Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2011-01-07, 15:30
Zrób to sam: wymiana kopytek
Autor Wiadomo¶æ
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-04, 20:49   Zrób to sam: wymiana kopytek

- ktoś wie i może dokładnie napisać jak to zrobić (najlepiej ze zdjęciami)? wygląda na to iż takowy zabieg niebawem czeka mojego ukochanego powerka a ja jako szef jednoosobowego zespołu operacyjnego chyba powinienem wiedzieć jak to zrobić. Proszę o wszelkie informacje które mogą się przydać w tej operacji i w imieniu swoim i pacjenta dziękuję i pozdrawiam.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-05-04, 20:59   

Wymiana kopytek to prosta sprawa. Możesz to zrobić sam, lub odesłać powerka do mnie i na miejscu zrobimy do za Ciebie.

Musisz odkręcić kopytko i przykręcić nowe.
Ważne! Najpierw rozkręć i skręć jednego powerka, dopiero później zabieraj się za drugiego. Ta złota zasada pozwoli ci wyeliminować mnóstwo pomyłek.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-05, 07:46   

Myślę że dam radę to zrobić-, a tak czekając na te kopytka to jakie narzędzia będą mi potrzebne (jakieś klucze czy coś takiego)?

Tak się wczoraj zastawiałem czy kopytka to to samo czy gumy i głupi mi się zrobiło bo o wymianie gum to jest cały obszerny poradnik kilka tematów niżej (zastanawiałem się już po napisaniu tego tematu). Ale jeśli nie to samo to przynajmniej nie wyjdę na głupka.


...i dziękuję za wskazówki.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-05-05, 08:35   

Masz powerka w domu: zobacz, które śruby trzeba odkręcić i jakie klucze są do tego potrzebne. Jest to na pewno łatwiejsze od wymiany dętki w rowerze.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-06, 08:24   

Spoko- nie mam roweru i nigdy nie zmieniałem dętki ale jestem bardzo optymistycznie nastawiony i otwarty na nowe doświadczenia. Myślę również że na przyszłość taka wiedza może mi się przydać w przyszłości gdy będę jeszcze coś wymieniał u siebie miast odsyłać do Warszawy.

Ach... jak dobrze że pada deszcz- jakoś tak łatwiej nie skakać gdy się nie da.
 
     
Pbetanol 

Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Wys³any: 2010-05-06, 16:53   

dasz radę ;) geniusz powerizerów i wogóle skaczących butów polega na tym ze są proste jak cep :) kilkanaście połączeń gwintowych potrzebne narzędzi to tylko klucze 8? (nie pamiętam) najlepiej 2x13 do tego imbus (miałeś pewnie w zestawie) śrubokręt krzyżak i możesz w kilkanaście minut rozebrać wszystko na części pierwsze :D

do kopytek wystarczy ci 8 (przynajmniej tak jest w powerizerach). Zakup sobie zestaw kluczy choćby chińskich jeśli żadnego nie posiadasz. I polecam tak jak w wojsku rozebrać go i złożyć jak ci zostaną części ;) tzn że zmodyfikowałeś swojego powera... polecam wtedy go odmodyfikować heh
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-05-06, 23:55   

2x 13tka i 2x 10tka.

W razie pytań, dzwoń lub pisz.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Pbetanol 

Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Wys³any: 2010-05-06, 23:56   

u mnie do kopytek jest 8 sprawdziłem przed chwilą :)
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-07, 08:12   

Wszystko fajnie rozebrać łatwiutko ale założyć nowe kopytko - już nie. Mógłby mi ktoś napisać jak wcisnąć tę dolna część w to metalowe (bo po prostu się nie da- nie chce się zmieścić). Wczoraj z ojcem coś próbowaliśmy i skończyło się tym że wszystkie kopytka mam porysowane.
Tak jeszcze powtórzę jakbym się nie precyzyjnie wyraził: nie potrafię założyć tego metalowego ze sprężyną (na samym dole) na nowe kopytko (przez te czarne osłonki nie da się wcisnąć tj na jedną jeszcze wejdzie ale na drugie już nie). Proszę o szybką odpowiedz bo na weekend bardzo chciałbym wyskoczyć.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-05-07, 11:10   

Masz nowy sprzęt, nowe części, wszystko powinno ładnie wejść. Jeśli nie poradzicie sobie sami, odeślij sprzęt do mnie.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Pbetanol 

Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Wys³any: 2010-05-07, 12:13   

strzelam na ślepo (choć czytałem kilka razy i jestem prawie pewien o co ci chodzi): chodzi ci o czarną tuleję która jest używana w połączeniu między "dolnym" profilem aluminiowym (tam jest stopka, i mocowanie sprężyny) a profilem tym "wyższym" który ten dolny profil łączy ze stopą (tam gdzie masz swoją stopę)? I chodzi ci o to że w tą czarną tuleję trzeba wcisnąć z obu stron 2 łożyska ślizgowe (po prostu mniejsze czarne tulejki tyle że z kołnierzem). I nie możesz tego zrobić ??
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-07, 13:21   

Wlasnie chodiz mi o to ze przez te czarne na nowym kopytku nie da sie wlorzyc tej koncowki sprezyny z tym metalowym ( nie odczepialem tego metali od sprezyny- to dobrze czy zle?) chcilem po prostu go wlorzyc n to nowe kopytko a on sie nie miesci przez te czrne oslonki w tych dziurach na srube (brakuje doslownie kilku minimetrow- na jedna jeszcze wejdzie ale na druga juz nie).

J bardzo chcilbym to zrobic dzisiaj dla tego nie chce tego wysylc bo n weekend miec nie bede pozniej to czsu na skakanie nie bedzie. To npisze mi ktos jak powinienem to montowc skoro to kopytko jest tak jakby z szerokie na ten metal? moze powinienem zaczac mocowc to kopytko od gornego zapiecia- ale przeciez to nie zmieni faktu ze sie nie miesci ?
 
     
Pbetanol 

Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Wys³any: 2010-05-07, 14:43   



te podłużne tuleje (czarna strzałka) to wiadomo że metalowa jest w tej czarnej plastikowej metalową polecam włożyć dopiero jak ta czarna będzie założona wraz z tymi dwoma "łożyskami ślizgowymi".

Tam gdzie masz 2 pozostałe strzałki to chodziło mi o to że sprężyna (zanim zaczniesz montaż połączenia) powinna już tam być wsadzona ba nawet delikatnie przykręcona w miejscu które pokazuje strzałka NIEBIESKA.

Jak już sprężyna jest na miejscu to wsuwasz czarną tuleję miedzy ścianki profila.

dociskasz ją trochę do dołu i wtedy od zewnątrz tak jak masz na schemacie wsuwasz w nią plastikowe kołnierze "łożyska ślizgoe" czy tulejki jak zwał tak zwał.

Potem metalowa tuleja do środka --> podkładki z 2 stron ---> wtedy w suwasz na to "wyższy" profil (ten z odbojnikiem) ---> kolejne podkładki ---> i śruba wraz z nakrętką...

uff:)

kurde jak byś nadal mnie nie zrozumiał (ja mam pompę jak czytam nasze wypociny) to napisz to dam opis wraz z numerkami i opisem krok po kroku :)
 
     
Kacper 
powerteam.arena.art.pl


Powerizer: PR90120
skacze od:: maj 2007
Wiek: 33
Do³±czy³: 04 Lip 2007
Posty: 57
Sk±d: Koszalin/Warszawa
Wys³any: 2010-05-07, 23:29   

Ryby - chodzi Ci zapewne o czarny stalowy profil łączący sprężynę z kopytkiem. Często się spotykam z tym problemem ale mam już na niego przetestowany i skuteczny sposób.
Czarny profil po prostu rozszerzasz na dole. Zazwyczaj używam do tego imadła. Jeżeli już uda się nałożyć profil na kopytko ale dalej nie będzie można przełożyć śruby to po prostu dociśnij go do kopytka używając imadła.
_________________
Powerteam Koszalin http://www.powerteam.arena.art.pl
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-05-08, 22:07   

eee... chłopaki tę dolną cześć na chama przy pomocy młotka udało mi się wbić i gdy zacząłem montować to "górne mocowanie kopytka" zauważyłem coś co może wyjaśniać skąd wszystkie problemy: w nowych kopytkach te tuleje czy też po prostu te dwie metalowe części w których jest ta śruba nie mieszczą się w otworach- sprawdzałem ze starymi kopytkami i w starych przechodziły spokojnie - wniosek jest chyba oczywisty: otwory w nowych kopytkach są mniejsze niż w starych. Tak teraz wydaje mi się że te całe kopytka są mniejsze i to z stąd te wszystkie problemy, no bo ze zdejmowaniem żadnych problemów nie było a z zakładaniem to cały czas coś nie pasuje do siebie.
Czy to możliwe abym dostał za małe kopytka?
i chyba nie będę się w to bawił i prześlę to lukassusowi- za dużo nerwów mnie to kosztuje- on miesiąca mam powera a byłem na nim 3 razy- jestem tka wściekły że tylko gdy zapominam że kupiłem powerisera mogę normalnie funkcjonować.
Tak czy siak dzięki wam chłopaki
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania