Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak nauczyc siÄ™ wysoko skakac
Autor Wiadomo¶æ
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-06-11, 23:40   Jak nauczyc siÄ™ wysoko skakac

Tak właśnie zastanawiam się (bom jest nowicjusz) co by tu zrobić aby nauczyć się poprawnie, wysoko skakać w miejscu jak na filmikach. Zapewne spotkam się z naturalną odpowiedzią "ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz cwiczyc" ale właśnie chciałem zapytać wszechwiedzącą społeczność powerejzer-ową o czym powinienem pamiętać ucząc się wysokiego skakania (oprócz rozgrzewki i ochraniaczy o których niekończąca się ilość tematów się rozpisuje). Interesuje mnie zarówno to co zrobić aby skakać w miejscu jak i aby skakanie było jak najwyższe.
A tak poza tym:
1. Czy ktoś może wie gdzie można kupić taką linę na której można by się uczyć salt na szczudłach (no wiecie to co się zakłada na pas i dwie osoby po bokach to trzymają)- o link do strony bym poprosił jeśli można.
PS: Drogie to jest?
2. Na jakiej nawierzchni najlepiej się uczyć wysokiego skakania a na jakiej jakiś pierwszych samozwańczych trików? Czy świeżo skoszony acz już - za przeproszeniem- zasrany przez psy trawnik się do któregoś z powyższych nadaje?
3. Od jakich trików najlepiej zaczynać?

<podziękowania dla lukassusa których niestety nie chce mi się (bowiem czasu nie mam, zalatany jestem i ciężkie jest życie 16-latka dla 16-latka) wysyłać e-mailem za naprawę szczudeł- niech Bóg panu w dzieciach wynagrodzi>

Dobra to ja idę poskakać. Miłego latania wszystkim.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-06-12, 00:00   

jutro ci odpiszÄ™ co i jak leniuchu :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-06-13, 15:08   

zauważyłem iż skręca mi lewą nogę podczas biegania czy skakania na jednej nodze. Zdając sobie sprawę iż wyraziłem się dość nie precyzyjnie postaram się to przedstawić jeszcze raz: gdy chcę podskoczyć tylko na lewej nodze to powerek po zgięciu sprężyny wykrzywia się w w lewo (do zewnątrz) przez co nie jestem w stanie skakać na lewej nodze zbyt wysoko (wygląda to raczej na walkę o utrzymanie równowagi) zaś podczas biegu mam problemy bowiem wybijam się fajniutko z prawej a lewą tylko się podpieram bo mi ona w bok odskakuje. Jest to widoczne nawet podczas chodzenia: sprężyna się ugina i na moją nogę napiera bok osłony (co wydaje mi się dziwne bo z prawą nogą wszystko jest ok). Aby jakoś to naprawić starałem się wykrzywiać nogę jednak choć uzyskałem pożądany efekt to chyba nie jest to poprawne bowiem nogi powinny pracować symetrycznie. Co dziwne wydaje mi się że podczas skakania obunóż wszystko gra - lecę sobie wysoko, łapię obręcz czy robię coś w stylu szpagatu.
 
     
Darkon 
Administrator Sieci XOL

Powerizer: M100
skacze od:: 25 Kwietnia
Wiek: 31
Do³±czy³: 04 Cze 2009
Posty: 73
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2010-06-14, 14:09   

hmm rozbroił mnie ten opis w < > hmm, ale z tego co ja wiem to Lukasus nie ma 16 lat :chytry:

w wysokich skokach ci nie pomogę, ale jeśli dobrze rozkminiam, też mam ten problem, że podczas skakania na lewej nodze lecę na różne strony i że podczas biegania nie mogę się z niej wybić, tylko tak jakbym ją ciągnął za sobą, ale u mnie jest to spowodowane wybitym biodrem. Powiem tak, trawa jak dla mnie nie nadaje się do nauki wysokich skoków, bo jak kurna ostatnio próbowałem się wybić z trawy to powerkami wpadłem w tunel kreta :P i była schiza, bo nie mogłem z niej wyjść :D
_________________
Moje Portfolio i Blog JSDK
Portal o Tupacu Amaru Shakur Darkonia Records - Projekt podziemnej wytwórni muzycznej
 
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-06-14, 14:35   

Ćwiczyć nogi! Nie macie wystarczających mięśni, albo w ogóle się nie spinacie. Ja osobiście skakałem na skrzywionych poweriserach, noga ucieka ale można to opanować. Skakać się da i to wysoko. Wyćwiczcie sobie nogi i będzie po problemie. :D
_________________
Idziesz kicać?
 
     
Darkon 
Administrator Sieci XOL

Powerizer: M100
skacze od:: 25 Kwietnia
Wiek: 31
Do³±czy³: 04 Cze 2009
Posty: 73
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2010-06-14, 16:33   

Matizus :P Ja pisałem, że ja to mam przez wybite biodro, a tego mi chyba niestety ale nie nastawisz !
A powiedz mi jak robisz 2 m skoki na trawie :P
Pls nie pisz w liczbie mnogiej
_________________
Moje Portfolio i Blog JSDK
Portal o Tupacu Amaru Shakur Darkonia Records - Projekt podziemnej wytwórni muzycznej
 
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-06-14, 20:00   

Darkon wiem że masz problem z biodrem. ;)

Darkon napisa³/a:
A powiedz mi jak robisz 2 m skoki na trawie


Odbijam siÄ™. :D
_________________
Idziesz kicać?
 
     
Darkon 
Administrator Sieci XOL

Powerizer: M100
skacze od:: 25 Kwietnia
Wiek: 31
Do³±czy³: 04 Cze 2009
Posty: 73
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2010-06-14, 21:18   

a nigdy nie wpadłeś w norę podczas skoku ? Bo mi się co rusz to zdarza :hyhy:
_________________
Moje Portfolio i Blog JSDK
Portal o Tupacu Amaru Shakur Darkonia Records - Projekt podziemnej wytwórni muzycznej
 
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-06-14, 22:51   

Jakim cudem mogę mieć mięśnie na prawej nodze a na lewej z której się wybijam a dużo w kosza gram nie? Problemu nie ma przy skakaniu obunóż. No ale no dobra ekspertom się ustępuję.
Zna ktoś jakieś ćwiczenie które w takim przypadku może "zrobić mi help"?
... i co z tÄ… linÄ… wie ktoÅ› coÅ›?
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-06-15, 14:04   

Ryby zrób fotę lewego i prawego powerisera z góry.

Jeżeli chodzi ci o lonżę, to ja się na tym kompletnie nie znam. :padam:

Z czasem jak dokładnie opanujesz skoki, to możesz skakać nawet i na najgorszym sprzęcie. Najważniejsze jest zżycie się ze nim. ;)

Ryby napisa³/a:
No ale no dobra ekspertom się ustępuję.


Wręcz przeciwnie, nawet najlepszy ekspert może się mylić. Tym bardziej ja. :)

Darkon napisa³/a:
a nigdy nie wpadłeś w norę podczas skoku ? Bo mi się co rusz to zdarza


Haha, staram się kontrolować co się pode mną znajduję i z tego się nie odbijać. :zawstydzony:
_________________
Idziesz kicać?
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2010-06-15, 14:13   

Przede wszystkim na samym początku opanujcie porządnie postawy: chodzenie, bieganie i na samym końcu skakanie na dwóch nogach. Nie wysokie, a poprawne. Zobaczcie, jak wygląda poprana sylwetka na naszych filmach, najlepiej na www.AcroSchool.pl

Jeśli noga gdzieś ucieka, to najpewniej trzeba poprawnie wyregulować kolanko: geometrię oraz głębokość. Wszystko jest opisane w instrukcji obsługi.

Najlepiej skacze siÄ™ na twardej nawierzchni.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Sk±d: Racibórz
Wys³any: 2010-06-15, 19:59   

Oglądałem te filmiki- troszkę nie profesjonalne z perspektywy głodnego informacji jak właściwie skakać (bo cały czas się przewracacie)- nie no. Tak trochę mało tego- czekam na poważny turtorial (czy jak się to nazywa) autorstwa dumnych skoczków acroschool. Co do mojego przypadku to wydaje mi się że coś z tym zapięciem przy kolanie jest "nie-ok" - za dużo miejsca, nie wiem jak to zrobić- maksymalnie dociskam ten pasek a tam i tak mi noga lata- oooo... <właśnie odkleiłem ten pasek> tu się reguluje... dobra chyba jakoś sobie dam radę jakby to nie to dam znać.
Acha i luk obrazą dla mnie jest sugerowanie że nie opanowałem porządnie podstaw- nie wierzy się w istnienie odpowiedzialnych 16-latków (słusznie ja też nie sądzę aby oni istnieli).

wow jestem genialny - skaczę sobie wysoko z luzem na łydkach - tak się zastanawiałem czy nie jest za frywolnie...

to jednak nie mocowanie...
nie wiem co ale chyba to coś z moją lewą nogą jest nie tak. Jakby ktoś miał podobny problem to proszę o napisanie jak go rozwiązał. Ja tymczasem będę skakał dalej.
 
     
Darkon 
Administrator Sieci XOL

Powerizer: M100
skacze od:: 25 Kwietnia
Wiek: 31
Do³±czy³: 04 Cze 2009
Posty: 73
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2010-06-17, 21:01   

Ja w lato jak zdobędę kamerę od kogoś to nakręcę serie tutoriali How To

- Siadanie
- Wstawanie z poręczy
- Chodzenie
- Bieganie
- Podskakiwanie
- Szybkie bieganie etc :D

a jak pojeżdżę do Acrooschool to i filmiki o saltach i wysokich skokach.
Dzisiaj jedna moja uczennica glebła, bo się za wcześnie puściła i mi kurna gąbkę rozwaliła :P

Ryby bądź cierpliwy


a Luki jakbyś mógł to wrzuć gdzieś online to instrukcję :P bo gdzieś ją zgubiłem am uszę sobie na jutrzejszy meeting geometrię poustawiać
_________________
Moje Portfolio i Blog JSDK
Portal o Tupacu Amaru Shakur Darkonia Records - Projekt podziemnej wytwórni muzycznej
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania