Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2011-01-11, 21:42
Co i jak by Lelek po roku wybijania się z tłumu ;)
Autor Wiadomo¶æ
Lelek 


Powerizer: Pro-Jump EXO Pro - CZ70
skacze od:: 13.06.2008
Do³±czy³: 18 Cze 2008
Posty: 43
Sk±d: Kraków
  Wys³any: 2009-05-22, 20:13   Co i jak by Lelek po roku wybijania siÄ™ z tÅ‚umu ;)

Powerizery towarzyszÄ… mi już prawie rok. Jest to Å›wietna zabawa poÅ‚Ä…czona z dużą wysokoÅ›ciÄ…. Nie muszÄ™ nikomu mówić że bez ochraniaczy odradzam zabawÄ™, bo nawet po roku zdarzajÄ… siÄ™ upadki. Nie mówiÄ™ tutaj o uzbrojeniu siÄ™ od stóp do głów. Musicie mieć ochraniacze na nadgarstki, Å‚okcie i kolana. To sÄ… trzy podstawowe punkty które amortyzujÄ… nam upadki i niwelujÄ… wiÄ™ksze uszkodzenia ciaÅ‚a. KolejnÄ… ważnÄ… rzeczÄ… jest rozgrzewka, którÄ… warto zrobić, ponieważ przygotuje i rozgrzeje mięśnie do naprawdÄ™ ciężkiej pracy. Gdy przychodzi ten moment kiedy jesteÅ›my już gotowi to nie zostaje nic innego jak tylko ubrać powerki. Możemy to zrobić na ziemi lub pod drzewem, murem, sÅ‚upem na Å‚awce itp. Ja je zakÅ‚adam podpierajÄ…c siÄ™ o np.: drzewo – jest to bardzo wygodne i polecam wszystkim poczÄ…tkujÄ…cym i nie tylko. Ubieranie na ziemi jest obciążone dodatkowym elementem czyli wstawaniem którego trzeba siÄ™ nauczyć a nie jest to na poczÄ…tku Å‚atwe. Tak na marginesie warto poÅ›wiÄ™cić na to trochÄ™ czasu bo w przypadku upadku jesteÅ›my wstanie sami sobie poradzić. Jak już wspomniaÅ‚em ja stosujÄ™ oparcie o jakikolwiek element otoczenia ze wzglÄ™du na szeroko pojÄ™te lenistwo i wyprzedzÄ™ wasze pytania tak umiem wstawać z ziemi. ByÅ‚a to jedna z pierwszych rzeczy nad którÄ… poÅ›wiÄ™ciÅ‚em czas. Po zaÅ‚ożeniu powerów warto zrobić kontrolny bieg, kilka skoków i w razie potrzeby dociÄ…gnąć paski. Jest to bardzo ważne gdyż im mniej luźna noga tym bezpieczniej. PamiÄ™tajcie o jednym nie przesadzajcie, krew ma swobodnie przepÅ‚ywać. Jeżeli czujecie że cierpnie stopa, noga lub zaczyna boleć zróbcie przerwÄ™. SiedzÄ…c po luzujcie mocowania lub Å›ciÄ…gnijcie powerki, dajcie odetchnąć nogom i mocowaniom też (paski siÄ™ naciÄ…gajÄ…). Jeżeli sytuacja siÄ™ powtarza zmieÅ„cie uÅ‚ożenie paska na stopie, podciÄ…gnijcie go w górÄ™ lub w dół. Możecie też spróbować zaÅ‚ożyć inne buty. Moim przypadku sÄ… to buty do biegania na wysokiej podeszwie i dziaÅ‚a to bardzo dobrze. Jako że jest wiele tematów o pierwszych krokach nie bÄ™dÄ™ tu o nich mówiÅ‚. ZabawÄ™ zaczynam od zwiÄ™kszenia intensywnoÅ›ci treningu stopniowo. Krótki bieg, parÄ™ zwykÅ‚ych skoków , na jednej nodze raz na drugiej. Można powiedzieć przyzwyczajam ciaÅ‚o do zabawy.
Elementy skoków czyli na co warto zwrócić uwagę. Mianowicie usztywnienie, napięcie mięśni ciała oraz ruch nóg są głównymi elementami które pozwalają nam ugiąć sprężynę. Dodajmy do tego pracę rękoma i przepis na wysokie skoki gotowy. Oczywiście to wszystko zgrane w czasie daje pożądany efekt. Postaram się trochu naświetlić o co chodzi oczywiście na swój sposób, z którym nie do końca musicie się zgadzać. Pod pojęciem usztywnienia kryje się brak jakiegokolwiek zbędnego i samowolnego ruchu kończyn i utrzymanie ich w jednej pozycji. Sylwetka powinna być wyprostowana. Miałem jakiś czas temu na sobie przykład, nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki przez przypadek tego nie zrobiłem. Mianowicie chodzi o stopę, spróbujcie ją unieruchomić/usztywnić. Mnie się wydawało że usztywniam całe ciało a tu masz niespodzianka ;) . Napięcie mięśni ciała to chyba każdy wie o co chodzi. Co do nóg tutaj do końca sam nie jestem przekonany ale wydaje mi się że spora ich zasługa w gięciu sprężyny. Próbujemy skakać i teraz w trakcie opadania lekko uginamy nogi w kolanach i w momencie lądowania a może ciut przed mocno je prostujemy tak jak byśmy chcieli wbić się w ziemię. Daje nam to dodatkową energię która gnie sprężynę. Możemy jeszcze dołożyć ręce ciągnąc je w dół. Gięcie sprężyny wykonane. Sprężyna zaczyna nas wybijać i tutaj dochodzą ręce a mianowicie wznosimy je z dołu w górę. Pokuszę się o stwierdzenie że nawet synchronizując ten ruch z rozprężaniem sprężyn. Dodaje to rozpędu całemu ciału i łatwości w osiągnięciu większej wysokości. Myślę że nie ma co próbować robić wszystko na raz, rozsądniej jest dokładać jeden element za drugim. Musicie też wziąć pod uwagę że to tylko wskazówki a nie recepta na wysokie skoki. Pamiętajcie też, że nie od razu Kraków zbudowali i lepiej małymi kroczkami unikając kontuzji dojść do perfekcji. Trening czyni mistrza. Życzę wam wysokich lotów i dużo zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam
Lelek
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania