Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
skrzypienie i trzaski
Autor Wiadomo
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-24, 18:50   skrzypienie i trzaski

Witam wszystkich

od 2-3 dni slysze dziwne trzaski w powerizerze, ktory nosze na prawej nodze,
przy mocniejszym naskoku (nawet na obu nogach) slysze pojedyncze trzaski jakby cos sie lamalo, pekalo. mam model M90 a waze mniej niz 80kg.

Prosze o jakies sugestie (to juz chyba skierowane do Lukasza),
mimo ze mieszkam we Włocławku to jestem gotow zabrac swoje powerki i po jakims wczesniejszym umowieniu sie, dojechac do wawki czy gdzies na jakis fachowy przeglad, zanim sie to ustrojstwo uszkodzi,
czego bardzo bym nie chcial.

pozdr.
Jonasz
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2007-09-24, 21:33   

Witaj Jonek. Słuchaj, czy podczas spaceru, kiedy podnosisz nogę prawą do nastepnego kroku, czujesz, jakby cos luźnego po 1cm podniesienia kopytka stuknęło i wędrowało juz wyżej bezstukowo razem z resztą powerka? Chodzi tu o to, że możesz mieć luz pomiędzy czarna plastikową tulejką w której jest środkowa śruba- zawias sprężyny, a samą sprężyną, która wtym miejscu nie ma już na sobie warstwy ochronnej, a ten luz pomiedzy nią, a sprężyną potrafi wynosic nawet pól centymetra. W momencie, kiedy podnisisz nogę, sprężyna odchodzi od tulejki i wędruje w dół, w stronę nitów, a kiedy opadasz skokiem- odwrotnie- spręzyna wędruje od nitów do tulejki- wtedy powstaje największy stukot, a nawet trzask, jeżeli z wysoka skaczesz.
Wspólnie z Matkopem umieściliśmy w albumie propozycje plastików, jakie wciskamy w tę przestrzeń, aby wyeliminowac ten luz, a ostatnim krzykiem mojej inwencji jest rozebranie tego zawiasu, aby na tulejkę nawlec 5cm odcinek węża ogrodowego, który może się na niej obracać, a grubość jego ścianki jest właśnie taka, że likwiduje ten luz, sprężyna pracuje cały czas uciskana delikatnie gumową ścianką węża. Cichuteńko się skacze.
Jeżeli to nie jest przyczyną tych dźwięków, to podejrzewam najgorsze- rozwarstwienie sprężyny, co kwalifikuje je do wymiany.
Pozdrowionka, zapraszamy do albumu.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-24, 22:27   

Czesc Walec!
dzieki za odpowiedz,
Nie mam luzow ktore moglbym zakwalifikowac do tych ktore opisujesz, tzn luzy mialem lekkie na boki, uchwytu na stope, ale to kwestia byla dokrecenia srob,

A odglos ktory opisuje przypomina trzask lamanego drzewa, to nie jest stukot, tylko takie pojedyncze trzaski, jakby cos pękało.

Powiem wprost, nie czuje sie na tyle odwazny zeby instensywniej skakac zeby np. sprezyna sie rozwarstwila porzadnie, jakos nie spieszy mi sie do kontuzji.

Nie mam opanowanych technik upadania :-)
Dlatego jeszcze raz zglaszam chec przyjechania gdzies z powerizerami i pokazania komus kompetentnemu w czym problem.
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
 
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-24, 22:29   

Aha, i problem nie wystepuje w czasie chodzenia, tylko przy przekroczeniu pewnego poziomu skakania na obu nogach, lub w czasie biegania z mocnym wybiciem.
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2007-09-24, 23:01   

jonek - sprężyna jest z włókna szklanego. Nie ma możliwości, aby się ona złamała, więc spokojnie możesz skakać. Co najwyżej włókno szklane może się rozwarstwić.
Ustrojstwo owe zwie się Powerizer :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-25, 00:42   

A co to za roznica ? zlamana czy rozwarstwiona, jezeli konsekwencja jest nagla utrata sprezystosci i skutkuje tym co opisuje matkop:

http://forum.powerizer.pl...7bdd21666a8#592

lub tym co widac na filmiku (czy to nie jest zlamanie?)


Ja przy kazdym mocniejszym naskoku slysze trzask jakby cos pekalo (niech sie to nazywa rozwarstwialo) i nie chcialbym przy szybkim dynamicznym biegu po asfalcie aby sprezyna ulegla rozwarstwieniu, bo jak pisalem wczesniej, technik upadania, zwlaszcza na asfalt, nie mam opanowanych :-)

Oczywiscie ja nie zaprzeczam ze Powerizer to fun! naprawde jest super!
Ale takie chrupniecia przy naskokach daja do myslenia. Nie mowie o skrzypieniu, tylko trzaskach, chrupnieciach.

