Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: lukassus
2011-10-03, 20:31
'Uciekajaca' noga
Autor Wiadomo¶æ
morgi666 

Wiek: 57
Do³±czy³: 29 Wrz 2011
Posty: 3
Sk±d: z daleka
Wys³any: 2011-09-29, 12:12   'Uciekajaca' noga

Witam,

Jestem totalnie poczatkujacym uzytkownikiem. Chodzenie nie sprawia juz wiekszych problemow (czasem gdzies zaczepie o podloze albo zderza mi sie kolana ale generalnie ok). Biganie/skakanie z nogi na noge zaczyna mi w miare wychodzic ale mam problem z czyms innym.
O ile prawa noga jest stabilna i czuje przy skoku cala sile idaca w dol to prawa noga ucieka mi na godzine 10-11. Odczucie jest takie jak by podstawa pod lewa stopa byla krzywa co powoduje odchylenie kolana na zawnatrz. Przygladalem sie powerizerom kilkakrotnie i nie widze zadnych widocznych odchylen.

Jest to bardzo klopotliwe bo utrudnia utrzymywanie rownowgi i sprawia, ze cala energie poswiecam na walczenie z utrzymaniem w miare stabilnej pozycji. Calos sprawia, ze nie jestem w stanie poskakac dluzej niz kilka minut jednorazowo - nie da sie miec napietych miesni caly czas :(

Czy ktos mial podobny problem i moze wie jak go rozwiazac? Zaczynam juz sie zastanawiac czy czasem nie jest ze mna cos nie tak... Moze zle przyzwyczajenie, wada postawy itp.
Dodam, ze lewa noge pod kolanem mam nieznacznie chudsza ale zaciagam paski mocniej i obie nogi sa stabilnie, mocno zamocowane ale nie moge sie pozbyc wrazenia luzu w lewej nodze i wyelimionowac tego uciekania.

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc!
 
 
     
Africana 

Powerizer: 7leagueboot T-Rex 70-90 kg
skacze od:: październik 2011
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 27
Do³±czy³: 10 Wrz 2011
Posty: 27
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2011-09-29, 13:46   

Nie miałem takiego problemu, ale wydaje mi się, że gdzieś masz niedokręconą/za mocno dokręconą śrubkę.
 
     
morgi666 

Wiek: 57
Do³±czy³: 29 Wrz 2011
Posty: 3
Sk±d: z daleka
Wys³any: 2011-09-29, 14:16   

Tylko jak teraz wyczaic ktora? ;) Jak zaczne wszystkie po kolei odkrecac/przykrecac to marnie to widze.
 
 
     
Africana 

Powerizer: 7leagueboot T-Rex 70-90 kg
skacze od:: październik 2011
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 27
Do³±czy³: 10 Wrz 2011
Posty: 27
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2011-09-29, 14:31   

Nie wiem ;P
Ostatnio zmieniony przez Africana 2011-09-29, 19:16, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2011-09-29, 15:12   

morgi666 - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Africana - ludzie Twoje rady biorą na serio, a aby móc właściwie doradzać, trzeba mieć niezbędną wiedzę. Wiem, że chcesz bardzo dobrze, ale możesz zaszkodzić nieświadomie nawet. Czytaj, ucz się, a przede wszystkim skacz, trenuj - w ten sposób nabędziesz najbardziej wartościowej wiedzy.


morgi666 - z tego co ustaliliśmy w czasie rozmowy, masz Powersier Advance PR90120 i najpewniej masz krzywą nogę, dlatego ucieka ci ona w czasie biegania/chodzenia. Najpewniej w czasie skakania na dwóch nogach nie odczujesz większej różnicy.

Oczywiście jest na to rada. Trzeba wyregulować miękkie kolanka na rzepy (wiązania pod kolanem). Normalnie są one ustawione symetrycznie względem aluminiowej ramy i można to zobrazować tak:
\ | /
Jeśli lewa noga ucieka ci na godzinę 10-11 (rozumiem, że palce, bo wówczas pięta jest w okolicach godz. 4-5), tzn. że ucieka ci do wewnątrz, a więc tak tez musisz wyregulować sobie kolanka, asymetrycznie, co można zilustrować tak:
| | /
Lewa rurkę ustawiasz równolegle do aluminiowej ramy, prawa pozostaje tak jak jest (ewentualnie możesz jeszcze bardziej ją rozchylić).

Aby wyregulować kolanka, potrzebujesz klucz imbusowy (z reguły jest w zestawie, jak my sprzedajemy, zawsze jest) i płaską 10tkę. Wystarczy poluzować śruby, ustawić odpowiednio rurki, skręcić i tyle.

Pamiętaj, że kolanka muszą być poniżej kolana, tak aby samo kolano, gdy masz założony Poweriser, można było swobodnie zginać.

Udanych treningów!
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
morgi666 

Wiek: 57
Do³±czy³: 29 Wrz 2011
Posty: 3
Sk±d: z daleka
Wys³any: 2011-09-29, 15:35   

Dzieki wielkie za odpowiedz. Potestuje ustawienia i dam znac jak poszlo :)
 
 
     
Maniek1111 

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011
Posty: 2
Wys³any: 2011-10-26, 16:39   

Dzięki za odpowiedź mi również się przydało ;)
_________________
Polecam
polskie firmy w londynie
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2011-10-26, 16:48   

Maniek1111 - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce!

Na jakim sprzęcie i jak długo skaczesz?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
leniuch91 


Wiek: 33
Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011
Posty: 14
Sk±d: ElblÄ…g-GdaÅ„sk
Wys³any: 2011-10-31, 00:32   

Jako, że zauważyłem podobny problem nie chcę zakładać nowego tematu....

Dzięki uprzejmości Yamaj'i miałem w sobotę okazję przejść się na poweriserkach... wrażenia niesamowicie pozytywne, ale zwróciłem uwagę na pewną niedogodność mojej anatomii, która dwała o sobie znać na zwykłych szczudłach i która może mi uprzykrzyć życie na poweriserkach.

Problem wygląda następująco.... moje stopy są dość mocno rozchylone na boki powiedzmy ze jest to odchylenie o ok 30 stopni do zewnątrz. Skutkowało to tym że zachaczałem sprężyną o sprężynę....

Pytanie czy jest to problem do wyregulowania sprzętem, czy może jest to kwestia wyrobienia odpowiedniej techniki i nie powinienem się tym przejmować?
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2011-10-31, 11:03   

Cytat:
Pytanie czy jest to problem do wyregulowania sprzętem, czy może jest to kwestia wyrobienia odpowiedniej techniki i nie powinienem się tym przejmować?


I jedno i drugie. Nogi 'uciekają' ci do wewnątrz, więc kolanka należy ustawić w ten sposób (najpierw lewa później prawa noga):
| | / i \ | |
To powinno pomóc. Do tego jak dodasz technikę, to będzie wszystko OK.

Dokładniej mógłbym pomóc, gdybym zobaczył dokładnie, jak układają się twoje nogi w czasie chodzenia na powerkach.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
leniuch91 


Wiek: 33
Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011
Posty: 14
Sk±d: ElblÄ…g-GdaÅ„sk
Wys³any: 2011-10-31, 11:44   

Cieszę się, że jest to do skorygowania, w takim razie jak już będę miał swój sprzęcik to wstawię foty jak to wygląda :)
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania