Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Skrzypienie,luzy ?
Autor Wiadomo¶æ
vrn 

Powerizer: pr7090 Advanced
skacze od:: 15.10.2010
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2010
Posty: 8
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: 2011-05-05, 19:54   Skrzypienie,luzy ?

Dobra a więc problem tkwi w lewym powerku.Na filmiku mam nadzieje bedzie to slyszalne roznica miedzy prawym a lewym, Prawy jest twardy sztywny wszystko gra jak nalezy podczas oderzania nie slychac zadnych nie pokojacych dzwiekow. w lewym natomiast podczas uderzania o ziemie cos jakby mialo gdzies luz czy to kopytko czy cos innego nie wiem, wszystko podokrecalem i dalej to samo. Podczas normalnego skakania objawia sie to nawet skrzypieniem. Mam nadzieje ze uslyszycie roznice miedzy prawym a lewym.Co robic ?



Jak slychac na filmiku prawy power jest OK ma ladny twardy dzwiek a lewy wydaje taki metaliczny odglos jakby cos bylo z deka poluzowane.
Ostatnio zmieniony przez vrn 2011-05-05, 20:18, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
     
Dragoth 
Mysterious rabbit


Powerizer: PR7090 Advance
Zaproszone osoby: 2
skacze od:: 15kw11
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Kwi 2011
Posty: 61
Sk±d: Å»ywiec
Wys³any: 2011-05-05, 19:56   

Ten film video jest prywatny... zmień mu uprawnienia. Sprawdź dokręcenie podkładki pod stopę i górnych uchwytów na nogę. Ja miałem tam luzy po 15h około.

EDIT
I sprawdź czy kopytko nie waha Ci się na prawo i lewo, może się podkładki wyrobiły i dokręcenie nic Ci nie pomoże.
Ostatnio zmieniony przez Dragoth 2011-05-05, 20:03, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Items 
Powerizer + SkyDiving ? :L

Powerizer: PR-5070
skacze od:: 2 pazdziernik 10r/wlasne: 31.12.10r
Pomóg³: 4 razy
Wiek: 27
Do³±czy³: 29 Wrz 2010
Posty: 126
Sk±d: Leszno
Wys³any: 2011-05-05, 19:57   

Heh ... zaznaczyles film jako "prywatny" ... Nie idzie go obejrzec ...

/edit Dragoth mnie wyprzedzil ... :P Mi po kilku godzinach tez niby cos skrzypialo ... Probowalem cos niby dokrecac, sprawdzac i patrzec ... Pozniej po kilku skokach i radach Lukasa przestalo, i wszystko jest OK ! Jako ze filmiku jeszcze nie widzialem, rzucam, ze moze sa to kolanka ? Film byl gdzies w temacie "Skrzypienie Kolanek" ...
Ostatnio zmieniony przez Items 2011-05-05, 20:00, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
luciek 
Hulaj Skoki

Powerizer: PR5070
skacze od:: 2011 7 maj
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 25
Do³±czy³: 25 Mar 2011
Posty: 49
Sk±d: Legionowo , wawa
Wys³any: 2011-05-05, 20:00   

@UP @UP2 NOM
 
     
vrn 

Powerizer: pr7090 Advanced
skacze od:: 15.10.2010
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2010
Posty: 8
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: 2011-05-05, 20:03   

A jak teraz ?:D
 
     
luciek 
Hulaj Skoki

Powerizer: PR5070
skacze od:: 2011 7 maj
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 25
Do³±czy³: 25 Mar 2011
Posty: 49
Sk±d: Legionowo , wawa
Wys³any: 2011-05-05, 20:09   

dla mnie nie slychac roznicy wogole
 
     
Items 
Powerizer + SkyDiving ? :L

Powerizer: PR-5070
skacze od:: 2 pazdziernik 10r/wlasne: 31.12.10r
Pomóg³: 4 razy
Wiek: 27
Do³±czy³: 29 Wrz 2010
Posty: 126
Sk±d: Leszno
Wys³any: 2011-05-05, 20:09   

Gdy wszystko podokrecalem, skorzystalem z rady Lukasa i przyjelem do wiadomosci ze powerki halasuja ... Pozwole sobie tutaj przytoczyc jego wypowiedzi :

Cytat:
Nie jest to bardzo cichy sprzęt, nie posiada łożysk kulkowych, ma sporo łączeń, podlega dużym przeciążeniom - stąd odgłosy pracy sprzętu.


Cytat:
jedną nogę masz silniejszą, drugą słabszą. Każda noga nieco inaczej 'pracuje', co możesz zaobserwować m.in. po swoich butach (podeszwy, wkładki etc.).


Cytat:
Najpewniej wszystko jest w porządku. Tak jak wspominałem, pooglądaj trochę video i posłuchaj jak powerki pracują.


Zawsze mozna naoliwic Å‚ozyska jakims smarem silikonowym w sprayu czy cos ...
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2011-05-05, 21:37, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
vrn 

Powerizer: pr7090 Advanced
skacze od:: 15.10.2010
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2010
Posty: 8
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: 2011-05-05, 20:16   

tak tak tak ryba to piekny ptak... Prawy smiga jak trzeba a lewy tylko skrzypi. dokrecilem kazda kazda srubke,srubeczke jak nalezy i dalej ten dzwiek wystepuje. Wydaje mi sie jakby to bylo w samym kopytku, powiem wam ze dwie srubki przy kopytku (10) kreca sie w kolko i nie da sie tego jakos dokrecic do "konca" tez tak macie ?
 
     
Items 
Powerizer + SkyDiving ? :L

Powerizer: PR-5070
skacze od:: 2 pazdziernik 10r/wlasne: 31.12.10r
Pomóg³: 4 razy
Wiek: 27
Do³±czy³: 29 Wrz 2010
Posty: 126
Sk±d: Leszno
Wys³any: 2011-05-05, 20:19   

Vrn, u mnie bylo na odwrot, prawy skrzypial, lewy chodzil ... Wydaje mi sie ze tlumaczy to wypowiedz Lukasa na temat pracy nog ... Jesli chcesz dojsc do tych 2 srob na kopytku musisz odkrecic cale kopytko ... Ta metalowa czesc przy kopytku zawierajace 2 krecace sie sroby trzyma sprezyne i przytwierdza ja do kopytka ... Troche tam jest rozkrecania ...
 
 
     
Dragoth 
Mysterious rabbit


Powerizer: PR7090 Advance
Zaproszone osoby: 2
skacze od:: 15kw11
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Kwi 2011
Posty: 61
Sk±d: Å»ywiec
Wys³any: 2011-05-05, 20:34   

Ja słyszę takie klekotanie większe. Musisz spróbować namierzyć to dokładniej. Spróbuj w rękach poruszać każdą częścią, szukaj luzów. Ja tak namierzyłem skrzypienie przy kolanku i stopce :D
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2011-05-05, 21:35   

Przeczytaj raz jeszcze zacytowane wypowiedzi przez Items.
Nogi pracują z różną siłą, stąd mogą się pojawiać (i najpewniej będą się pojawiały) różnice w pracy powerków.

Odnośnie dokręcania: proszę pamiętaj, że za mocne dokręcanie jest tak samo złe jak zbyt lekkie dokręcanie.

Źródłem luzów najczęściej jest zaniedbanie na samym początku jego powstania. Przykład: jedna śruba się luzuje, przez co cały element zaczyna się ruszać w trakcie korzystania ze sprzętu, przez to np. otwór się wyrabia, część się odkształca etc. i to jest źródło kolejnych luzów. Jeśli chcesz, aby twój sprzęt działał jak najdłużej prawidłowo, musisz o niego dbać, i nie tyczy się to tylko powerków, ale wszelkiego typu sprzętu (rower, samochód etc.).

vrn napisa³/a:
Mam nadzieje ze uslyszycie roznice miedzy prawym a lewym.

Różnica jest słyszalna.

vrn napisa³/a:
Co robic ?

W miarę możliwość sprawdź każdy element, szczególnie przy kopytku.

Dragoth napisa³/a:
może się podkładki wyrobiły i dokręcenie nic Ci nie pomoże.

?

Items napisa³/a:
Zawsze mozna naoliwic Å‚ozyska jakims smarem silikonowym w sprayu czy cos ...

Oczywiście łożyska można nasmarować, ale źródło dźwięku nie ma tutaj z tym nic wspólnego.

vrn napisa³/a:
dokrecilem kazda kazda srubke,srubeczke jak nalezy i dalej ten dzwiek wystepuje. Wydaje mi sie jakby to bylo w samym kopytku, powiem wam ze dwie srubki przy kopytku (10) kreca sie w kolko i nie da sie tego jakos dokrecic do "konca" tez tak macie ?

Skoro te śruby się kręcą, to znaczy, że coś przeoczyłeś. Aby dostać się do śrub (10) mocowania sprężyny, musisz odkręcić śrubę na samym dole (13) i przy pomocy dwóch kluczy nr 10 dokręcić je. Wydaje mi się, że to jest źródło tego dźwięku.

Dragoth napisa³/a:
Spróbuj w rękach poruszać każdą częścią, szukaj luzów.

Dokładnie w tej sposób sprawdzaj powerka.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matiboro 
assassin

Powerizer: 7090, 90120 ADVANCE
skacze od:: 23.03.2011
Wiek: 33
Do³±czy³: 23 Mar 2011
Posty: 19
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: 2011-05-05, 22:36   

Witaj vrn!
Słuchaj miałem taki sam problem jak ty. Przy skakaniu słyszałem inny dźwięk z lewego niż z prawego i czułem tak jakby luz w jakiejś części ale nie wiedziałem gdzie.
Nie da sie tego pokazac na filmiku trzeba doswiadczyć.
Moim zdaniem problem leży w łożysku (tym z tulejkami, połączenie ram odrazu nad kopytkiem)
a mianowicie w podkładkach.
Jeśli na bieżąco nie dokręca się śrub i skacze się z luzami podkładki pod śruby wycierają się i powstają luzy których nie można nadrobić mocnym dokręcaniem.
Przeczytaj cały ten temat
http://forum.powerizer.pl/viewtopic.php?t=1535

Pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania