Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2010-07-17, 10:21
kilka informacji dla nowicjusza
Autor Wiadomo¶æ
karol255 

Wiek: 45
Do³±czy³: 22 Maj 2007
Posty: 3
Wys³any: 2007-05-22, 19:10   kilka informacji dla nowicjusza

Witam

Zacznę od tego że jestem zielony w kwestii tego sportu i samego urządzenia.
W każdym bądź razie jestem zainteresowany zakupem urządzenia i mam kilka pytań.
Z opisów w internecie dowiedziałem się że nauka podstawowa (chodzenie, bieganie, skakanie) trwa kilka minut. Jak to wygląda faktycznie? Czy jest to takie proste ? Jak wygląda kwestia upadków, czy wiele razy trzeba się przewrócić żeby się nauczyć ?
Jak ma się używanie tego sprzętu na naszych polskich chodnikach, nie równych powierzchniach i powierzchniach typu ubita ziemia, kostka brukowa itp ?
Czy bieganie, chodzenie wymaga więcej siły niż standardowe bieganie, chodzenie ?

Z góry dzięki za odpowiedź, tylko proszę o szczere odpowiedzi, a nie reklamowe ;) Ja już się napaliłem więc nie jest mi potrzebna reklama :)

Pozdrawiam
Karol
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2007-05-23, 09:34, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
irackman 

Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 11
Wys³any: 2007-05-22, 21:53   

Cześć
Mnie to zajęło jakieś trzy minuty. Kumpel przywiózł sprzęt na afterfarty po imprezie i na kacu włożyłem sprzęt na nogi. Z pomocą kumpla przeszedłem może 20m- drugie tyle już sam. Po paru dniach spotkaliśmy się znowu i tym razem po założeniu zacząłem biegać! Wniosek- jeśli nie masz jakiś zaburzeń równowagi, to nauka jest bajecznie prosta. Wyglebiłem tylko raz, ale bardzo lajtowo- zero kontuzji (ale ochraniacze, przynajmniej kask i nadgarstkowe, zawsze warto mieć). Zmęczenie- hmm, ja używałem M120, co przy mojej wadze ( 80 kg ) daje troche w kość, ale podejrzewam, że przy dobraniu sprzętu do wagi jest sporo łatwiej. Zaznaczam, że nie jest to jakiś ekstremalny wysiłek, nawet na najcięższym sprzęcie- po prostu czujesz, że się ruszasz. Co do powierzchni- skakałem na ubitej ziemi- czuć, że troche energii idzie "w grunt", ale to naprawdę mała różnica.
 
     
karol255 

Wiek: 45
Do³±czy³: 22 Maj 2007
Posty: 3
Wys³any: 2007-05-23, 05:57   

Witam

dzięki za info.
Może ktoś jeszcze się podzieli swoimi uwagami.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-05-23, 10:05   

Witaj Karol na forum!

Cieszę się, że ktoś zdążył wypowiedzieć się przede mną :)
Nauka podstaw czyli chodzenie, bieganie, skakanie (zawsze dokładnie w tej kolejności) trwa średnio do 5 minut. W ostatnim miesiącu ta reguła potwierdziła się wielokrotnie. Przeszkoliłem już setki osób i wiem, jak bardzo szybkość nauki jest uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami (nie koniecznie fizycznymi). Bardzo wiele osób zaczynała skakać niemal natychmiast (!!!), większość oswajała się ze sprzętem przez kilka pierwszych minut, pojedynczym osobom przełamanie się do samodzielnego chodzenia i biegania zajmowało maksymalnie 30 minut.

Odnośnie nauki: po założeniu Powerizer na nogi (zawsze wcześniej przeczytaj instrukcję obsługi), uczymy się chodzić. Obowiązują 3 podstawowe zasady:

1. cały czas jesteśmy w ruchu!
2. podnosimy wysoko kolana
3. trzymamy stopy równolegle w małym rozkroku.


