Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu!
Oficjalne forum o Powerizer - nowym sporcie ekstremalnym! Wybij się z tłumu! Powerizer umożliwia skakanie 2metry w górę, bieganie 30km/h i robienie 3metrowych kroków!

Bezpieczna Nauka - Zapięcia przy kolanie.

Whooan - 2007-07-07, 16:07
Temat postu: Zapięcia przy kolanie.
Cześć.
Jestem nowy, właśnie po pierwszych próbach na Powerizetrze.

Pytanie dotyczy zapięcia pod kolanem. Instrukcja twierdzi, że nie należy przypinać się ścisło. Z moich doświadczeń wynika, że im ściślej się zapnę, tym jestem bardziej stabilny i pewniej się czuję. Nie wyobrażam sobie nie zapinać tego paseczka ścisło.

Jakie jest wasze zdanie ?

Twiti - 2007-07-07, 18:13
Temat postu: Re: Zapięcia przy kolanie.
Whooan napisa³/a:
ścisło


Moje nazwisko piszę się z dużej hehehe ;)

Mnie jest wsio rybka czy jest zapięte "szczelnie" czy nie i tak i tak czuję się stabilnie ale skoro ty czujesz się bardziej komfortowo z zapiętym mocno to tak właśnie zapinaj wydaje mi się że to kwestia wyczucia... ale co ja wiem :D niech wypowie się naczelny przywódca :D

lukassus - 2007-07-08, 00:49

Whooan - jeśli zaciśniesz sobie pasek za kolanem zbyt ścisło, to krew nie będzie Ci krążyła prawidłowo, co na pewno nie jest zdrowe. Zaciskaj tak jak czujesz najlepiej, pamiętaj jednie o swoim zdrowiu.
Jak pierwsze próby skakania na Powerizer?

Whooan - 2007-07-09, 12:18

w sumie jakies 40 minut na maszynce, potrafie już biegać i skakac z dwóch nóg na jakieś 50cm, chociaz jeszcze za malo stabilnie się czuje przy takich skokach (przez ten pasek przy kolanie:) )

to co najfajniejsze: cholernie męczące i wyrabia dużą partię mięśni (dzisiaj zakwasy w brzuchu, prawie całych plecach i lekkie w nogach)

lukassus - 2007-07-09, 12:39

Whooan - szybko ogarniasz temat. Brawo.
Z czasem będziesz czuł się coraz pewniej na sprzęcie. A używasz jakiś ochraniaczy pod kolanko, by poprawić czucie Powerizer?

Po raz kolejny się potwierdza, że mięśnie które czuć najbardziej po pierwszych skokach to dolne partie mięśni brzucha i mięśnie ramion. Generalnie podczas zabawy na Powerizer niemal 100% wszystkich mięśni non-stop pracuje (potwierdzone badaniami). Najbardziej chyba mięśnie twarzy, po ciągłym śmianiu się ;)

Twiti - 2007-07-09, 17:00

Mnie tylko plecki bolą ...ale to może dlatego że te mięśnie mam najmniej rozwinięte reszta to zasługa Parkour i siatkówki :D
lukassus - 2007-07-09, 17:29

Twiti - jak to plecy? Które mięśnie?
Whooan - 2007-07-09, 19:22

U mnie:
przód: delikatnie barki, cały brzuch,
tył: tylna część uda, dolna część pleców, mięsień czworoboczny pleców (pod szyją)

Twiti - 2007-07-09, 22:02

Odcinek lędźwiowy i okolice barków... to źle ??? mówiąc plecy może nie wyraziłem się dokładnie. Poza tym nogi trochę i to wszystko...
lukassus - 2007-07-10, 00:03

Twiti - lędźwie będziesz miał mocne, a barki od utrzymywania równowagi, czyli norma. Wszystko w porządku.

Whooan - generalnie standard :)

EMEK - 2009-10-18, 12:44

Mnie po pierwszym 2 godzinnym łażeniu tak wziely zakwasy na gornej partii ciala, ze nie moglem sie w nocy z boku na bok przewrocic :)

Najbardziej brzuch i plecy. Nogi nic nie bola

oYe - 2009-10-19, 22:07

Ja nie mialem zakwasow poniewaz mam dobrze rozwiniete miesnie.
Lecz po pewnym czasie nie moglem zrobic najmniejszego skoku :( czulem kucie w gornej czesci kregoslupa, nie wiem czy to byl miesien czy ktorys z kregow : o ale po 2-3 dniach przeszlo ;]

Co do kolanek :D z czasem je wyczujesz ;] i bedziesz sie czul w nich komfortowo podczas noszenie jak i skakania i robieniu ewolucji.

Polecam lekkie rozciaganie przed i po treningu :padam:

Ryby - 2010-04-23, 23:08

O WoW ludzie myślałem iż tylko ja tak narzekam co mnie boli i co mi dolega, może dorobimy nową kategorię na forum "Kontuzje" albo "Urazy" albo "Boli Cię coś? Wbij tutaj i pociesz się tym jak inni mają o wiele gorzej".
EMEK - 2010-04-25, 13:31

w moim przypadku bol zniknal po miesiacu skakania, kiedy nabralem prawidlowej postawy.
Teraz jak cos boli, to tylko po kolizjach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group