Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - sprężyny by volox

volox - 2009-05-12, 19:00
Temat postu: sprężyny by volox
Jak każdemu zapewne, obdzierały mi się sprężyny, próbowałem maskować to taśmą izolacyjną, ale dawało mi to tyle, że lepiej wyglądało przez tydzień maksymalnie. Raz coś mi strzeliło do głowy, poleciałem do rowerowego, kupiłem oponę i do roboty. No i oto efekty ( o ile uda mi się wrzucić te zdjęcia, jak nie, to i tak są w galerii). Oponę nałożyłem na sprężynę, i złączyłem ją po wewnętrznej stronie, takimi plastikowymi ściągaczami, którymi się np kable związuje, nie wiem jak to nazwać. W praktyce spisuje się idealnie, sprężyny się nie obijają i nawet dobrze wygląda :D
matig6 - 2009-05-12, 19:02

Mi się podoba. Bardzo ciekawy pomysł. Pokażesz na innym zdjęciu te wiązania?
trusznik19 - 2009-05-12, 19:04

Z daleka wyglądaja jak kowbojskie sznureczki;p.
lukassus - 2009-05-12, 19:05

oryginalnie, bardzo praktycznie i "nawet dobrze wygląda". Gratulacje za moda!

Tylko gdzie tam można wykroić miejsce na naklejkę? ;)

matkop - 2009-05-12, 19:07

Witam
Rozwiązanie to jest mi znane z zagranicznych for internetowych , więc jeżeli sam na nie
wpadłeś to szacunek. Bardzo efektowne i efektywne rozwiązanie. Swoją drogą ostatnio z Walcem gdy patrzyliśmy na nasz sprzęt ,doszliśmy do wniosku ,że już kompletnie nie niszczymy osłon. Pierwsze sprężyny juz po paru miesiącach były kompletnie poobdzierane a nowy komplet jest niemal w idealnym stanie. Już wiemy jak się obchodzić ze sprzętem.

Wracając do meritum nic skuteczniejszego niż to rozwiązanie nie będzie.
Możesz jeszcze podesłać fotki pokazujące mocowanie opony do sprężyn ?

volox - 2009-05-12, 19:14

Na pomysł wpadłem całkowicie sam, jeszcze pod koniec zeszłego lata, tylko jakoś nie chciało mi się tego wrzucać na forum, z tej samej opony zrobiłem osłonki na kopytka, na które pomysł z kolei wziąłem z tego forum, właśnie idzie bliższe zdjęcie tych wiązań (tylko powerki trochę brudne, nie było kiedy wyczyścić), a zaraz wrzucę jeszcze zdjęcia tych mocowań.
volox - 2009-05-12, 19:33

a oto i łączenie, jakby ktoś chciał, to jeszcze mogę poszukać tych plastikowych ściągaczy (trochę mi ich zostało) i wrzucić ich zdjęcie

lukassus-jakby się uparł, to można nakleić na gładkich bokach opony, albo na metalowej konstrukcji łajzerów, ale tam już trochę mało miejsca, i te otwory.. albo na ochraniacze na kolana ;]
(i taki mało offtop, wysłałem do Ciebie mailem pytanie o sprężyny i kopytka)

lukassus - 2009-05-12, 19:42

volox - jak obiecasz, że naklejki znajdą swoje miejsce na twoich misternych osłonach, to na pewno otrzymasz ich komplet przy okazji zamówienia (będziemy czekali na foty :) )
volox - 2009-05-12, 20:51

lukassus- obiecuję że zrobię co w mojej mocy żeby je tam jakoś nakleić, tak z ciekawości, jakie one są szerokie?
(jak wyglądają ceny sprężyn pod 80-90 kg? będę je mógł wmontować w moje szczudła? nieoryginalne są)

lukassus - 2009-05-12, 20:52

volox - wszystko zostanie opisane w mailu.
walec - 2009-05-13, 00:36

Fajna modyfikacja ;) Na pewno będzie porządnie chronić twoje sprężynki. A te plastikowe to samozaciskowe opaski, używane często przez elektryków i złote rączki wszelkiej maści ;) Z doświadczenia wiem, że te oponki na kopytkach długo nie posłużą, rozglądaj się za oponką samochodową, polecam zimówkę.
volox - 2009-05-14, 18:28

Rozglądałem się i nawet mam jedną, ale jak przyszło ją ciąć.. to leży sobie tak do tej pory w garażu.. Może Ty byś mi doradził czym to ciąć? Bo ja już wymiękam.
lukassus - 2009-05-14, 18:39

volox - poszukaj na forum, jest to gdzieś opisane (najpewniej przez walca). Jak znajdziesz, wrzuć tutaj info.
gen100mek - 2009-05-14, 21:04

Miałem ten sam problem, bodajże kątówką najłatwiej, ale... nie każdy ma dostęp do takihc cudeniek :)
walec - 2009-05-14, 22:30

Grubą warstwę gumy tnie się do pewnej głębokości nożem, ale pod spodem są druty, wtedy tym samym śladem jedziemy ręczną piłką do metalu ( tzw. ramówką) z dobrym brzeszczotem do metalu. Mnóstwo siły potrzeba na wycięcie takich plastrów, ale warto. Resztki drutów na obrzeżach plastra szlifuję szlifierką kątową. Dalej to już pikuś - tylko przykręcić je do powerków.
lukassus - 2009-05-15, 08:41

dla nie wtajemniczonych - istnieje możliwość zmontowania przez nas takich opon na kopytka. Wystarczy PW :) Know-how już macie.
matkop - 2009-05-15, 19:04

Czy dobrze zrozumiałem , że serwis Powerizer zamierza montować "skarpetę" ?
Czy miało by to gwarancję ? I czy nie lepiej przerzucić się od razu na zimówkę ?

Czy słowo "nas" odnosiło się tylko do rzeszy maniaków powerizer ?

lukassus - 2009-05-15, 19:38

matkop - źle zrozumiałeś :) nie ma mowy o skarpecie, mówmy ewentualnie o zimówce i tylko dla prawdziwie zdeterminowanych.
matkop - 2009-05-15, 19:41

Niefortunnie to wyszło bo temat jest o oponie rowerowej a poszedł cały offtop na zimówkę , może stąd moje podejrzenia o skarpetę.
walec - 2009-05-15, 21:29

Ale taką oponkę rowerową na sprężyny sam bym sobie założył. Kopytka - wyłącznie z zimówki!!
volox - 2009-05-19, 21:42

Może i offtop, ale przydatny offtop. Dzięki wielkie za rady co do tych opon zimowych i cieszę się, że mój pomysł z osłoną sprężyn się wam spodobał :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group