Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: lukassus
2011-10-03, 20:29
Wybór Poweriserów
Autor Wiadomo¶æ
Effy 

Do³±czy³a: 25 Wrz 2011
Posty: 1
Wys³any: 2011-09-25, 12:33   Wybór Poweriserów

Hejka :P

Mam 15 lat ważę 60 kg :D Wiem, że odpowiedni dla mnie jest sprzęt PR5070 ale jestem dobrze rozciągnięta i kręci mnie wysokie skakanie ;) Więc zastanawiam się czy może nie kupić 70-90, żeby wyżej skakać. Wiem, że będzie mi ciężej na początku ale potem będzie większa zabawa :hyhy:

Co o tym myślicie?

Czy mając już potem dobrą technikę wybijania się etc. Będę skakała wyżej niż na modelu o niższym przedziale wagowym? :)
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2011-09-25, 20:04, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Africana 

Powerizer: 7leagueboot T-Rex 70-90 kg
skacze od:: październik 2011
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 27
Do³±czy³: 10 Wrz 2011
Posty: 27
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2011-09-25, 14:48   

Effy - Witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Co do tematu:

Wydaje mi się, że masz rację bo, sprężyna w powerku 70-90 jest lepsza niż w 50-70 ale początki na pewno mogą być cięższa, ale jak twierdzisz, że dasz radę to tylko życzyć powodzenia :P

A co do wysokości to nie wiem

Jestem tutaj "nowy" więc za bardzo nie sugeruj się moją opinią bo nie znam się na tym, aż tak dobrze jak niektórzy ;)

PS: Też mnie nurtuje to pytanie o wysokość skanania
 
     
BuÅ‚ek 

Powerizer: Pro Jump EXO Pro CZ60
Wiek: 33
Do³±czy³: 13 Lip 2009
Posty: 12
Sk±d: okolice Garwolina
Wys³any: 2011-09-25, 18:19   

Wyższe skakanie będzie możliwe oczywiście na mocniejszym modelu jakim jest PR7090, jednak początkowo będzie Ci trudniej ugiąć sprężyny (co może Cię ewentualnie zniechęcić), z czasem, gdy wyćwiczysz już technikę odpowiedniego wybijania się będzie coraz lepiej ;) skakanie na Poweriserach można porównać do skakania na trampolinie - skacząc naciskasz na podłoże, im ten nacisk większy i bardziej prawidłowo wykonany, tym wyższe wybicie. Tak więc, jeśli masz możliwość skorzystać z trampoliny to spróbuj, zobacz jak Ci idzie, może to być pomocne w wyborze odpowiedniego modelu Poweriserów ;)

A i jeszcze dwie kwestie: porządne skakanie potrafi bardzo zmęczyć i wycisnąć z człowieka mnóstwo potu, dlatego weź pod uwagę, że ewentualnie możesz zmniejszyć swoją wagę (co przy mocniejszym modelu utrudnia zginanie sprężyn). Druga kwestia to odpowiednio mocne mięśnie - skakanie wpływa zwłaszcza na plecy, a mając mocniejszy model który będzie stawiał większy opór mięśnie pleców będą bardziej narażone na kontuzję, dlatego polecam robienie grzbietów, lub jakieś inne ćwiczenie na plecy ;)
 
 
     
Africana 

Powerizer: 7leagueboot T-Rex 70-90 kg
skacze od:: październik 2011
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 27
Do³±czy³: 10 Wrz 2011
Posty: 27
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2011-09-25, 18:33   

Zgadam się z powyższym, kolega dobrze mówi.

A tu napisz Ci ćwiczenia jakie możesz wykonywać aby "ulepszyć" mięśnie pleców :

Skłony tułowia w przód, siedząc
Ćwiczenie wpływa na rozwój następujących mięśni grzbietu: krzyżowo-grzbietowy, prostownik grzbietu, biodrowo-żebrowy, kolcowy, półkolcowy, międzykolcowy, wielodzielny.
Pozycja początkowa: Siedzimy na poziomej ławce (może być skośna, wtedy ustawiamy skos w dół), trzymamy sztangę na karku.
Ćwiczenie: Zginamy tułów do przodu, po czym wracamy do pozycji początkowej.

Skłony tułowia w przód, stojąc
Ćwiczenie wpływa na rozwój następujących mięśni grzbietu: krzyżowo-grzbietowy, prostownik grzbietu, biodrowo-żebrowy, kolcowy, półkolcowy, międzykolcowy, wielodzielny.
Pozycja poczÄ…tkowa: stoimy w lekkim rozkroku, trzymamy sztangÄ™ na karku.
Ćwiczenie: Zginamy tułów do przodu, po czym wracamy do pozycji początkowej.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2011-09-25, 19:56   

Effy - witaj na najbardziej rozskakanym forum!

Tak jak już rozmawialiśmy, w Twoim przypadku najlepszym wyborem będzie model Poweriser Advance PR5070. Pamiętaj, aby wpisać w uwagach zamówienia to, o czym wspominałem.

Z tych sprężyn będziesz mega zadowolona.

I jeszcze jedna ważna uwaga, o czym wspominam na forum od czasu do czasu: zwracajcie uwagę na to kto i co wam doradza. Mimo najlepszych chęci, nie zawsze mogą to być dobre rady.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania