Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2010-09-27, 19:17
Kopytka
Autor Wiadomo¶æ
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-07-15, 21:33   

Werbel guma się zbyt rozgrzeje i się wtopi w piłę. Walec ciął piłą to metalu normalnie z tego co mówił. Tylko że dość dobrej jakości.

Generalnie kopytka z gumy samochodowej wymagają najwięcej nakładu pracy. Ja mam aż za dobrze bo mam takiego jednego Walca , któremu dziękuję niezmiernie , i on mi to zrobił.
Kopytka takie są jednak zdecydowanie najlepsze. Trwałość , Wytrzymałość , Przyczepność , Estetyka nie bez powodu z dużej litery.

Skarpeta to guma rowerowa (dość szeroka) Którą się nakłada na kopytka i ściska obejmą ślimakową. Rozwiązanie proste tanie nie wymagające. Co do wad to : estetyka , opaski ślimakowe mogą się luzować i wyrabiać więć jest potrzebne konserwacja. Przyczepność dobra może nawet lepsza niż na kopytkach oryginalnych ale nie umywa się do opony. LInk http://www.geocities.com/powerisertiresocks/. Jeszcze jedno Należy zwracać uwagę na położenie opasek ślimakowych. Przy niektórych trikach można zaczepić śrubą o śrubę i upaść ( Walec doświadczył tego. )

Kopytka od Luka. Najprostsze rozwiązanie nawet największy nowicjusz powinien sobie poradzić. Nie wymaga nakładu pracy prawie w ogóle. Wady : Cena , która jest ( i tu szczerze) niewspółmiernie duża.

Pomogłem ?? Jeśli tak to daj Pomógł.
 
 
     
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2008-07-15, 21:37   

Masz może zdjęcia tych oponowych kopyt?
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-07-15, 21:45   

W albumie jest zdjęcie kopytek KGA teamu
http://forum.powerizer.pl/album_page.php?pic_id=70
Nasze wyglądają podobnie tylko opona jest nowa :) ( chyba miała jakąś wadę fabryczną).
Śruby chowają się w bieżnik . U nas zatrzymują się na siatce z drutu wewnątrz opony.
Śruba ma płaską główkę więc zanim się zajedzie takie kopytka do śrub minie dobry rok bardzo intensywnego skakania. (Tym bardziej , że ostatnio nie skaczemy na asfalcie). Prędzej idzie zajechać profile aluminiowe niż tę gumę.
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-07-15, 21:55   

matkop, dzięki za odpowiedź :) warto wiedzieć na przyszłość :) . Najgorzej chyba z tymi dziurami żeby wywiercić xD(ja bym się bała że coś się zwali a wtedy bym się zapłakała a w domu za sprzęt by mnie powiesili jak by co). xD :rotfl:
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2008-07-15, 22:02   

Tam żadnych dziur się nie wierci, są przecież przymocowane te gumy domyślne jakoś. Są 4 śruby które są zamocowane do gumy. Tutaj tylko w oponie wiercisz.
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-07-15, 22:06   

1) to zależy jakie masz kopytka czy 1 czy 2 generacji
2) Nawet jeśli drugiej to ja mam wywiercone dziury(przez Walca , dzięki) bliżej rogów kopytka żeby guma na końcach nie dążyła to prostowania się i nie podwijała.
 
 
     
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2008-07-15, 22:09   

hmm, chyba muszę pomyśleć o tym samym rozwiązaniu, bo u mnie już śruby wystają... ;/
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-07-15, 22:09   

no właśnie czytałam o kopytkach więc Werbel wiem co mówię.
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-07-15, 22:16   

Jeżeli tylko czujesz się na siłach to mogę polecić całym sercem to rozwiązanie. Wymaga dużego nakładu pracy ( Dzięki Walec !) i troszkę umiejętności . Ale jest BARDZO BARDZO dobre. Ja nowe kopytka zajeździłem w 2-3 tygodnie a te , które mam na sobie (jak to brzmi!) już wcześniej miał Walec i to dość sporo a teraz mam ja i 0 śladów zużycia.
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-07-15, 22:21   

matkop, czyli się ostro trzyma :) ja tam opony mam :D kolega mi oddał zimówki bo mu nie potrzebne xD nie pytałam czemu, wzięłam bo wiedziałam, że mi się przydadzą w przyszłości więc mam. A bart mi sie oferował za mechanika robienia dziur, ale mu nie ufam xD. E spokojnie sama coś wymyśle jak się rozwali to się części zamówi i już zawsze musi być ten pierwszy raz xD
I popatrzcie czego to ten Walec nie wymyśli. Może tak jak już kiedyś była mowa Walec będzie robiła za serwisanta kopytek :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-21, 20:16   

A ja Wam powiem tak: SKARPETY TO BAJKA! Sam je zrobiłem, tylko nie obejmą lecz srebrną taśmą (większość rzeczy nią robię) i SUPER! Podłoża trzymają się każdego, czy to piach, czy to trawa, czy twarde podłoże. Wygląda spoko, nawet ładnie (wersja taśmowa!) :hyhy: . Nie luzują mi się, po prostu jestem zadowolony w 100 procentach! Szczerze polecam!

P.S. :padam: O mistrzu tuningu! Nasz kochany Mc Gyverze! (WALCU) Gdybyś mi w wolnym czasie zaprodukował kopytka z opony, to bym cie normalnie czcił! Jeśli chcesz mi pomóc, to napisz na priva to ci adres podam gdzie wysłać, a jak nie to będę sobie na razie skakał na gumach rowerowych, ale jak masz czas i chęć to naprawdę BARDZO PROSZĘ!!! :padam: :]

Aha, niedługo wrzucę fotkę skarpet.
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Milmari 


skacze od:: 2008.06.22
Wiek: 41
Do³±czy³: 02 Lip 2008
Posty: 6
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-22, 00:12   

Możecie mi podać wymiary gumy na kopytka 2 generacji. Mam okazje wykroić sobie takie gumy ale niestety nie mam przy sobie powerizera :kwasny: i nie moge sprawdzić rozmiaru.
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-08-22, 08:20   

Ja posiadam pierwszą generację i to jeszcze z resztkami zalanej gumy.Niestety nie pomogę Ci :kwasny: Jedne od drugich różnią się wielkością.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania