Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Mam wielki problem... Proszę o pomoc.
Autor Wiadomo
polop15 

Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 12
Wysany: 2008-11-22, 16:05   Mam wielki problem... Proszę o pomoc.

Witam.
Nie wiem, czy dobrze zaamieściłem ten temat, ale mam naprawdę wielki problem. Chciałbym kupić sobie Powerizer i tu właśnie zaczynają się schody... MAm boczne skrzywienie kręgosłup (skolioza) - bardzo słabe, poza tym codziennie ćwiczę. Mam 13 lat, prawie 14, 47kg i 171cm, więc musiałbym kupić model od 50 do 60kg (to jest chyba dla dorosłych). Oczywiście mój tata jest stanowczo przeciw Powerizerowi...:( Mówi, żę to nie byłoby odpowiednie dla mojego kręgosłupa, chociaż lekarze mówią, że przy tego typu wadach postawy ruch jest wymagany (biegi w dobrze amortyzującym obuwiu). Mój tata ma również obawę o bezpieczeństwo. Mówi, że od razu przed zakupem powerizera, powinienem się zapisać do chirurga, bo sobie na pewno coś połamię. W mojej okolicy są tylko polne drogi (równe, bez żadnych dziur, utwardzone). Czy ktoś pomógłby mi przekonać mojego tatę? Bardzo mi zależy na Powerizerze. Proszę o pomoc.
Ps: Tata mówi, że trzeba być bardzo silnym do czegoś takiego i że na pewwno jestem za mały na powerizera.
PROSZĘ O POMOC!!!
 
     
Grace 
organizator


Powerizer: M70 ;D
Zaproszone osoby: 73
skacze od:: sierpień 2007/czerwiec 2008
Pomoga: 3 razy
Wiek: 39
Doczya: 11 Maj 2007
Posty: 348
Skd: Kraków
Wysany: 2008-11-22, 19:28   

najpierw pokaz powerizer lekarzowi, jkaies zdjęcia, wyjasnij jak działa.
Jak lekarz pozwoli to wtedy przekonuj tate.
Jak lekarz nie pozwoli to sie bierz za basen. w wieku 13 lat to jeszcze mozna wyciągnąć, ale trzeba duzo ćwiczyc.
I nie siedź przy kompie!
_________________
GRACEPOLAND.com zapraszam po PoweriSer w Krakowie ;)
 
 
     
payonk 
powoli zaczyna się wznosić


Powerizer: m70 + full KrKochrona
skacze od:: 20.08.2008
Wiek: 35
Doczy: 18 Sie 2008
Posty: 127
Skd: Warszawa
Wysany: 2008-11-22, 19:28   

1. 90% społeczeństwa ma mniejszą czy większą skoliozę, powerizer na pewno tego nie pogłębia, a skacząc się rozciągasz, więc tylko może pomóc.

2. co do niebezpieczeństwa. równie dobrze możesz jeździć na rolkach i się połamać. tutaj musisz mieć porządny kask, ochraniacze na kolana i łokcie i usztywnienie na nadgarstki. Wtedy gdy nie robisz np. salt czy innych niebezpiecznych rzeczy, a tylko skaczesz i biegasz, to nie ma szans, żeby sobie zrobić coś groźnego.. równie dobrze możesz iść chodnikiem, potknąć się i złamać sobie nogę w 3 miejscach.

3. Nie trzeba być silnym, trzeba być jedynie wytrzymałym, ale to kwestia praktyki. Silnym to trzeba być jak się kupuje kilka modeli wyżej niż się powinno.. to tak jakby powiedział, że przedszkolak nie może się bawić w piaskownicy łopatką, bo łopata to dla robotników silnych.. do wagi jest przeznaczony konkretny model.
_________________
Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze
Masz 2 dni wolnego
 
 
     
Grace 
organizator


Powerizer: M70 ;D
Zaproszone osoby: 73
skacze od:: sierpień 2007/czerwiec 2008
Pomoga: 3 razy
Wiek: 39
Doczya: 11 Maj 2007
Posty: 348
Skd: Kraków
Wysany: 2008-11-22, 19:31   

swoja droga, patrzcac na Twój wzrost, wiek i wagę, to jesteś chudzielec. urosłeś bardzo szybko.
Zanim się weźmiesz za powerka, powzmacniaj mięśnie. Powerek to prawie siłownia, ale pamiętaj, że do niego też musisz mieć trochę sił, żeby np móc się wyratować przy upadkach.
spokojnie, nic Ci nie ucieknie, tylko ćwicz, szczególnie mocno wypracowując tzw gorset, czyli mięśnie brzucha i pleców. To naprawdę pomoże Ci i na kręgosłup i później na dużo przyjmeności z powerizer ;)
_________________
GRACEPOLAND.com zapraszam po PoweriSer w Krakowie ;)
 
 
     
Krzako 

Doczy: 18 Lis 2008
Posty: 4
Wysany: 2008-11-22, 20:41   

payonk napisa/a:
1. 90% społeczeństwa ma mniejszą czy większą skoliozę, powerizer na pewno tego nie pogłębia, a skacząc się rozciągasz, więc tylko może pomóc.


Ja mam małe skrzywienie boczne, byłem z tym u lekarza i powiedział, że mam się tym nie przejmować :P . Oczywiście to zależy co dla kogo znaczy "małe".
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2008-11-23, 16:55   

polop15 - witaj na najbardziej rozskakanym forum, dedykowanym skaczącym szczudłom Powerizer.
Jeśli masz jakiekolwiek obawy o zdrowie, skonsultuj się z lekarzem. Twój tata na pewno chce dla ciebie jak najlepiej, dlatego powinieneś go słuchać.

Odnośnie Powerizer, abstrahując od twojego stanu zdrowia, generalnie wzmacnia ciało, poprawia kondycję, pozytywnie wpływa na zdrowie. Dużo pracują mięśnie brzucha, kręgosłup - na Powerizer sylwetka jest wyprostowana.

Powerizer nie wymaga dużo siły - nie dałbyś wiary, jakie 'drobinki' skaczą/biegają na Powerizerach. Jeśli o to chodzi, na pewno dałbyś radę.

Także moja rada: przedyskutuj temat z tatą i podejmijcie najlepszą decyzję. Na spokojnie, zdrowie jest najważniejsze.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2008-11-23, 18:46, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Krzako 

Doczy: 18 Lis 2008
Posty: 4
Wysany: 2008-11-23, 17:13   

lukassus napisa/a:
Krzako - jeśli masz jakiekolwiek obawy o zdrowie, skonsultuj się z lekarzem.


Ale to nie mnie dotyczy problem ;) .
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2008-11-23, 18:45   

hehe, racja :) już poprawione
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
polop15 

Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 12
Wysany: 2008-12-13, 00:31   

A model jaki polecacie?
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomg: 2 razy
Wiek: 31
Doczy: 12 Lip 2008
Posty: 182
Skd: Izabelin (pod W-wą)
Wysany: 2008-12-13, 08:34   

Ło Boże, człowieku. Ty trochę krępy jesteś, więc jak dla mnie to musiałbyś się skusić na m60 SZKŁO. Ale ono jest gorsze i wychodzi z użytku. Jeśli czujesz, że twój stan fizyczny jest na dobrym poziomie, masz parę w nogach i szóstki z WFu, to bierz węgiel. :D
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania