Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Triki - jak szybko biegliście na powerizerze

ostry7 - 2009-08-22, 22:44
Temat postu: jak szybko biegliście na powerizerze
teoretycznie można 30km/h a nawet szybciej ;] a Wam jak sie udawało? Pokażcie jakieś filmiki jak to wygląda wogóle
lukassus - 2009-08-23, 00:10

ponad 30km/h mierzone m.in. radiowozem (info jest gdzieÅ› na forum)
however - 2009-08-24, 11:22

a zastanawialiście się kiedyś czy można dostać mandat np. w strefie zamieszkania gdzie obowiązuje prędkość do 20km/h? Niby kodeks ruchu drogowego obejmuje też pieszych ;)
lukassus - 2009-08-24, 11:28

however napisa³/a:
czy można dostać mandat

ograniczenie prędkości dotyczy wszystkich poruszających się, nie ważne na czym
znane są przypadki otrzymania mandatu przez rowerzystów - however sięgnij do kodeksu ruchu drogowego, sprawdź info i daj nam znać jak to wygląda

ChildOfJah - 2009-08-24, 20:05

Ja w sumie nigdy nie maiłem okazji zmierzyć :P ale ostatnio goniłem naukę jazdy :D hehe to koleś jak zobaczył że go doganiam to przyspieszył :zly:
lukassus - 2009-08-24, 22:17

ChildOfJah napisa³/a:
Ja w sumie nigdy nie maiłem okazji zmierzyć

dogadaj się z jakimś kierowcą lub i rowerzystą, który posiada prawidłowo ustawiony licznik elektroniczny i w ten sposób sprawdź, jak szybko biegasz

albo dogadaj się z właścicielem/dyspozytorem radaru i będziesz miał opcję full wypas

Sky - 2009-08-25, 10:30

w sumie ja mam nawigacje ;d tam tez pokazuje ile sie jedzie :D


sprawdze i napisze ;]

Dany - 2009-08-25, 20:23

dzis sie przekonalem ze tak szybko jak biegniesz to tak szybko glebisz i niszczysz sprzet /....
however - 2009-08-26, 08:20

Co do przepisów: po przejrzeniu kodeksu ruchu drogowego, doszedłem do wniosku, że obowiązują nas (osoby na Powerizerach) przepisy dotyczące pieszych.

W rozumieniu kodeksu:
pieszy - osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

uczestnik ruchu - pieszy, kierujący, a także inne osoby przebywające w pojeździe lub na pojeździe znajdującym się na drodze;

kierujący - osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie;

Ograniczenia prędkości zostały ujęte w Rozdziale 3. o znaczącym tytule "Rozdział 3. Ruch pojazdów" co oznacza, że ograniczenia stosuje się wyłącznie do pojazdów (a nie do wszystkich uczestników ruchu drogowego):

Rozdział 3
Oddział 3
Prędkość i hamowanie
Art. 19.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością (...)


Co więcej, będąc w strefie zamieszkania, jako pieszy możemy 'bezkarnie' biegać po ulicy gdyż zgodnie z Art. 11.

1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

((pełny tekst z kodeksu))

5. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Powyższe to moja interpretacja przepisów, a więc nie ponoszę odpowiedzialności jeśli ktoś zechciałby się powoływać na moją opinię :) oczywiście zachęcam do zapoznania się z kodeksem i przestrzeganiem jego zapisów :D

pozdrawiam
HoueK

pbl_pic - 2009-09-17, 20:15

hehe no to z tymi przepisami to ciekawe jest :D

a co do prędkości to rowerzysta mi mierzył i biegłem 30 km/h ale czułem że mogłem biegnąć szybciej ale raz jeszcze się uczę a po drugie to byłem już po 2 godzinnym chodzeniu i bieganiu :)

także można sobie pobiegać :)

lukassus - 2009-09-17, 20:34

pbl_pic - Powerizer speeding :) Z Asafą Powellem wygrać się nie da, ale biec z większą prędkością niż najszybszy człowiek na świecie - już tak.
Sensey - 2009-12-13, 00:05

To teraz ciekawe ile by biegał ten najszybszy człowiek wiata po założeniu powerizerow xD
lukassus - 2009-12-13, 01:24

nogi najszybszych ludzi na świecie są zbyt cenne, aby godzili się na podobne eksperymenty :-)
xanenst1 - 2010-01-12, 20:09

Chciałem siobie zmierzyć prędkość na powerku to przebiegłem obok Radiowozu (akurat sprawdzali prędkości samochodów). Powiedzieli żebym podszedł i pokazali miernik. Było tam 35 km/h. Teren oczywiście zabudowany. Dobrze że mandatu nie dostałem :padam:
lukassus - 2010-01-12, 21:46

i to jest kolejny dowód na to, że w dziecięcych powerizerach również drzemią potężne możliwości.

Dobry wynik, gratulacje!

xanenst1 - 2010-01-13, 10:27

Kiedyś biegałem więc wmiare łatwo było osiągnąć taki wynik :)
lukassus - 2010-01-13, 11:22

xanenst1 - wbrew pozorom aż tak łatwe to to nie jest, po prostu jesteś dobry zawodnik :) Już szykujesz się na większy model? Jak na tym opanujesz wszystkie podstawy do perfekcji, to możesz osiągać świetne wyniki np. na Poweriser PR7090.
xanenst1 - 2010-01-13, 12:29

Chwilowo będe na tym modelu ćwiczył. Ale dzięki za pochwałe bo to wiele dla mnie znaczy.
Darkon - 2010-06-05, 02:37

mi dziś kolega mierzył 19 km/h w przypadku mojej choroby to na mnie szybko a zdrowy powinien biec jeszcze szybciej, ja szybko nie mogę bo przez swoją chorobę szybko tracę siły
EMEK - 2010-06-22, 11:03

też koło 33km/h wyciągam. ale to na max 300m
lukassus - 2010-06-22, 11:06

Ciężko jest biec z taką prędkością na długim dystansie :)

GratulujÄ™ wyniku!

Darkon - 2010-06-23, 19:14

ehm ja narazie 25 km/h na 100 m, bo dalej nie mogłem się rozpędzić bo tam gdzie biegałem to dziury się zaczęły
ramzes - 2011-04-04, 18:00

Mam pytanie do wszystkich właścicieli modelu poweriser 5070, jaki jest wasz rekord prędkości? ;)
lukassus - 2011-04-04, 19:12

ramzes napisa³/a:
modelu poweriser 5070

Model nie ma tutaj większego znaczenia. Jeśli masz dobrze dobrany sprzęt, masz potencjał na 30km/h.

Darkon - 2011-04-11, 14:21

no teraz prawie przebiłem 30 km no ale niestety nie wyszło więcej, bo droga mi się skończyła ;] Muszę iść gdzieś na bieżnię ;]
lukassus - 2011-04-11, 15:25

Darkon napisa³/a:
teraz prawie przebiłem 30 km

Jak mierzyłeś prędkość?

Darkon - 2011-04-11, 23:07

IPHONE + ROWER SIOSTRY dla obliczenia średniej i różnicy ;] ale bardziej patrzyłem na IPhone większa dokładność. Odpisz mi na PW bo ci wysłałem :) Mamy wspólnego znajomego, znaczy to mój dobry ziomek a twój kuzyn
hudy85 - 2013-02-08, 17:06

Dany napisa³/a:
dzis sie przekonalem ze tak szybko jak biegniesz to tak szybko glebisz i niszczysz sprzet /....

dlaczego tak mówisz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group