Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: lukassus
2010-09-18, 14:00
Tulejki - modyfikacje, wymiana...
Autor Wiadomo
ziomal82 

Powerizer: PRO M90
skacze od:: czerwiec 2008r.
Wiek: 41
Doczy: 19 Maj 2007
Posty: 2
Skd: Izabelin C
  Wysany: 2008-07-09, 12:58   Tulejki - modyfikacje, wymiana...

Witam,

Wiadomo, że najprostszym sposobem wymiany tulejek jest po prostu kupienie sobie nowych od lukassusa... Ale dla tych, którym to z różnych powodów nieodpowiada (bo np. za szybko się zużywają), ten temat może okazać się bardzo interesujący. W zamierzeniu tutaj mają zbierać się wszelkie doświadczenia dotyczące modyfikacji tulejek na coś innego.

Natknąłem się na różne materiały (to forum: wąż ogrodowy, miedziane tulejki..., na zagranicznych stronach: czarny tarnoform) i warto to wszystko uporządkować, żeby wspólnie wymyślić optymalny (trwalszy) zamiennik:)

Aktualnie wymieniam swoje tulejki na nylonowe (materiał PA6) i czekam też na tulejki z PowerSkipów, żeby się wywiedzieć jaki materiał jest używany w prawdopodobnie najlepszym sprzęcie do brykania na świecie ;P . Za jakiś tydzień powinienem móc już zdać relację która z tych dwóch opcji ma sens:)

Rozskakane pozdrowienia
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2008-07-09, 15:14   

Wąż ogrodowy jest nałożony na orginalną tulejkę w celu zniwelowania luzu między tulejką a sprężyną.
Sprawia iż sprężyna stoi w miejscu podczas skakania a nie obija się w te i wewte. Oryginalnie luz ten ma być niwelowany przez "dziwny biały plastik" w praktyce to się nie sprawdza.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2008-07-09, 23:18   

Chyba się nie rozumiemy i piszecie o dwóch różnych częściach.

ziomal82 - co dokładnie chcesz wymienić/usprawnić?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2008-07-09, 23:23   

Ja tylko chciałem wytłumaczyć , że waż ogrodowy nie jest żadnym substytutem tulejki.
W jego środku jest poprowadzona oryginalna tulejka. Dzisiaj Walec zrezygnował ze swoich miedzianych tulejek ponieważ się wyrobiły i już były wyczuwalne luzy.
 
 
     
ziomal82 

Powerizer: PRO M90
skacze od:: czerwiec 2008r.
Wiek: 41
Doczy: 19 Maj 2007
Posty: 2
Skd: Izabelin C
Wysany: 2008-07-10, 10:41   

Sorki, bo rzeczywiście trochę namieszałem ;P Po prostu myślałem, że to co ja nazywam łożyskiem ślizgowym (w załączniku, foto: Cornik) tutaj nazywane jest tulejką.

Chcę wymienić tę część, bo ostatnio kupiłem używane Powerizery pro, no i zanim będę mógł sobie poskakać, to muszę przy nich trochę podłubać :)

Okazało się, że we wszystkich punktach gdzie są łożyska ślizgowe - czyli w moim przypadku dolny punkt podparcia sprężyny i trzy "stawy" (bo w górnym punkcie podparcia mam ł. kulkowe) wysypało się po jednym z pary łożysk. Ten przypadek po prostu kwalifikowałby się do kupna nowych łożysk u lukassusa, ale gościu który tego używał nie zorientował się w porę że mu łożyska przy dolnym p. p. sprężyny poszły i dalej skakał. Efekt był taki, że metalowa tulejka zaczęła trzeć bezpośrednio o aluminiowy otwór i w ten sposób uległ on owalizacji.

Gdybym teraz chciał wrzucić w to miejsce takie zwykłe łożyska, to przy takich luzach jakie się wyrobiły, prawdopodobnie byłyby one jednorazowego użytku. Dlatego zdecydowałem, że rozwiercę wyrobione otwory na frezarce na jakąś większą średnicę i do tego dorobię nowe łożyska (resztę przy okazji też wymienię, żeby wszystkie łożyska miały tę samą charakterystykę).

W tym momencie trzeba się było zdecydować na jakiś materiał, więc zacząłem szukać w necie. Na jednym z zagranicznych for znalazłem temat gościa, który wymienił swoje rozsypane łożyska na takie same, tyle że z czarnego delrinu (w Polsce najczęściej na ten materiał mówi się tarnoform ale też acetal, POM) i był zachwycony - duża wytrzymałość mechaniczna, udarność i do tego samosmarowny... oprócz tego, że drogi to wydaje się tu idealnie pasować.

Jednakże w moim zaprzyjaźnionym warsztacie mieli tylko dwa tworzywa: teflon (PTFE) i nylon (PA). Gościu polecał mi, że zrobi mi te łożyska z brązu ale się nie zdecydowałem bo moim zdaniem brąz jest twardszy od aluminium i będzie tylko wyrabiał otwór, do czego bardzo nie chcę dopuścić. Na tym forum przemknęła mi gdzieś informacja, że ktoś (chyba goście z powerteamu albo markop&walec, nie jestem pewien) używają łożysk z miedzi. Ciekaw jestem jakie są doświadczenia z tym materiałem - przede wszystkim to czy wyrabiają otwór, na ile starczają, itp.

Z dwojga złego (PTFE vs. PA) wybrałem nylon, bo jest bardziej wytrzymały mechanicznie. W tym momencie mam już jedną nogę złożoną i czekam na łożyska do drugiej i jak tylko pogoda dopisze w ten weekend, to będę testował powerki :D .

Dodatkowo zamówiłem z niemiec łożyska do PowerSkipów, żeby zobaczyć czy pasują do powerizerów i sprawdzić z jakiego materiału są wykonane (to przede wszystkim).

20080630_35.JPG
Plik cignito 410 raz(y) 14.15 KB

 
 
     
Cornik 

Powerizer: M80
skacze od:: 2007
Doczy: 09 Cze 2008
Posty: 13
Wysany: 2008-07-27, 17:52   

ziomal82: jak juz potestujesz te łożyska to daj znac ktore sie sprawdzaja najlepiej, cos mi sie widzi ze beda to najczesciej wymieniane czesci w moim powerku... :]
 
 
     
MZet 

Wiek: 33
Doczy: 04 Gru 2008
Posty: 2
Wysany: 2008-12-04, 16:23   

Witam wszystkich.
Mi też się te łożyska już dawno wyrobiły i chyba jedynym rozwiązaniem w tej chwili jest kupno nowych od Łukasza. Tylko ile kosztuje cały komplet? Czy takie info tylko na priv? ;)
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2008-12-04, 16:30   

MZet - nowe łożysko ślizgowe to koszt 2 pln/szt.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Doczy: 16 Cze 2008
Posty: 286
Skd: Wolsztyn
Wysany: 2008-12-05, 17:51   

to najlepiej od razu kupić kilo tego i mieć na przyszłość :) [/scroll]
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomg: 3 razy
Wiek: 30
Doczy: 14 Lis 2008
Posty: 160
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-09-19, 18:47   

Takie pytanko- jak wyjąć starą tulejkę ?:D
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2009-09-20, 08:42   

Kar napisa/a:
Takie pytanko- jak wyjąć starą tulejkę

łożysko ślizgowe? Trzeba rozkręcić odpowiednie miejsce i wypchnąć/wyjąć łożysko, które chcesz wymienić.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2009-09-20, 09:04   

Chyba , że faktycznie chodzi o tulejkę ,to trzeba ją wybić b,o mogła się dość mocno umiejscowić. śrubokręt i coś żeby delikatnie uderzyć w niego i tak ją wybić.
 
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomg: 3 razy
Wiek: 30
Doczy: 14 Lis 2008
Posty: 160
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-09-20, 09:40   

lukassus napisa/a:
Kar napisa/a:
Takie pytanko- jak wyjąć starą tulejkę

łożysko ślizgowe? Trzeba rozkręcić odpowiednie miejsce i wypchnąć/wyjąć łożysko, które chcesz wymienić.



tylko jak wypchnąć/ wyjąć? Bo mi nie wychodzi:/
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2009-09-21, 12:39   

Czasem trzeba użyć szczypiec, żeby ją wyjąć. Podczas eksploatacji rozklepuje się trochę dookoła otworu w profilu i ciężko jest takie łożysko wyjąć wtedy.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania