Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2015-03-09, 12:04
Mocniejsze sprężyny
Autor Wiadomo¶æ
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Sk±d: Bodzew/WWa
Wys³any: 2009-09-15, 17:15   Mocniejsze sprężyny

Najpierw poteoretuzyjÄ™.

Oglądając filmiki można łatwo zauważyć, że sprężyny w tym sprzęcie uginają się bardzo mocno, a kontakt z podłożem jest relatywnie długi. Dla tego bardzo logiczny wydaje się wniosek, że świetnie się na tym musi skakać, ale gorzej z bieganiem- ponieważ człowiek nie jest przystosowany do tak długiego kontaktu z podłożem. Oczywiście waga także robi swoje, wyrzut nóg z obciążeniem poniżej kostki nie jest lekki. (Ale co do tego mam już prosty i chytry plan... Ale jest on na tyle szalony, że nie wygadam się póki go nie przetestuję. :) W każdym razie jego motto to "co jest głupie ale działa, nie jest głupie" :) )

Z fizycznego punktu widzenia, twardsza sprężyna dałaby efekt podobny do bardziej naciągniętej trampoliny. Problem tkwi jednak w bardzo dziwnej konstrukcji szczudłoskoczków - sprężyna przymocowana jest w dziwny sposób, i nie wykorzystuje w ten sposób swojej pełnej mocy. Wiem, że zamiarem konstruktora było zrobienie sprzętu przede wszystkim do biegania - ale widać nie jest to takie proste. Widziałem także inne, prostrze konstrukcje - nakładki pod buty, które właściwie były pozbawione tego problemu - mianowicie sprężyny działały jak resowy w samochodach, ustawione były jakby jedna na drugiej w poziomie- a nie jak tutaj - w pionie. W prawdzie nie pozwalały na imponujące skoki, ale były dobre do biegania. Niestety, najwyraźniej jest to prototyp, bo nigdzie tego sprzętu znaleźć nie mogę. Ale mniejsza o to - zajmijmy się naszymi skoczkami.

Nie ukrywam - kupiłem to między innymi do biegania, z pełną świadomością, że proste to nie będzie. Z teoretycznego punktu widzenia wygląda jednak na to, że zastosowanie twardszych (i nie chodzi mi tutaj o jedną kategorie wagową a np cztery) sprężyn skróciłoby (nawet znacząco kontakt z podłożem, przez co kosztem wyczucia sprzętu i komfortu użytkowania, mogłoby spowodować polepszenie właściwości motorycznych.

--

A teraz - jak sprawa wygląda w praktyce? Na pewno mocniejsze sprężyny trudniej jest opanować. Na pewno ktoś już na ten pomysł wpadł. Efekty?
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-09-15, 17:49   

Mocniejsze sprężyny rzeczywiście skracają czas kontaktu z podłożem , ale zabijają całą frajdę ze skakania, gdyż musisz wkładać mnóstwo siły. Bieganie na szczudłach nie sprawia mi takiej przyjemności jak skakanie , dlatego nigdy myślałem o tym w tym sensie.
Sam mam m.in. sprężyny m110 przy wadze 65 kg i uwierz nie ma przyjemności ze skakania.
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Sk±d: Bodzew/WWa
Wys³any: 2009-09-15, 18:08   

Wkładanie mnostwa siły do dokładnie to, czego chciałem uniknąć. Pytanie tylko - gdzie musisz tą siłę wkładać? Inaczej - które mięśnie bolą?
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-09-15, 18:54   

lubiłem biegać gdy dobijałem sprężyny na maxa i bardzie to bylo wysokie przeskakiwanie z 1 na 2 nogę ale to było fajne tylko już nie robnie tak bo .... znudziło mi sie fakt pobiegne tak sobie troche ale na dluższy dystans nie ma co , teraz wole mniej dobijać sprężyny a biegać szybko :P

Marcin fajnie biega na 116 przy wadze 65 kg :P
 
 
     
kantoro extreme 

Powerizer: M110
skacze od:: Czerwiec 09
Wiek: 31
Do³±czy³: 25 Pa¼ 2009
Posty: 3
Sk±d: Kalisz
Wys³any: 2009-10-25, 21:19   

Ja myślę że najłeprza zabawa z powerizer-em to freestyle przeskakiwanie wysokich przeszkud,flipy,łipy itp to mi sie nigdy nie znudzi :D :D :D :D :D :D
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-25, 21:55   

kantoro extreme - witaj na najbardziej rozskakanym forum!

każdy znajduje sobie swoją formę 'najlepszej zabawy' na Powerizer :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-10-25, 21:58   

kantoro extreme napisa³/a:
przeszkud


jak kto woli :D kantoro extreme, witamy na forum , ja tam wole flipy i graby :P
 
 
     
kantoro extreme 

Powerizer: M110
skacze od:: Czerwiec 09
Wiek: 31
Do³±czy³: 25 Pa¼ 2009
Posty: 3
Sk±d: Kalisz
Wys³any: 2009-10-26, 18:55   

dzienx za miłe powitanie :rotfl: :rotfl:
 
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-10-26, 19:10   

kantoro extreme, tutaj wszyscy jesteśmy dla siebie mili.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-26, 19:16   

co prawda są osoby, które i w tej materii "wybijają się z tłumu", ale albo im przechodzi (na to trzeba czasu), albo szybko przekonują się, że tutaj tak się nie da ;)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2009-10-27, 20:39   

lukassus napisa³/a:
co prawda są osoby, które i w tej materii "wybijają się z tłumu",


Jak na razie nie spotkałem nikogo takiego no może poza Blazakov któremu na poczatku nie podobało się co nie co , fakt ale mu przeszło , poza tym przypadkiem nikogo sobie nie przypominam .
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania