Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
wytrzymałość konstrukcji?
Autor Wiadomo¶æ
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Do³±czy³: 27 Lip 2007
Posty: 24
Sk±d: Wloclawek
Wys³any: 2007-07-27, 15:05   wytrzymaÅ‚ość konstrukcji?

Witajcie!

Kochani, chciałbym zakupic to diabelskie ustrojstwo dla siebie, (187cm, 80kg)
Jednak jak widze na fotkach, na zbliżeniach, to nachodza mnie takie watpliwosci, czy to jest odpowiednio wytrzymale?
Chodzi mi o te boczne .. nie wiem czy to gumy czy sprezyny?
Jezeli to sie zerwie to spada noga w dol - pomijam juz sam upadek, ale spadajac mamy obrecz w okolicy kolana czy to moze uszkodzic rzepke? czy nie zerwie jej?

Wiem ze poweriser ma jakies atesty itd, ale naszly mnie takie watpliwosci i dlatego pytam.

Druga czesc tej wiadomosci to prosba o porade w wyborze modelu,
Jak wyżej pisalem waze okolo 80kg (czasami 78, czasami 85 zalezy od pory roku i aktywnosci)
jaki model wybrac? Czy wystarczy ten M90 ? widze w informacjach u osob na forum ze niektorzy maja wpisany model m110 czyli waza ponad 100kg?

Czy w zwiazku z moimi przyszłymi obawami nie lepiej kupic model na wieksze obciazenie?

No i czy mozna to kupować tak w ciemno? online? Chodzi mi o rozmiar buta itd,
moj rozmiar to 46.

I ostatnie pytanie, czy w czasie biegania nie zaczepiaja sie nogi o siebie, tzn powerizer z lewej stropy nie zaczepia/uderza o powerizera z prawej stopy ?

Bede wdzieczny za odpowiedzi na wymienione wyzej pytania :-)
Z gory dzieki!
Jonek
 
 
     
Twiti 


Powerizer: M70
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 21 Cze 2007
Posty: 34
Sk±d: Kielce
Wys³any: 2007-07-27, 15:32   

Wytrzymałe ... jak to złamiesz skacząc to masz u mnie browara hehe :D

Jak dla mnie M90 będzie ok i taki bym radził. Wyższy model będzie dostarczał mniej zabawy bo sprężynki się nie będą uginały odpowiednio.

But jest Twój nie ma rozmiarów butów wszystkie pasują :) ja ostatnio 10latkowi dałem pochodzić :) a on ma stópkę mniejszą zdeka hehe

Kwestia zaczepiania to kwestia chodzenia im więcej chodzisz tym mniej zaczepiasz... czyli jak się nauczysz nie będziesz zaczepiał :)

Odpowiedzi super szybko bo właśnie się zbieram na wyjazd ale Lukassus naewno wyczerpująco wszystko opiszę pozdro do zobaczenia(napisania) za tydzień.
_________________
Fly Twiti :]
http://b12.grono.net/196/216/gallery-4754442.jpg
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-07-28, 00:44   

jonek - "to diabelskie ustrojstwo" to Powerizer :) najczęściej zwany także skaczącymi szczudłami. Powerizer jest bardzo wytrzymały; specjalne stopy aluminium, odpowiednie profile, bardzo mocna sprężyna zbudowana z włókna szklanego, specjalnie wyselekcjonowane rodzaje plastiku oraz gumy (kopytka) dają pewność solidnego sprzętu sportowego, popartego odpowiednimi testami wytrzymałości i jakości.

Jonek, nie wiem co to sÄ… "te boczne" :kwasny:

Kolanko (specjalnie wyprofilowana rurka, na której jest pianka) pełni rolę podtrzymującą i jest zawsze POD KOLANEM (tj. rzepką). Jest to jedyna rzecz, którą się reguluje w zależności od wzrostu konkretnej osoby. Kolanko zawsze musi być pod kolanem.

Przy wadze 78-85kg modelem zalecanym jest M90 i wybór tego modelu poważnie rozważ. Jest to moim zdaniem wybór najlepszy dla Ciebie.

To że ktoś korzysta np. z modelu M100 nie znaczy, że waży ponad 90kg. Czasami po prostu model dedykowany to już za mało i (tak jak np. w moim przypadku) sięga się po mocniejszy, wyższy model. Jest to jednak sprawa indywidualna. Na pewno na modelu dobranym pod swoją wagę, a w szczególności dla osób początkujących, modele wybrane dokładnie pod swoją wagę sprawdzają się najlepiej, dając najwięcej frajdy z ich używania.

Rozmiar stopy nie gra najmniejszej roli przy wyborze modelu Powerizer. Wybierasz model dla siebie, stopka (miejsce, gdzie stawiasz nogę) ma uniwersalną wielkość i jeszcze nie miałem sytuacji, aby ktoś miał zbyt dużą stopę. Z numerem 46 zapomnij o podobnych obawach :) Wielu takich "gigantów" już szkoliłem.

Zawsze należy unikać zaczepiania/obijania o siebie sprężyn (w tym miejscu odsyłam cię do wielu postów poświęconych nauce podstaw na Powerizer). Z dwóch głównych przyczyn nie można tak robić: pierwsza to niszczenie sprężyn a druga to możliwość upadku. Trzymaj stopy równolegle i wszystko będzie dobrze.

Twiti - uważaj z obietnicami, bo jonek straci sporo zdrowia kuszony napojem bogów, zanim przekona się, że to niemożliwe :)

Udanego wyjazdu życzymy Twiti!
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2007-07-28, 09:16   

Jonek- wita cię Kraków na forum :oczami: Słuchaj, Twiti i Luk eyjaśnili ci chyba wszelkie wątpliwości i rozwiali wszelkie obawy? Od siebie jeszcze dorzucę tylko, że twoja rzepka jest w 100% bezpieczna. Otuż część powerizera trzymająca twoja nogę jest osobną wobec innych elementów, tworzy inny segment konstrukcji, w razie zerwania zprężyny- co jest niemożliwe (wynika to z własności włókien szklanych, a przede wszystkim ze sposobu wykorzystania ich w powerizer- uginanie włókien, bez ryzyka przegięcia za bardzo- dobijesz do ziemi i bardziej nie mają jak się ugiąć by móc się złamać , no i gwarancja na kilkadziesiąt tys. pełnych ugięć), ale nawet gdyby jakimś cudem tak się stało, to ta osobna konstrukcja okalająca twoją nogę i podstawę kolana NIC CI NIE ZAGRAŻA- jeszcze raz przyjrzyj się konstrukcji, w razie takiego upadku podczas pękniętej sprężyny po prostu oprzerz się stopą na podłożu a obręcz pod twoim kolanem nie zmieni wobec niego położenia, wciąż pozostanie pod nim.
Tak więc kończąc mój wykład masz sobie wybi ć z głowy wszelkie obawy o swoje bezpieczeństwo, kupić powerizer w modelu wskazanym dla ciebie i spróbować "dać mu radę", a wszelkie swoje wyczyny zamieszczać tutaj i dzielić się swoimi wrażeniami :D
pozdrowionka z Krakowa :oczami:
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2007-07-29, 17:17   

Stopy raczej o siebie nie zaczepiaja jesli masz odpowiednia technike i wiazania na zewnatrz
o wytrzymałosc sie nie boj ,
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania