Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak wybierać sprężyny z włókna węglowego, a jak ze szklanego
Autor Wiadomo¶æ
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
  Wys³any: 2008-08-26, 20:16   Jak wybierać sprężyny z włókna wÄ™glowego, a jak ze szklanego

Mimo, że wiem na jaki model sprężyn z włókna szklanego się zdecydować (M80), to ciągle dręczy mnie "reguła" według której chcemy dobierać model dla siebie.
Teoria mówi, że dobieramy model dla siebie według tabeli (którą ktoś w końcu stworzył w konkretnym celu no nie?) i tak: gdy ważymy np. 53kg to przypada nam M60, gdy ważymy 95kg, to bierzemy M100. Jednak rzeczywistość jest inna, przynajmniej tak mi się wydaje. Bo chyba większość użytkowników Powerizer decyduje się na jeden model wyżej, i tak: przy wadze 53kg wzięlibyśmy M70, a przy 95kg - M100. Odczucie zbyt dużej twardości sprężyn przechodzi jednym szybciej, innym wolniej. Na ten temat nie umiem się wypowiedzieć, ponieważ skakałem na sprężynie M70, która jest dla mnie "odpowiednia", bo ważę około 60kg.
No ale wracając do tematu, dzisiaj zaczęło mnie strasznie dręczyć to, jak dobrać sprężyny z włókna węglowego. Do tych przemyśleń skłoniła mnie wypowiedź Grace, która napisała:
Grace napisa³/a:
ja tam zmieniam własnie węglowe na szklane. Miałam węglowe M70, czyli rozmiar większe, ale są za twarde. Po poskakaniu sobie na szklanych odpowiednikach, okazało się, że szklane mnie duzo mocniej wybijają i dają o wiele więcej możliwości.
Węglowe mają moc, ale trzeba się dopiero nauczyć ją wykorzystywać. To nie takie proste na początku. A dla mnie to już kilka miesięcy skakania.

Czyli jeśli Grace wybrała sobie M70, to ze swoją masą mieściła się jeszcze w przedziale M60, czyli 51-60 kg.
Zważając na to, że węglowe M70 wydaje się być czymś w okolicy szklanego M90 (jak stwierdził matkop), to Grace mocno przesadziła i nie dziwię się, że były one dla niej za twarde. No ale to nie o to chodzi, z oceny matkopa wynika, że sprężyny z włókna węglowego wydają się być o 2 przedziały twardsze od swoich szklanych odpowiedników (mam rację? jak nie to poprawcie mnie).
Czyli dla mnie przy wadze 60kg sprężyna M70 z włókna węglowego może być tak samo za twarda jak i dla Grace, i po trochu "boję się", że będę miał te same problemy co ona. Dlatego właśnie jestem ciekaw, czy obrana przez nabywców Powerizer reguła "o jeden przedział wyżej" funkcjonuje tak samo dla sprężyn węglowych, jak i dla szklanych? Chyba nie co?

_______________
P.S. Prosiłbym o to, żeby nie pisać postów nic nie wnoszących do tematu, niech będzie on najzupełniej poważny, żeby wszystkie przydatne opinie i informacje były zebrane w jednym miejscu.
Może doczekam się przyklejonego? :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-26, 21:39   

Z tego co wiem i ludzie tu piszą, to reguła +1 to tylko dla szklanych, właśnie dlatego, że węgiel jest twardy. :/ Ale niech lepiej się matkop, luk albo walec wypowiedzą. :|
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-08-26, 23:47   

Tutaj Panowie poruszyliście ważny temat. W sumie czekałem na moment, kiedy zauważycie , że tak przyszłościowe włókno węglowe jest zdecydowanie twardsze od szklanego.
Zbierając moje osobiste obserwacje muszę powiedzieć, że dobierając powerki z włókna węglowego dla siebie, należy wybierać model dedykowany dla naszej wagi. Model o jeden, lub więcej stopni twardszy będzie dużo,dużo za twardy dla początkujących skoczków. Model właściwy i tak zapewni im nie lada wysiłku w treningi . Modele szklane owszem, o jeden lub więcej stopni twardsze- dla zaawansowanych lub zdeterminowanych skoczków.
Takie jest moje zdanie.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-08-27, 14:26   

gen100mek napisa³/a:
Dlatego właśnie jestem ciekaw, czy obrana przez nabywców Powerizer reguła "o jeden przedział wyżej" funkcjonuje tak samo dla sprężyn węglowych, jak i dla szklanych? Chyba nie co?

Sprężyny z włókna szklanego cechują się tym, że gdy opanuje się prawidłową technikę skakania (czyt. potrafi się wykorzystać moc sprężyn) dosyć łatwo jest je w pełni ugiąć (tzw. dobijanie sprężyn). Oczywiście piszę tutaj w odniesieniu do osoby skaczącej na Powerizer ze swojego przedziału wagoweg (np. 55kg - M60, 83kg - M90 itd.).

Z tego powodu osoby bardziej doświadczone są skłonne do wyboru modeli Powerizer z mocniejszymi sprężynami.


Natomiast sprężyny w włókna węglowego pracują nieco inaczej. Nawet osoba bardzo doświadczona, gdy założy model na wyższą wagę niż swoja (np. 55kg - M80), nie zawsze będzie potrafiła ugiąć sprężyny w satysfakcjonujący sposób, mimo iż wkłada w to tyle samo siły i skaczę podobnie wysoko jak na sprężynach z włókna szklanego. Jest to dobra cecha tych sprężyn - częste dobijanie sprężyn powoduje bóle w okolicach krzyża (np. jak się robi salta) - to czyni te sprężyny bardziej profesjonalnymi.

Zasadniczo, zgodnie z zapewnieniami producenta, sprężyny z włókna węglowego w porównaniu do sprężyn z włókna szklanego, pozwalają na skakanie o 30% wyżej i mają żywotność o tyle samo dłuższą.

Dochodzi tutaj jeszcze aspekt odczuwania przyjemności ze skakania, czyli cały FUN, dla którego duża część z nas w ogóle skacze na Powerizer. Nie każdy skacze po to, aby osiągać niebotyczne wysokości, robić mega triki itd. Niektórzy po prostu cieszą się samą możliwością skakania (wysokiego, po prostu wysokiego) - łatwość uginania sprężyn niemalże gwarantuje takie doznania. Sam z przyjemnością zakładam Powerizery ze swojego przedziału wagowego. Podobnie część osób woli móc uginać Powerizery i czuć się jak na skaczących szczudłach (wrażenie podobne do skakania na trampolinie), niż na szczudłach, które są skaczące, ale nie bardzo potrafi się wykorzystać ich potencjał.

Wielu miłych chwil na Powerizerach i samych dobrych wyborów najlepszego sprzętu! :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
payonk 
powoli zaczyna się wznosić


Powerizer: m70 + full KrKochrona
skacze od:: 20.08.2008
Wiek: 35
Do³±czy³: 18 Sie 2008
Posty: 127
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2008-08-27, 22:27   

co do twardosci spreżyn. ważę niecałe 70kg, od dziś jestem posiadaczem modelu m70.

skakałem na m100 ostatnio, owszem, mogłem się wybić dość wysoko, jednak się bałem. wkładałem w to bardzo dużo energii i nie mogłem już panować nad lotem po odbiciu.
a dziś to wszystko się zmieniło. skacząc na m70 osiągam dużo wyższe skoki bez zużywania dużej ilości energii. wniosek? przyjemniej, łatwiej, mniej męczące. a przy okazji nie wiem jak to działa, ale wymęczyłem się bardziej na m100. może dlatego, że więcej skakałem? po każdych 20-30 minutach skoków byłem zalany potem jakbym z basenu wyszedł :)

wniosek końcowy? mega radocha ze skoków na powerku z mojego przedziału wagowego (i to ledwo się mieszczę w granicach, nie doginam do końca sprężyn, ale już takie skoki dają olbrzymią satysfakcję)

pozdrawiam
payonk
_________________
Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze
Masz 2 dni wolnego
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-08-28, 09:26   

lukassus napisa³/a:
Dochodzi tutaj jeszcze aspekt odczuwania przyjemności ze skakania, czyli cały FUN, dla którego duża część z nas w ogóle skacze na Powerizer. Nie każdy skacze po to, aby osiągać niebotyczne wysokości, robić mega triki itd. Niektórzy po prostu cieszą się samą możliwością skakania (wysokiego, po prostu wysokiego) - łatwość uginania sprężyn niemalże gwarantuje takie doznania. Sam z przyjemnością zakładam Powerizery ze swojego przedziału wagowego. Podobnie część osób woli móc uginać Powerizery i czuć się jak na skaczących szczudłach (wrażenie podobne do skakania na trampolinie), niż na szczudłach, które są skaczące, ale nie bardzo potrafi się wykorzystać ich potencjał.

Odnośnie tej całej przyjemności ze skakania jeszcze zapytam ciebie lukassus, bo to ty masz kontakt z chyba każdym modelem Powerizer. Jak skacze ci się, gdy założysz Powerizer na włóknie szklanym do swojego przedziału, a jak skacze ci się, gdy założysz Powerizer na sprężynach węglowych także do swojego przedziału wagowego?
Chciałbym uzyskać coś w stylu charakterystyki porównawczej tych dwóch rodzajów materiału. Wiem, że ekipa z Krakowa pisała o tym, ale mi chodzi o takie porównanie właśnie pod swoją wagę. Podejmiesz się tego lukassus?
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania