Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: lukassus
2010-12-13, 10:31
Przygotuj swojego powerka - sezon się zbliża dużymi skokami
Autor Wiadomo
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
  Wysany: 2009-02-09, 20:19   Przygotuj swojego powerka - sezon się zbliża dużymi skokami

Drodzy maniacy powerizer, wszyscy wybici z tłumu :D . Wielkimi skokami zbliża się sezon wiosenno- letni, jest to idealny czas na ..... na co?? - wiadomo - na powerizer!!
Powerizer, jak każde inne mechaniczne urządzenie, co jakiś czas wymaga przeglądu i konserwacji. Tak jak deska snowboardowa na zimę, rower na wiosnę, czy żaglówka na lato- również nasze szczudełka wymagają konserwacji.
W ostatnią sobotę, naładowany energią porządkowania mieszkania, zdołałem wyrwać się popołudniem do parku, wykorzystując chwilkę wiosennej pogody i choć odrobinę pospacerować i poskakać na swoim ulubionym sprzęcie. Po powrocie do domu wzięło mnie na przygotowanie mojego cudeńka na zbliżający się sezon ostrego skakania.
Dla mojego powerka nadchodzący sezon będzie już trzecim z kolei. Do tego momentu nabrał już tu i ówdzie różnych luzów i delikatnych pisków. A mój powerek ......oj nie leżał bezczynnie w domu - czego dowody macie w naszej zacnej galerii;-)
Już jakiś czas temu planowałem sobie, że w moim sprzęcie czas na wymianę najważniejszych ( tuż za sprężynami) elementów - tulejek przegubów. To one są głównymi elementami wszystkich czterech przegubów w powerku. Najbardziej obciążane są przeguby: tuż pod kolanem, pod palcami stóp oraz przy kopytku. W nich właśnie te czarne tulejki zużywają się najbardziej. I dobrze, bo one od tego są, mają się ścierać, i należy je wtedy wymienić, bo w przeciwnym razie otwory w profilu ramy będą się eliptycznie powiększać i pomimo późniejszej wymiany tulejek na nowe luzy w konstrukcji i tak pozostaną.
Ale- wracając do mojej konserwacji- zakupiłem wcześniej u Lukassusa komplet (16szt) tulejek. Rozebrałem wszystkie przeguby na części pierwsze, stare , zużyte tulejki od razu do kosza. Ramę powerka, jej otwory przegubów, długie śruby przegubów, podkładki oraz te długie dystansowe tulejki również - wszystko to przemyłem szmatką nasączoną tempertyną- aby usunąć stary smar i wszelkie inne zanieczyszczenia, które się w niego wchłonęły.Nie czyścimy tempertyną nakrętek śrub. Dopiero suche i czyste elementy, oraz nowe tulejki oczywiście składamy analogicznie do rozbierania w całość. Tylko, że teraz składamy wszystko na każdą tulejkę nanosząc odrobinę smaru stałego, np. jakiś z serii smarów ŁT.....do łożysk ślizgowych. Nie smarujemy gwintów śrub przegubów! Mogłoby to powodować odkręcanie się nakrętek. Smarujemy same tulejki. Po złożeniu konstrukcji należy szmatką delikatnie nasączoną tempertyną usunąć nadmiar smaru, który wypłynął z przegubów w momencie dokręcania śrub. Zapobiegnie to przyklejaniu się do niego kurzu i piachu.
Tak zakonserwowane przeguby będą się doskonale i cicho sprawować podczas skakania na powietrzu i w wodzie ( polecam- wrażenie niesamowite, ale męczące 2x bardziej).
Oczywiście należy również podokręcać wszystkie pozostałe śruby i śrubki. Można resztę konstrukcji przetrzeć zwilżoną ciepłą wodą szmatką , aby usunąć resztki ziemi lub trawy.
;) Miłego skakania drodzy starsi, jak również i nowi maniacy dobrej zabawy życzy Walec !! ;)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2010-12-13, 10:32, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
rapbit 

Doczy: 09 Lut 2009
Posty: 15
Wysany: 2009-02-11, 20:03   

po jakim czasie użytkowania tak mniej więcej wymienić tulejki??
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2009-02-11, 22:23   

Wszystko zależy, jak intensywnie używasz swój sprzęt. Widzisz, Ja wymieniam po dwóch sezonach naprawdę ostrego skakania zarówno w powietrzu, jak i w wodzie. Skakałem osobiście, znajomi i osoby, które chciały przymierzać mojego powerka również.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2009-02-12, 00:09   

Cytat:
po jakim czasie użytkowania tak mniej więcej wymienić tulejki??

przyjęło się mówić tulejki, a to są łożyska ślizgowe (tak dla porządku zaznaczam).
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania