Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
wrazenia po trzech dniach zabawy
Autor Wiadomo¶æ
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Do³±czy³: 27 Lip 2007
Posty: 24
Sk±d: Wloclawek
Wys³any: 2007-08-07, 12:53   wrazenia po trzech dniach zabawy

no wiec knapisze troche o moich pierwszych wrazeniach

pierwszego dnia - duzo chodzenia, troche podbiegania i proby skakania, niestety skonczylo sie to sporymi obtarciami na nogach,

kolejny dzien - podwyzszylem obejmy przy kolanach, nastepnie duzo przeszedlem, probowalem troche biegac - w sumie pokonalem dystans z 1,5 km

i trzeci dzien - troche chodzenia, ale wiecej skakania na obu nogach

Niestety, ciagle sobie obcieram nogi pod kolanami i to dosyc mocno. Moje nogi wygladaja jakby przyladowal we mnie ktos samochodowym zderzakiem.
Nie radze sobie z tymi obejmami na kolana, jezeli sa przytwierdzone zapieciem z tylu to w czasie skakania ruszaja mi sie na boki, (mam za waskie kolana? ehheeh) a jak sie ruszaja na boki to chodzi sie bardzo niestabilnie, zwlaszcza przy bieganiu.
Usztywnilem sobie nogi wkladajac ochraniacz bokiem, tak zeby poszerzal kolano i wtedy skacze sie duzo lepiej, nie ma zadnych zachwian na boki, ale za to sa obtarcia.
Na chwile obecna nie wyobrazam sobie skakania bez stabilnego mocowania okolic kolana.
Jezeli kolano sie chwieje na boki to duzo wiecej uwagi poswiecane jest na utrzymanie rownowagi niz na samo skakanie.

A podsumowujac musze powiedziec ze chodzenie w tym momencie stalo sie dla mnie bardzo proste, niemal naturalne, (odberalem tel. i wysylalem smsy bez wiekszego problemu, nie tracac rownowagi), skakanie tez nie wydaje sie bardzo trudne, oczywiscie nie sa to wysokie skoki, ale tak do pol metra. Za to bieganie z tego wszystkiego jest najtrudniejsze.
Trzeba sie wpasowac w rytm, zgrac ruchy ze sprezynami, a do tego trzymac rownowage i kierunek biegu, co gorsze, jak juz sie zacznie biec to potem nie tak latwo sie zatrzymac zeby sie nie wysypac gdzies.
Oczywiscie pisze to jako moje doznania, moje prywatne doswiadczenia, zaznaczam ze to dopiero 3 dni.

Jeszcze jako ciekawostke dodam, ze trzeciego dnia (czyli wczoraj) wyszedlem na sciezke rowerowa (asfaltowa) rownolegla do trasy krajowej nr1 i widzialem jak mnie obserwuje kazdy kierowca tira ktory przejezdzal, mimo ze mieszkam na peryferiach miasta to bylo wesolo bardzo:-)
W ciagu 30 minut dreptania dwa razy zatrzymaly sie kolo mnie samochody i ludzie mi machali eheheh nawet patrol policyjny zamiast sprawdzac radarem szybkosc zaczal z drugiej strony ulicy krzyczec do mnie na jaka ulice ide :-)

Pozdrawiam!
ciagle sie uczacy
Jonek
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2007-08-07, 13:21   

Co do obtarc i luzów :
2 rozwiazania widze
pierwsze ochraniacze siatkarskie (wersja drozsza) ktore powinny byc dobrym rozwiazaniem
drugie bandaz elastyczny luzno obwiniety wokol nog ( zeby nie uciskal ale jednak sie trzymal )
powinno pomoc.

Walec opatentował jeszcze jedną rzecz rozcięta izolacja rury ( w marketach budowlanych mozna dostac) z tego co mówil tez moze pomoc
 
 
     
Whooan 

Wiek: 44
Do³±czy³: 07 Lip 2007
Posty: 17
Wys³any: 2007-08-07, 18:33   

Dla mnie mocowanie przy kolanie to również podstawa. To powinno być w jakiś sposób regulowane, każdy ma inną nogę przecież.
Ja stosuje ochraniacz siatkarski + zapięcie na maksa pod kolanem. Wtedy czuję się stabilnie.
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Do³±czy³: 27 Lip 2007
Posty: 24
Sk±d: Wloclawek
Wys³any: 2007-08-08, 00:32   

ja zakladalem ochraniacze siatkarskie i to przez ne mam takie obtarcia,
jakies tandetne chyba kupilem, w srode pokombinuje jeszcze z innymi ochraniaczami i troche z ulozeniem tego uchwytu pod kolanem

A co do tego patentu Walca to nie bardzo wiem o co chodzi :-) poprosze o ciut wiecej informacji :-)

Z gory dzieki!
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2007-08-08, 06:37   

Witaj Jonek . Widzę że masz podobny problem do mojego, mianowicie taki , że ociera ci nogę o piankę powerizera? Słuchaj. Ja sobie podniosłem obręcze z pianką powerizera dość wysoko, nachodzi mi na podstawę kolana, a do rzepki jest jesccze daleko. Jest to dla mnie najwygodniejsza pozycja. Pod piankę powerizera dałem ochraniacze siatkarskie- nachodzą spokojnie i na rzepkę i sporo jeszcze wystają pod powerkiem zaqchodząc na goleń. Do tego pomiędzy piankę popwerka i siatkarski ochraniacz dałem piankę do izolacji- bardzo miekka i wygodna. Jest to po prostu pianka w postaci takiej rury- służy ona do ocieplania rur miedzianych, stalowych przed mrozem i ciepłem (jego utratą). Jest ona koloru szarego, a od zewnątrz czerwona. Ja ją kupiłem, rozciąłem wzdłuż- dzęki temu mogę ją otworzyć i nałożyć od strony nogi na piankę powerka. Gdybym jej nie rozciął- nie nałożyłbym jej. ucinam ją na długość troszkę większą od obwodu pianki powerka i od środka wkładam pomiędzy powerka, a siatkarskie ochraniacze na kolanach. O wiele stabilniej czuję powerka, jest miękko i wygodnie, nic mnie nie ociera. Może jakieś foto wrzucę. Miękkiego skakania :)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-08-13, 22:27   

jonek - dzięki za podzielenie się swoimi wrażeniami.

Sprawdź, czy ochraniacze siatkarskie masz właściwe założone, tj. czy najgrubsza część ochraniacza jest w miejscu, gdzie masz największe obtarcia. Być może wystarczy je tylko troszkę przekręcić. Idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się z ochraniacze, na których ja skaczę i które już widziałeś: marou z krk. Tańsze rozwiązanie to, jak zauważył matkop, bandaż elastyczny (dobrze się sprawdza).

Jesteś chyba pierwszą osobą, dla której bieganie jest najtrudniejsze. Z reguły to skakanie na dwóch nogach sprawia najwięcej trudności początkującym.
Jak się zatrzymać w czasie biegu? Tak samo jak podczas huśtania się ha huśtawce: po prostu przestań bujać :)

walec - czekamy na foto do działu modyfikacje :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania