Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - przeprost kolana

pajda - 2009-05-16, 12:42
Temat postu: przeprost kolana
witam

zjawiłem się u Was z forum kuglarstwa - jeżdżę na mono ale mam problem, w którym możecie mi pomóc ;) otóż chodzi o przeprost kolana - w trakcie skakania na mono <trial> nogi są wyprostowane. na początku za bardzo je chyba prostowałem i pewnego dnia wieczorem zaczął boleć mnie "tył" kolana. chyba jest to nadwyrężone ścięgno lub więzadła, nie wiem za bardzo.
jako, że Wy skaczecie wysoko i daleko to może podobne problemy się pojawiają.. jak tego uniknąć? i może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie tych partii ciała + kolan..
jakieś pomysły?

greets

lukassus - 2009-05-16, 13:28

pajda - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce.

Pierwsza rada: idź na konsultacje do specjalisty.
Niektórzy stosują profilaktycznie glukozaminę (podobno to kompletnie nic nie daje, jest tylko kolejnym produktem zaspokajającym wykreowaną potrzebę - na szczęście, podobno, nie szkodzi).

Zdrówka.

walec - 2009-05-17, 14:57

Podpisze się pod zaleceniem Lukassusa - idź do lekarza.
Na naszym forum był już poruszany temat przeprostu kolan. Osoby, u których on występował w kilku przypadkach niestety musiały zrezygnować ze skakania na powerizer ( nie były w stanie tego kontrolować), jednakże wiele osób po prostu zaczęło ćwiczyć w swoich nogach odruch, który nie dopuszcza do przeprostu. Kontrola prostowania kolan do pewnej granicy, za którą już jest tylko ból i ryzyko zerwania wiązadeł - to chyba jedyna metoda na bezpieczne uprawianie tak ekstremalnych sportów jak powerizer , jazda trialowa na mono i innych.
Jeżeli nie masz skłonności do przeprostu - to czego się teraz nabawiłeś niedługo minie, jeżeli masz - kwestia ćwiczeń i dasz radę opanować wszystko. Tak, czy siak - zasięgnij porady specjalisty.
Co do glukozaminy - tu się nie zgodzę Luk, mnie bardzo pomaga. Myślę, że profilaktycznie nie zaszkodzi - szczególnie w przypadku mono. Zażywam regularnie podczas sezonu i na prawdę działa ( w moim przypadku). Nie odczuwam delikatnych mrowień lub obciążeń kolan po dłuższych treningach, a także kiedy po dłuższej przerwie ubieram powerka. Faktycznie wzmacnia stawy, kości i wyściółkę stawową. Dzięki niej nie martwię się, że na starość będę cierpiał z powodu tak dużej aktywności fizycznej w młodości.
Kiedy zaczynała się moja przygoda z mono - również trochę zacierpiały moje kolana ( a jeżdżę tylko rekreacyjnie i wariacko) - jednak działają tam inne obciążenia kolan niż w powerku, o wiele gorsze/mocniejsze. Glukozamina bardzo mi pomogła.

Grace - 2009-05-17, 16:35

Kolana to nie żarty.
To najpotęźnijszy i najbardziej bolesny staw naszego ciała.
Jeśli załatwisz sobie kolana, będziesz kaleką do końca życia. Nie pozwól na to.

Glukozamina pomaga tam, gdzie jest jakiś problem z chrząstką, pomaga odbudować chrząstkę, jeśli jednak coś innego w kolanie pójdzie, to glukozamina Ci nie pomoże.

pajda - 2009-05-17, 19:15

nie mam zamiaru na nic takiego pozwolić, spokojnie ;)
glukozaminę kilka razy już brałem - wspinam się, wiec stawy ręki i palców są obciążane dość konkretnie. pewnie znów sobie ją zastosuję.

natomiast moja kontuzja powoli przechodzi, ból mija, a ciągle jeżdżę na mono. musiałem sobie coś naciągnąć w trakcie skoku. wynikało to prawdopodobnie ze złej techniki <zbyt proste kolano>. teraz uginam nogi i amortyzuję to bardziej, więc jest lepiej.
ale glukozaminę wezmę. choć z tego co kojarzę jeszcze chrząstka rekina działa podobnie i lepiej. ale trzeba by poczytać dokładniej.

lukassus - 2009-05-17, 22:08

pajda - jak się czegoś ciekawego o chrząstce rekina dowiesz, daj znać.
Bezpiecznych ćwiczeń.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group