Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2011-01-13, 20:57
Najwygodniejsze ochraniacze
Autor Wiadomo¶æ
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Sk±d: Bodzew/WWa
Wys³any: 2009-09-17, 19:08   

Też tak kiedyś mówiłem. :)
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-17, 21:55   

Ja od początku skaczę w ochraniaczach i się tak przyzwyczaiłem , że źle i niekomfortowo skacze mi się bez nich.
Kask może Ci się nie przydać przez 10 lat ale przyjdzie ta jedna gleba w, której jego brak może być tragiczny.
 
 
     
ChildOfJah 
Citius, Altius, Fortius!


Powerizer: M110
Pomóg³: 4 razy
Wiek: 36
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 146
Sk±d: Koszalin / KoÅ‚obrzeg
Wys³any: 2009-09-19, 10:23   

BlazakoV napisa³/a:
Ochraniacze na nadgarstki MUSZĄ zapewniać taką swobodę, aby dało się bez przeszkód zrobić... pompkę. Gwarantują wtedy to, że uda Ci się bez przeszkód podnieść. Używałem dziś takich prostych na rolki - jest słabo - na szczęście jutro powinny przyjść te, o których pisałem.


To nie prawda, ja w nich pompek nie robię :P a udaje mi się wstać bez problemu z ziemi.(myślę że to kwestia techniki) Ważne aby przy upadku zminimalizowały uderzenie, bo jak wiadomo jak upadamy pierwsze co to wystawiamy ręce.

Jeśli chodzi o kask to warto go mieć, bo nie wszystko możemy przewidzieć. Dlatego załozyłem go do robienia salta choć normalnie go nie używam. Lepiej 100 razy założyć niż raz nie założyć i wtedy coś się przytrafi czego sobie i nikomu nie życzę.
_________________
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"
 
 
     
pbl_pic 

skacze od:: 22.07.2009
Wiek: 33
Do³±czy³: 27 Lip 2009
Posty: 11
Sk±d: Janów Lubelski
Wys³any: 2009-09-19, 11:26   

Bardzo ważne a powiedział bym że najważniejsze są ochraniacze na nadgarstki ze względu na to że jak upadamy zawsze broimy sie rękami ja jak kupiłem sobie sprzęt to wskoczyłem na szczudła i stwierdziłem po co mi ochraniacze !! ale jak upadłem podczas biegu i mi sie zrobiły krwiaki w okolicach nadgarstka to ręce służyły tylko do jednego żeby złożyć je i zacząć się modlić w podziękowaniu ze nie połamałem rąk !!

wystarczą zwykłe ochraniacze jak używają przy jeździe na rolkach itp
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-19, 13:28   

Ważne żeby ochraniacz na nadgarstki, był usztywniony również od góry , tak aby oprócz ochraniania przez obtarciem/uderzeniem , zabezpieczał przed złamaniem.
 
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomóg³: 3 razy
Wiek: 30
Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 160
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2009-09-19, 16:17   

Od góry, co to znaczy?
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-19, 18:02   

W moich ochraniaczach ochronny plastik jest zarówno od spodu dłoni , jak i od górnej części dłoni, tak wyprofilowany że unieruchamia nadgarstek. Dzięki temu usztywnia go i zabezpiecza przez złamaniem.
 
 
     
ChildOfJah 
Citius, Altius, Fortius!


Powerizer: M110
Pomóg³: 4 razy
Wiek: 36
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 146
Sk±d: Koszalin / KoÅ‚obrzeg
Wys³any: 2009-09-20, 11:00   

matkop napisa³/a:
W moich ochraniaczach ochronny plastik jest zarówno od spodu dłoni , jak i od górnej części dłoni, tak wyprofilowany że unieruchamia nadgarstek. Dzięki temu usztywnia go i zabezpiecza przez złamaniem.


W moim ochraniaczu również ;) ja używam czegoś takiego i jest w zupełności wystarczające :) a kwota którą musimy wydać też nie jest duża :D

http://sportbazar.pl/pl,p...ach,abisal.html
_________________
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"
 
 
     
Marcin 
no risk, no FUN!


Powerizer: Advanced PR7090
skacze od:: 28 Sierpień 2009
Wiek: 36
Do³±czy³: 23 Sie 2009
Posty: 3
Sk±d: Zgierz
Wys³any: 2009-09-22, 18:59   

Witam, co do ochraniaczy na nadgarstki polecam PRO-TEC, plastik dołem jak i górą dzięki czemu nie ma obawy o złamanie, ochraniacze są bardzo wygodne nie krępując ruchów :)
cena 59zł a "naprawa" nadgarstków? Twój wybór :>

http://pl.skate-europe.co...ki_pro_tec.html
_________________
Jest ryzyko - jest zabawa, albo cmentarz albo sława... BikeTrial ;)
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Sk±d: Bodzew/WWa
Wys³any: 2009-09-22, 20:15   

Przyszły mi te ochraniacze o których pisałem. Sixsixone Lite. Podczas zamówienia przy pytaniu ze sklepu o dostępność, sprzedawca zasugerował, że lepszą ochronę zapewniają inne modele, ale jednak zdecydowałem się na to co wziąłem.

Wykonane z airprenu (nie znalazłem nigdzie o tym informacji, ale podobny jest w dotyku do neoprenu - czyli piankowe) i niczego więcej. Brak elementów stałych jak plastki wzbudził moją nieufność... Ale kilka kontrolowanych "padów" z nimi i bez nich na ziemię utwierdził mnie w przekonaniu, że może nie uchronią przed rozbiciem ręki w przypadku bezpośredniego upadku na perfidny kamień (obym nie musiał się przekonać), ale spokojnie usztywnią nadgarstek na tyle, że nie będzie poważniejszych reperkusji nawet przy upadkach z dużym impetem. Po prostu upadając na ręce na nadgarstki (jak do pompki) nie czuć, że coś się dzieje z rękami. Uwaga! Nikomu nie polecam takich testów na przyszłość, bo oczywiście dla porównania ochraniacze zdjąłem i zrobiłem to samo - i nadgarstki czuć. :) Po prostu uwierzcie mi na słowo. :) Tego za to eksperymentu nie odważył bym się przeprowadzić w "twardych" ochraniaczach - one przy zginaniu boleśnie wbijają się w rękę, co dopiero przy czymś takim. Oczywiście nie twierdze, że są lepsze jeżeli chodzi o ochronę od twardych - ale spokojnie im ufam. Otrzymały także atest z UE, więc nie mogą być tak do końca tylko dla picu. :)

Słowem - spełniają swoje podstawowe zadanie. Wygoda? 9/10. Prawidłowo założonych nie czujesz na rękach, trzymają się jednak solidnie i pewnie, nie ślizgają się ani nie uciskają. Rękę da się zgiąć np. żeby się podnieść, choć oczywiście z pewnym trudem - to bez bólu czy specjalnej niewygody. Punkcik obcięty za to, że poci się w nich ręka - ale tak już najwyraźniej musi być z powodu materiału. W stosunku do standardowych tanich - niebo a ziemia. Polecam wszystkim, które niewygodne ochraniacze (albo w ogóle ochraniacze) przeszkadzają w pełnym cieszeniu się ze sportu, ale jednak chcą być w jakiś sposób zabezpieczeni. Jeżeli komuś takie rzeczy nie robią różnicy - skłaniałbym się w stronę klasycznych metod (twardy plastik).
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-09-22, 20:22   

661 to dobra firma znana mi za czasow bmx :P
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-22, 21:47   

Chyba nie ma ochraniaczy w , których się ciało nie poci. Zresztą przy skakaniu pot leje się strumieniami. Dlatego ważne jest , żeby ochraniacze były na tyle dobre , żeby w praniu się nic z nimi nie działo.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania