Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
różnica w naprężeniu sprężyn
Autor Wiadomo¶æ
dankin 

Powerizer: PowerStrider
skacze od:: sierpień 09
Wiek: 35
Do³±czy³: 17 Wrz 2009
Posty: 1
Sk±d: Bstok/Wwa
Wys³any: 2009-09-17, 23:43   różnica w naprężeniu sprężyn

Witam!

Ostatnio zauważyłem, że w moim lewym powerku sprężyna bardziej się ugina, niż prawa - biegnąc czy robiąc wysokie skoki często czuję, że lewa sprężyna dochodzi do maksa (dotyka powierzchni pod butem) natomiast druga jeszcze ma zapas. Czy jest to po prostu większe zużycie lewej sprężyny? Co najlepiej z tym zrobić? zastanawiałem się, czy nie zmienić zacisków na drugą stronę i z prawej zrobić lewą, bo faktycznie częściej wykorzystuję lewą nogę niż prawą...

Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

pozdrawiam, dankin
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-18, 00:31   

Z doświadczenia wiem ,że jeżeli różnica jest wyraźnie wyczuwalna to na dniach możesz się spodziewać , że słabsza sprężyna strzeli.
 
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-09-18, 09:10   

Ja skacze od ponad 3tyg i wyrażnie czuje że lewa mi też się mocniej dobija , Butli1994 też poszła lewa , wszystkim idą lewe :P
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-18, 11:30   

Musisz rozróżnić, czy ta różnica w sile jest spowodowana twoimi predyspozycjami ,czy faktycznie wadą sprzętu. Może to tylko złudne wrażenie , że ze sprzętem się coś dzieje , a tak naprawdę do "wina" twojego zachowania.
Jeżeli masz pewność , że to sprzęt i różnica jest istotnie duża , to uważaj
 
 
     
Butla1994 

Powerizer: 7leagueboot T-rex i PowerStrider CZ 90-100
skacze od:: 28.07.2009r
Pomóg³: 3 razy
Wiek: 29
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 200
Sk±d: Zabrze
Wys³any: 2009-09-18, 12:42   

Dany mi też wcześniej lewa bardziej się uginała ;p Po tygodniu strzeliła ;p Więc Matop ma racje. Uważaj teraz na swoje powerki. Najlepiej unikaj salt na betonie :D xD
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-09-18, 14:47   

no na tartanie zrobie niedlugo bo w poniedzialek bede mial zimowki albo z terenowki :D
ale nawet kumpla ktory skakał w KGA wpuściłem na moje powerki i zanim zrobił salto juz powiedział że wyrażnie lewa sprężyna jest miekksza. a po 3 saltach powtórzył. Marcin jak skakał na moich rozkroczki też mowił że lewa .......

Pewnie bedzie tak że tylko założe kopyta zrobie 2 rozkroczki i pojdzie sprężna :P :(
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2009-09-18, 22:54   

Pomysł z zamianą stron jest dobry - warto spróbować. Podejrzewam , że może na początku doskwierać różnica w symetrii szczudeł, ale jest to do wyuczenia. Ale uwaga! nie zwalnia cie to ze szczegolnej ostrożności wobec ewentualnego trachhhhh....
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-09-19, 09:42   

a kij tam :P wczoraj zalozylem wytarte kopyta a dokladnie lewe , bo w prawym jest git i co za 6 proba na tartanie zrobilem salto na nogi :D razem mialem 6gleb i 6 wyladowanych :P mam nagrane niedlugo wrzuce na youtube tylko zkonweruje bo cos mi jakis error wyskakuje , a cio do sprezyn to narazie sa dobre :P a nawet zdawaly sie twardsze po 4 dniach siedzenia :P
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania