Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Powerizer Modyfikacje - opona + powerizer

Rademer - 2009-06-16, 09:01
Temat postu: opona + powerizer
Gdzies na forum zauwazylem opony przymocowane do sprezyny i na tych gumkach, na ktorych sie chodzi(nie wiem jak sie nazywaja). No mi przez moja nieuwage poobdzieral i doszedlem do wniosku ze to wcale nie taki zly pomysl z ta opona... No to porobilem, porobilem az zrobilem, no i troche sie przerazilem :P Taka opona ladnie nie wyglada, a nawet nie mam pewnosci czy to cos poprawi, tak samo jak na gumach, srasznie szpetnie to wszystko wyglÄ…da :P Nie ma innego sposobu, zeby zapobiec obdzieraniu sie gum i sprezyn, ktore efekty nie beda tak oszpecac powerka ?
gen100mek - 2009-06-16, 16:16

Jedyna możliwość ochrony sprężyn to opanowanie powerków w 100%, albo odłożenie ich do gablotki. Jak jeździsz na desce to też ją poobdzierasz grindując rurki.
Gumy na kopytkach ścierają się. To logiczne. Jak je zjedziesz do około 4mm w najcieńszym miejscu to koniecznie musisz je wymienić. Wtedy potrzebować będziesz nowych gum od Lukassusa, albo opony samochodowej zimowej, dobrej piły i parę godzin/dni/miesięcy/lat świetlnych zasuwania piłą w celu wycięcia kawałka opony.
Od siebie dodam, że wycięcie gum z opony zajmuje dużo czasu, jest trudne i męczżce, ale te gumy są zwyczajnie niezniszczalne :)

lukassus - 2009-06-16, 18:16

Rademer - mam idealne rozwiÄ…zanie dla ciebie. PW me.
Morgana - 2009-11-04, 23:34

Nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Gdzieś wyczytałam, że dobrym sposobem zabezpieczenia sprężyn przed obijaniem się, jest owinięcie ich taśmą hokejową (taką do owijania łopatki kija hokejowego). Pomysł wydaje się niezły, bo ponoć jest mocna - w końcu stworzona do tego, żeby wytrzymywać uderzenia. Wygląda to całkiem nieźle i raczej nie powinno wpływać na pracę sprężyny. Próbował ktoś czegoś podobnego?

lukassus - 2009-11-04, 23:47

owinięcie czymkolwiek sprężyny, może poprawić ochronę sprężyn przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz poprawić wygląd całego Powerizera, jednak ma to też wpływ na pracę samych sprężyn, często powodując ich większą sztywność (gorzej się uginają).

Są gotowe rozwiązania, jak np. pokrowce ochronne na sprężyny Poweriser.



Dodatkowo ochrona sprężyn przydaje się osobom, które stawiają pierwsze kroki na Powerizer, często go przekładają z miejsca na miejsce lub użyczają swojego sprzętu innym. Osoby doświadczone sporadycznie narażają sprężyny na niebezpieczeństwo uszkodzenia mechanicznego (najczęściej przez uderzenie sprężyny o sprężynę).

EMEK - 2009-11-05, 10:49

lukassus, Z czego sa te pokrowce?
lukassus - 2009-11-05, 10:51

poliester, miękki materiał, jak gąbka, zamykany na rzepy, do wielokrotnego użytku
Butla1994 - 2009-11-05, 19:59

Ooo zaciakawiły mnie te pokrowce. W jakiej cenie są?
lukassus - 2009-11-05, 22:02

Butla1994 napisa³/a:
Ooo zaciakawiły mnie te pokrowce. W jakiej cenie są?

koszt 109pln/komplet

na życzenie do zobaczenia na Acro School (www.AcroSchool.pl)

Dany - 2009-11-06, 09:22

e tam to już lepiej taśma pooklejać :P
Drwall - 2009-12-10, 21:25

Drogie te pokrowce podkoszulka jest o 50 zł tańsza :( Ale w sumie chronią powerizery które nie są takie tanie :zly: :/
ChildOfJah - 2009-12-16, 21:42

Pokrowce są naprawdę dobrej jakości :) miałem okazje widzieć je na żywo. Więc myślę że nie jest to jakaś wygórowana cena
lukassus - 2009-12-16, 21:45

zgadza się, pokrowce na sprężyny Poweriser są solidne, grube, zapinane na rzepy, w każdej chwili można je szybko zdjąć/założyć i doskonale się sprawdzają
Dany - 2009-12-17, 10:27

ChildOfJah napisa³/a:
Pokrowce są naprawdę dobrej jakości


Nie zaprzeczam , wszystko od luka jest dobrej jakosci , ale poco pokrowce ??? , nie lepiej juz owinac raz tasma .

ChildOfJah - 2009-12-17, 15:32

Dany napisa³/a:
ale poco pokrowce ???


Pokrowce są naprawdę eleganckie :) a poza tym jak już było wspominane, że owijanie taśmą może zmieniać elastyczność sprężyn. A taśma po dłuższym okresie skakania wygląda strasznie nie ładnie.

Ps. Dany właśnie zabiłeś kolejnego kotka :zawstydzony:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group