Jeszcze raz napisze, jezeli bedzie jakas mozliwosc spotkania sie z kims kto posiada powerizery dluzej, a jeszcze lepiej z kims z firmy, to chetnie dojade i przedstawie problem, tylko zebym wczesniej wiedzial gdzie :-)

a na koniec, jeszcze jeden, fajny film, powerizer w jakiejs reklamie


PS.
sorki za linki, gdzies widzialem na forum kod jak wklejac filmy z youtube, ale nie moge go znalezc
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2007-09-25, 08:44, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2007-09-25, 08:46   

jonek napisa/a:

sorki za linki, gdzies widzialem na forum kod jak wklejac filmy z youtube, ale nie moge go znalezc


kliknij tutaj (dział Powerizer video)
lub skorzystaj z dobrodziejstw tej strony.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-25, 14:02   

No więc mój prawy powerizer jest słabszy, znalazłem chyba przyczynę w postaci pokaźnego rozwarstwienia, w górnej części ma ono 1cm szerokosci, (mowie o czesci widocznej, tej pod stopą) jak dalej przebiega to pękniecie nie wiem, bo zasłania je folia ochronna, NIE jest cienki płatek tego włókna, tylko całkiem pokazna cześć,
Jak widać na poniższych fotkach, nie są to rozwarstwienia wzdłóż sprezyny tylko ukosne, cos w rodzaju odłupania cześci sprężyny,
oto fotki:



w lewej czesci tej samej sprezyny jest widoczne kolejne rozwarstwienie


a tak wygląda lewa spręzyna
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2007-09-25, 17:09   

uuu faktycznie nie przyjemna sprawa. Jestem Ciekaw co Lukk na to

przy okazji na pierwszym zdjęciu widać te nity o których już była mowa , że są odkształcone.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2007-09-25, 17:31   

No, z przykrościa muszę stweierdzić, że ta sprężyna nadaje się do wymiany, a jeżeli się wymienia sprężyny, to obowiązkowo obydwie na raz. Nie ma co czekac aż się złamie.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2007-09-25, 18:27   

No tylko, żeby ktoś z firmy to potwierdzil,
powerki mam niecale 2 miesiace, nigdy nie nadużywałem ich wytrzymałości, a chodzilem w nich mniej niż 15 razy
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
 
 
     
88roger 
roger

skacze od:: wakacje 2007
Wiek: 35
Doczy: 22 Sty 2008
Posty: 2
Wysany: 2008-04-08, 08:28   

Witam :) widzę że kolega ma taki sam problem jaki miała moja grupa w ubiegłym roku.
takie dziwaczne pęknięcia sie robiły mnie i moim kolegą przy dobijaniu powerków ;/
:/

Ów tamtych czasach trenowaliśmy rowerizer M90.
Teraz moim utrapieniem są pękające nity i z używające się tulejki na laczeniach :/
_________________
((( d-_-b ))) roger ((( d-_-b )))
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2008-04-08, 10:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2008-04-08, 13:09   

kochani, wszystkie informacje sa zawarte wczesniej, jakich modyfikacji uzylismy z Matkopem na swoich powerkach, działaja, czytajcie, modyfikujcie....
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
jonek 
Jonek

Powerizer: M90
skacze od:: 2 sierpien 2007
Doczy: 27 Lip 2007
Posty: 24
Skd: Wloclawek
Wysany: 2008-04-09, 03:06   

Czesc :)
... kolega to raczej nie ma problemu, bo już dawno usterka została naprawiona!
za co bardzo dziekuje firmie w ktorej kupilem :) znaczy sie tu

niestety, od momentu naprawienia powerkow nie mialem czasu ich uzywac, sporo wyjazdow, prac, warunki pogodowe itd. itp.
Tydzien temu zalozylem pierwszy raz od pazdziernika, zeby sprawdzic czy jeszcze umie na tym sie poruszac :) ale z powerkami to chyba tak jak z rowerem, zalozylem i zaczalem bez problemu chodzic, biegac, rowniez wpaść w krzaki :)
jak nie umialem szybko sie zatrzymac tak nadal nie moge, ale moze z czasem :)

sorki za dluga przerwe,
Pozdrawiam wszystkich!!
_________________
... bo ja skakać chcę! :-)
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2008-04-09, 08:30   

ale nie przejmuj się , krzaki to ulubione miejsce , do którego przyciągany jest powerizer- i jego właściciel :P
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2008-04-09, 08:47   

walec - ja bym mocno polemizował, no chyba że wybieram miejsca, w których krzaków po prostu nie ma ;)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Cornik 

Powerizer: M80
skacze od:: 2007
Doczy: 09 Cze 2008
Posty: 13
Wysany: 2008-06-30, 09:20   

walec, w jaki sposób udało ci sie nawlec wąż ogrodowy na te tuleje ? u mnie ma ona "kołniez" po obu stronach aluminiowego profila (od zewnatrz) i wylgada na to ze to jest inegralna czesc tej tuleji (choć moze sie myle), nie za barzdo wiem jak je usunac :)
Poprosze o mały poradnik jesli mozna :]
 
 
     
Cornik 

Powerizer: M80
skacze od:: 2007
Doczy: 09 Cze 2008
Posty: 13
Wysany: 2008-06-30, 17:03   

no sie narobilo.... :| okazło sie ze jednak te "kołnieze" mozna odczepic, niemniej podczas tej operacji jeden sie rozleciał w drobny mak :( nie wiecie gdzie dostac te cholerstwo ?

20080630_35.JPG
o to wlasnie to draństwo, ktore mi sie rozleciało
Plik cignito 324 raz(y) 14.15 KB

 
 
     
Grace 
organizator


Powerizer: M70 ;D
Zaproszone osoby: 73
skacze od:: sierpień 2007/czerwiec 2008
Pomoga: 3 razy
Wiek: 38
Doczya: 11 Maj 2007
Posty: 348
Skd: Kraków
Wysany: 2008-06-30, 17:48   

napisz PM do Łukasza. na pewno ma.
_________________
GRACEPOLAND.com zapraszam po PoweriSer w Krakowie ;)
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2008-06-30, 22:52   

to sie rozbiera, jak ju z zauważyłeś, w taki sposób mozna taką tuleję nałożyć. Tę tulejkę wskazuję wymienić .....skontaktuj sie z Łukaszem..;-) brawo za próbe modyfikacji;-0
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania