Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2011-05-14, 19:41
ćwiczenia korekcyjne na powerizer (kręgosłup)
Autor Wiadomo¶æ
Dawster 

Wiek: 28
Do³±czy³: 09 Lut 2010
Posty: 42
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: 2010-02-15, 14:52   Ä‡wiczenia korekcyjne na powerizer (krÄ™gosÅ‚up)

mam jakieś tam skrzywienie kręgosłupa -niewielkie ale jest-lekarz zaleca ćwiczenia korekcyjne

czy powerizer może pomóc mi w tym kierunku
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2010-02-15, 20:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
winacz 

Do³±czy³: 15 Lut 2010
Posty: 2
Wys³any: 2010-02-15, 15:26   

Pisze sie "ćwiczenia". Z tego co wiem lepiej nie skakać na powerizerze jeżeli sie ma jakieś uszczerbki na zdrowiu. Co do tego powinieneś sie skontaktować z lekarzem. Osobiście uważam że Ci nie pomoże ani nie zaszkodzi, ale ja sie nie znam.
 
     
Dawster 

Wiek: 28
Do³±czy³: 09 Lut 2010
Posty: 42
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: 2010-02-15, 15:31   

to skrzywienie nie zagraża życiu ani zdrowiu -nie odczuwam bólu ani żadnych innych skutków ubocznych - jest to tak zwana wada postawy lekarz zaleca właśnie ćwiczenia ale i sport-jestem tylko ciekawy czy może być sport typu powerizer
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-15, 15:43   

witaj Dawster :)
sport nazywa się powerbocking, lub jak ktoś woli prościej - bocking :) osobiście uważam, że ćwiczenia na powerizer nie powinny Ci zaszkodzić. Musisz jednak pamiętać o dokładnej rozgrzewce aby zapobiec ewentualnym urazom. Sam posiadam skoliozę w stopniu śladowym (każdy posiada - nie ma idealnie zbudowanych ludzi i taki nasz urok :D ) a także kifozę st 1. - nic groźnego i nic dostrzegalnego gołym okiem :) . Ponadto powerizer pomoże Ci poprawić swoją sylwetkę, nadać jej bardziej naturalny kształt. Jako że 98% mięśni pracuje podczas treningów, to wszystkie mięśnie nadmiernie rozciągnięte zostaną wzmocnione, a wszystkie zbyt spięte - rozluźnione. Uwierz, wiem to po sobie :D ponadto studiuję WF tak więc jakieś pojęcie o tym mam :) .
 
 
     
Dawster 

Wiek: 28
Do³±czy³: 09 Lut 2010
Posty: 42
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: 2010-02-15, 16:51   

bocking - tak myślałem ale nie byłem pewny
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-15, 20:54   

powerbocking, w Polsce jednak najpopularniejsza nadal jest nazwa powerizer, często słyszy się też skoczki

Dawster - powerizery pomagają poprawić postawę. Odczuł to na pewno każdy, kto siedzi długo przed komputerem i jednocześnie trenuje na skaczących szczudłach. Tym niemniej musisz skonsultować się z lekarzem, zanim przystąpisz do treningów.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 30
Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 369
Sk±d: Koszalin
Wys³any: 2010-02-20, 21:57   

Ja tam dlugo nie przesiaduje raczej jestem nawet nad aktywny ( nie nie mam adhd :) )
Ale poczatkujacy po skakaniu oczuwac moga jakies ''zakwasy'' na plecach :D , mnie nawet kiedys pluca bolaly , moze powiekszyla mi sie ich wydolnosc :P
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 17:25   

Dany prędzej maksymalny pobór tlenu a nie wydolność :D .
Wydolność fizyczna to zdolność do wykonywania wysiłku ciężkiego długotrwałego lub krótkotrwałego co ma miejsce np w LA podczas biegów na 100m lub biegów maratońskich. Osoba wydolna posiada szybką resustytucję, czyli po wysiłku szybko dochodzi do siebie.
OK..
Bardziej jednak skłaniałbym się ku maksymalnemu poborowi tlenu (VO2max) spowodowanemu zwiększoną wentylacją płuc. Jest on tylko jednym z wielu czynników wpływających na wydolność. Innymi słowy jest to ilość tlenu jaką organizm zużywa/pobiera w ciągu minuty. W spoczynku oddychamy ok 16x/min (możecie sobie sprawdzić) natomiast podczas wysiłku nawet 50x/min. Osoba z wysokim VO2max ma predyspozycje do bycia dobrym sportowcem to taka ciekawostka. A jak wiemy, podczas uprawiania powerbockingu szybko łapiemy zadyszkę, tym bardziej po przerwie zimowej ;d.
to taki OT coby wyjaśnić parę rzeczy :)
podrowioneczka ;)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-21, 17:34   

A wszystko po to, aby jak najlepiej mogły pracować nasze, dobrze dotlenione, mięśnie.

lestat162 - jakie są sposoby, dzięki którym możemy zmierzyć nasze VO2max?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 18:53   

Sposoby są, jednakże do dokładnej oceny potrzebna jest specjalna aparatura. Najprościej i najdokładniej można określić wydolność i Vo2max w gabinecie kardiologicznym. Proba wysiłkowa na bieżni-bieganie. Każdy kardiolog chętnie ją dla Ciebie wykona. I jest bezpieczna. Masz EKG i w razie jakichś zaburzeń wszysto będzie widać. Można też zrobić UKG w razie czego.
Dobrym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w pulsometr zakładany jak zegarek, dostępne w internecie i na allegro, często stosowane przez biegaczy w czasie treningów. Niektóre modele podają nawet przybliżoną wartość VO2max tak więc opłaca się wydać na to trochę kasy.
Możesz też zmierzyć swoją wydolność fizyczną w innym aspekcie mianowicie w aspekcie tętna, już nie VO2max. Jest w internecie cała masa testów sprawności fizycznej związanych z bieganiem, pływaniem itp. Masz np. test Coopera ale żeby wszystko było wiarygodne to musisz ten test przebiec :) . Można też obliczyć tętno w biegu krótkotrwałym na 100m jednak, jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś biegów na 100m, wartość Twojego tętna może się drastycznie zwiększyć. Przede wszystkim z tego powodu, że odległość 100m możemy tak naprawdę pokonać na jednym oddechu, zachodzą wówczas we krwi przemiany fizjologiczne na progu beztlenowym, mięśnie nie mają tlenu, szybciej wytwarza się mleczan i zakwaszamy organizm :P . Dużo by o tym pisać.
Możesz sprawdzić swoje tętno również dzięki prostemu testowi Ruffiera (IR):
30 przysiadów przez minute /1 na 2 sekundy/

IR = ((Tętno przed próbą + T. po próbie + T. minute po próbie)-200)/10

wyniki:
0- b. dobrze
1-5 dobrze
6-10 przeciętnie
powyżej 10 słabo

jednak tak naprawdę nie bardzo odnosi się to do powerbockingu, gdzie przecież biegamy i skaczemy zarazem :) .
Chociaż sam bez żadnego testu zauważyłem, że nie łapię tak szybko zadyszki oraz że szybciej biegnę np. na przystanek spod domu ok. 400m :) .
Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u kardiologa na test, lub nabycie pulsometru, co jest o wiele wygodniejsze :) . I najlepsze jest to, że możesz wszystko sprawdzić sobie w każdej chwili.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-21, 19:05   

Test coopera na powerizerach - może ktoś się kiedyś o to pokusi :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 19:18   

raczej jest to niemożliwe i chyba wszyscy tu obecni wiedzą o czym mówię :) . Ja przebiegłem się przed zimą na sprincie po prostej szerokiej drodze rowerowej jakieś 600-800m i padłem jak długi :) . Powerbocking dłużej ćwiczony ma swoje zalety bo:
zwiększamy pojemność życiową płuc
biegniemy dłużej
biegniemy szybciej
i to bez bocków :D .
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-21, 19:25   

Przez 12 minut non-stop jak najbardziej da się jakoś poruszać do przodu na powerkach. Nie wszyscy są w stanie przebiec nawet bez powerków cały test.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 19:52   

jest to prawda, dlatego też powiedziałem, że aby wszystko było wiarygodne to dobrze jest ten test przebiec.
Wiadomo - 12minut... ale przebiegnij 3km w te 12min. Taka jest norma na zal. na AWFie z LA. Niektórzy robili po 3500m :) . Wiadomo - do zrobienia, bo na powerkach szybciej pokonujesz odległość, ale też wszystkie procesy zachodzą szybciej ale trzeba by jakoś jeszcze wykazać stosunek odległości w teście Coopera pokonanej na własnych nogach do odległości pokonanej w powerkach. Aż ciekaw jestem, jaka byłaby różnica pomiędzy biegaczami a bockerami którzy biegnąc Coopera w szczudłach utrzymywali by tętno które mają gdy biegną bez szczudeł. Ciekaw jestem, jaka po 12minutach by była różnica w odległości oraz ekonomia wysiłku :D i chyba właśnie przyszedł mi już pomysł, o co rozszerzę swoją pracę licencjacką przy robieniu magistra ;d.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-21, 20:01   

Żeby ten test przeprowadzić, trzeba mieć odpowiednią bieżnię. Na ziemi/piachu/żużlu łatwo o poślizg, co może wypaczyć wynik.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 20:08   

prawda :D . Ale w Wawie pewnie macie takie obiekty :) Tartan powinien wystarczyć :) . nawet na AWF Wrocław jest taki obiekt :) No i taki test mógłby być przeprowadzony tylko na samych bockerach :) . Najpierw Cooper w szczudełkach (pomiar odległości, tętna spoczynkowego i zaraz po wysiłku) - tydzień na odnowę i Cooper na własnych nogach (i pomiary jw.) Zestawienie odpowiednie zrobić, wnioski wyciągnąć i gucio :)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-02-21, 20:29   

Może to być również dobry test porównawczy i sprawdzający kondycję po zimie. Polecam :)
Jak ktoś się skusi, prosimy o publikację wyników, wniosków i refleksji na forum.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 21:05   

Raczej dobry test na początku sezonu. Kolejny dobrze będzie przeprowadzić za parę miesięcy i koniecznie test na koniec sezonu. Będzie można ukazać czy miał miejsce progres, regres, czy też może sprawność na stałym poziomie :) .
 
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomóg³: 3 razy
Wiek: 30
Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 160
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2010-02-21, 23:20   

Co prawda może nie na temat, ale a propos testu coopera. To całkiem dobrze obmyślone jest, z tego co widzę ;)

Ja się zainteresowałem trochę bardziej pływackim, ale myślę że przy mojej obecnej formie w pływackim powinienem mieć bez problemu bardzo dobry. Z bieganiem może być troszkę gorzej, ale może kiedyś znajdę czas, żeby spróbować ;) No powerizerach bym chyba umarł, jeśli bym miał biec przez 12 minut bez przerwy. 2-3 minutki to jeszcze jeszcze, ale 12 to już istna mordęga.
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2010-02-21, 23:43   

tzn w test coopera też ma na celu to, żeby w 12 minut przebiec jak najwięcej lub osiągnąć jakiś pułap, ludzie nieraz się wykruszają szybko, bledną, wymiotują etc. na bieżni jest tak że z reguły 6-7 okrążenie jest tym przełomowym. W powerkach nikt jeszcze nie biegał coopera poza tym powerbocking to taki sport, że wynik ludzi startujących w powerkach w cooperze byłby bardzo zróżnicowany - tutaj pracuje wszystko 5x mocniej, a każdy z nas ma inny potencjał. W takich badaniach celem byłoby właśnie wykazanie różnicy w przebiegniętej odległości w powerkach i bez w teście Coopera. Jednak i tu i tu trzeba dać z siebie wszystko i jednocześnie tak rozłożyć siły, żeby starczyły na te 12 minut. Poza tym nie musisz biec cały czas jak czujesz że lipa nie pociśniesz dalej to truchtasz lub poruszasz się marszem. Chodzi o to, żeby się nie zatrzymywać. Jednak myślę, że najpierw mógłby być cooper bez szczudełek a potem ze szczudełkami, gdyż obciążenie może być na tyle duże, że tydzień na regenerację może okazać się zbyt krótkim okresem. Sam jestem ciekaw jak to będzie i na wiosnę pewnie spróbuję przebiec te 12 minut w powerkach - jestem ciekaw rezultatów :d. Myślę, że wrócę do tych badań podczas pisania pracy i jeszcze was wcisnę do grupy badawczej :D .
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania