Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
powerizer a kręgosłup...
Autor Wiadomo¶æ
djyoungfisqs 

Wiek: 37
Do³±czy³: 15 Mar 2008
Posty: 2
Wys³any: 2008-03-16, 16:22   powerizer a krÄ™gosÅ‚up...

witam, ostatnio mam problem z dolnym odcinkiem kregosłupa, tzn krzyżem a mianowicie zaczyna bolec po kulku skokach... czy to jest normalne? boli do tego stopnia ze nie mam ochoty juz skakac, ostatnio przez to skkasnie bolal mnie krzyz caly dzien...
przy bieganiu jest raczej ok tylko przy skakaniu,

teraz moje pytanie brzmi czy to jest normalne?

bo wiadomą rzeczą jest ze wysokie skoki w gore zarowno przy lądowaniu jak i wybiciu obciązają kregosłup bo sprzeżyna nie przejmuje na siebie "calej roboty" cwicze juz 3 lata na silowni biore na barki 60-70kg i robie przysiady albo biore 80 i robie wspiecia na palce i zadnego bólu po tym nie ma, co prawda te cwiczenia sa raczej statyczne w przeciwienstwie do powerizera

wiec o co kaman? mial ktos podobny problem?
_________________
koniec z przyziemnością.... :)
Ostatnio zmieniony przez djyoungfisqs 2008-03-16, 17:51, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Isengrad 
Jump around


Powerizer: M90
skacze od:: 13 XII 2007
Wiek: 32
Do³±czy³: 24 Gru 2007
Posty: 21
Wys³any: 2008-03-16, 16:41   

Pewnie, po dułgiej przerwie nie skakania, wypadłem na dułgą wycieczke w powerizerach. Mięśnie były troche zastałe więc na drugi dzień miałem zakwasy w biodrach brzuchu i krzyżu
(w mięśniach w okolicach krzyża ;) ). Dzień po tej wycieczce czułęm się naprawde jak staruszek z bólem w krzyżu :] . Na trzeci dzien już mnie nie bolało i nie czuje tego bólu juz do dziś.
Jeśli jednak nie będziesz czuł, że to Ci przechodzi idź do lekarza.

Pzdr.
_________________
Kiedy czegoś bardzo pragniesz to cały Wszechświat dąży potajemnie by spełnić to pragnienie - Alchemik, Paulo Coelho
 
 
     
Edek 
Konik Polny


Powerizer: M80
skacze od:: 25.09.2007
Wiek: 38
Do³±czy³: 03 Pa¼ 2007
Posty: 92
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2008-03-17, 02:17   

Ja bym proponował od razu do lekarza się przejść bo wygląda mi to raczej na problem z kręgosłupem a nie z mięśniami. Jeśli podnosisz ciężary to masz tylko nacisk a przy skakaniu masz "uderzenie" i zwolnienie i znowu.
_________________
Jam jest skaczÄ…cy zielony.
 
     
Grace 
organizator


Powerizer: M70 ;D
Zaproszone osoby: 73
skacze od:: sierpień 2007/czerwiec 2008
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 38
Do³±czy³a: 11 Maj 2007
Posty: 348
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-03-18, 16:02   

Mzoe byc tez problem z układem nerwowym a to nic przyjemnoego, tez mysle, ze najlepiej od razu do lekarza.
_________________
GRACEPOLAND.com zapraszam po PoweriSer w Krakowie ;)
 
 
     
bazz 

Powerizer: PR90120
Wiek: 41
Do³±czy³: 07 Sie 2007
Posty: 12
Sk±d: Wroclaw
Wys³any: 2008-03-19, 15:38   

hej, generalnie przy skakaniu na powerku moze pojawic sie specyficzny bol plecow podobny do tego jaki wystepuje przy treningu skokow na batucie (trampolinie). Przyczyna czesto jest brak odpowiedniej rozgrzewki przed rozopoczeciem skokow, wystarczy ze zle wyladujemy i jest problem - nadwyrezone zostaja wiezadla i miesnie utrzymujace kregoslup w pionie. Zalacalbym posmarowac jakas mascia i dobrze sie rozgrzac przed nastepnymi skokami. Jezeli problem sie utrzyma przez wiecej niz trzy dni - obowiazkowo do lekarza.

Pzdr,
Bazz
 
 
     
systu93 
Specjalista teoretyk

Powerizer: w maju M70/M80
skacze od:: nie skakalem
Wiek: 30
Do³±czy³: 05 Sty 2008
Posty: 165
Sk±d: Starachowice
Wys³any: 2008-03-21, 18:20   

Bazz a czy mógł byś podać jakieś ćwiczenia na rozgrzanie kręgosłupa
_________________
Jestem Licencjonowanym Dyslektykiem(analfabetą) od 5 lat nie czepiac sie w miare mozliwosci(czasu) poprawiam błedy
 
     
bazz 

Powerizer: PR90120
Wiek: 41
Do³±czy³: 07 Sie 2007
Posty: 12
Sk±d: Wroclaw
Wys³any: 2008-03-24, 21:08   

hej,
generalnie nie rozgrzewamy kregoslupa jako takiego :) typowa rozgrzewka miesni grzebietu zakonczona rozciaganiem powinna wystarczyc. Jezeli chodzi o przykladowe cwiczenia to moga byc skrety tulowia, krazenia tulowia, "grzbieciki" + cwiczenia rozciagajace najprostsze to oczywiscie sklony (we wszystkich plaszczyznach czyli "w przod" i "na boki", ze skretem tulowia). Je generalnie robie tak ze przez pierwsze 20 - 30 min na powerku ograniczam sie do biegania (na wszelkie mozliwe sposoby) jak juz jestem mokry jak pies rozciagam wszystkie partie miesni (kolejne 10 min) wowczas zaczynam zabawe ze skakaniem. Oczywiscie sa osoby ktore skacza bez dodatkowych cwiczen, rozciagania i innych takich i powiedza ze jest ok, i rzeczywiscie moze tak byc ... ale strzezonego .... wiadomo :) )
 
 
     
GNOME_PL 
NIAAHAHHAHAHHA !!!


Powerizer: Advanced PR7090
skacze od:: 07.06.2012
Wiek: 39
Do³±czy³: 27 Maj 2012
Posty: 25
Sk±d: Szczytno
Wys³any: 2012-06-16, 18:23   

U siebie ostatnio zauważyłem taki problem, ze podczas skakania zaczyna mnie bolec potylica :/ tak gdzieś bardziej w środku. Odchylam głowę do tyłu i czuć ulgę w bólu. Dziś wyskoczyłem na Powerki i to samo. Poskakałem troszkę bo dodatkowo ból kregosłupa w okolicach grzbietu. Nabieram mocno powietrze to pobolewa. Chyba przesadzilem. Dam sobie odpocząć. Regeneration activated :P Pozdro
 
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2012-06-16, 19:11   

To normalne :) Szybko przejdzie :D
_________________
Idziesz kicać?
 
     
GNOME_PL 
NIAAHAHHAHAHHA !!!


Powerizer: Advanced PR7090
skacze od:: 07.06.2012
Wiek: 39
Do³±czy³: 27 Maj 2012
Posty: 25
Sk±d: Szczytno
Wys³any: 2012-06-16, 21:45   

Thx za info :D Bo juz sie przerazilem :P
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2012-06-16, 22:38   

Normalne czy nie, odpoczynek przede wszystkim, wzmocnienie mięśni grzbietu w drugiej kolejności i wskazana konsultacja ze specjalistą.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
GNOME_PL 
NIAAHAHHAHAHHA !!!


Powerizer: Advanced PR7090
skacze od:: 07.06.2012
Wiek: 39
Do³±czy³: 27 Maj 2012
Posty: 25
Sk±d: Szczytno
Wys³any: 2012-06-17, 10:22   

Spoko :) Na chwile obecna przerwa :) Po weekendzie mam popołudniówki, więc długo sobie odpocznę. Yo
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania