze są o wiele ważniejsze niż inne sporty. Muszę przyznać, po dłuższych treningach na powerkach (2-3h) czułem mimo wszystko mięśnie.

Podsumowanie:
Pomoże, ale nie będzie to główna podstawa do skakania.

matig6 - 2009-05-12, 19:07

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję , że niedługo kupię powerka i sprawdzę w praktyce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group