Ad.1. Powierzchnia gumy, którą zakończone jest kopytko, jest bardzo mała względem powierzchni naszej stopy, co z oczywistych względów nie pozwala na stanie w miejscu. Każde zatrzymanie się na dłużej niż kilka sekund może skończyć się w pozycji horyzontalnej.
Ad.2. Jest bardzo ważne, aby kolana podnosić nawet przesadnie do góry od pierwszych minut. Jest to konieczne, aby wyrobić w sobie dobry nawyk i później nie "szurać". Podczas biegania taki błąd może skończyć się tylko w jeden sposób.
Ad.3. Aby uniknąć zderzania się o siebie sprężyn, musimy trzymać stopy równolegle. Gdy sprężyna uderza w drugą sprężynę, raz że grozi to upadkiem, dwa - niszczymy sprzęt.

Summa summarum: nauka jest banalnie prosta.

Upadki: nie wiem jak inni skaczący, z mojego doświadczenia jednak wiem, że upadki, o ile w ogóle się zdarzają, to bardzo rzadko. I znowu, zależy to od konkretnej osoby. Jeśli robi się wszystko krok po kroku i mądrze tzn. nie staramy się skakać przez samochody już w pierwszej godzinie nauki itp., podnosimy sobie poprzeczkę stopniowo, to upadków będziemy unikać.

Z Powerizer można korzystać niemalże wszędzie. Trzeba jedynie pamiętać aby było: twardo, sucho, równo i czysto. Skakanie po chodnikach, na boiskach, na łąkach, utwardzonej ziemi itp. jest jak najbardziej możliwe. Im bardziej miękko, tym gorzej dla skoków, ale bezpieczniej dla początkujących i uczących się nowych rzeczy. Im bardziej twardo, tym pewniejsze i wyższe odbicia.

Chodzenie i bieganie wymaga dokładnie takiego samego wkładu siły, co normalne chodzenie i bieganie. Niektórzy mówią, że jest nawet łatwiejsze, bo jest się wspomaganym mocą super sprężyn :) Na Powerizer jednak pracują niemal wszystkie mięśnie naszego ciała i dzięki temu jest to dużo bardziej efektywne ćwiczenie niż zwykłe bieganie czy spacerowanie. Mięśnie, które najczęściej czuć najbardziej po pierwszym razie na Powerizer (lub po dłużej przerwie bez niego) to: dolne partie mięśni brzucha i mięśnie ramion.

:D skakania :D
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
karol255 

Wiek: 45
Do³±czy³: 22 Maj 2007
Posty: 3
Wys³any: 2007-05-23, 12:28   

Witam

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź.

Czytając tą odpowiedź przyszło mi nowe pytanie do głowy. Pewnie przesadzam z tym dociekaniem, ale jak już zacząłem to już będę kontynuował. Jak się wstaje i zatrzymuje, skoro stanie w miejscu nie jest wskazane, to czy nie ma z tym problemu ?

Pozdrawiam
Karol
 
     
irackman 

Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 11
Wys³any: 2007-05-23, 13:08   

Nie możesz stać nieruchomo w miejscu, ale "dreptać" jak najbardziej. Po prostu przestępujesz z nogi na nogę.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-05-23, 13:12   

poczÄ…tkujÄ…ca osoba biegnie i siÄ™ zatrzymuje


bieganie i zatrzymanie


jedna z technik wstawania (i kontrolowany upadek)


upadek (dobrze jest mieć ochraniacz na kość ogonową)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
quere 
quere


Powerizer: m90
Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: 2007-05-25, 22:33   

daje sie wstac normalnie z plaskiego chodz wygodniej z podwyzszenia. Nauka jest prosta. moin zdaniem upadki moga byc bolesne oczywiscie zalezy jak kto pada i po czym:) warto odrazu zakladac wszystkie ocharaniacze bo po fakcie moze byc za pozno:)
 
     
quere 
quere


Powerizer: m90
Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: 2007-05-25, 22:35   

co do zatrzymania to wytlumiasz kolejne odbicia lub jak kto woli rzucasz sie na glebe:)
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-06-03, 03:02   

wstaje się jak na załączonym wyżej obrazku. Są generalnie dwie metody, jak sprzęt da się osobom niewtajemniczonym, okazuje się, że ilość możliwości wstawania można mnożyć ;) np. korzystając z wynalazków takich jak stojący samochód czy bardziej praktycznie: w miarę trzeźwo reagujący przyjaciel.

Jeśli chodzi o zatrzymanie, również odsyłam do powyższych przykładów i dodam za quere, że wystarczy chcieć się zatrzymać. Niech za przykład posłuży np. huśtawka albo rower: aby się zatrzymać, po prostu wystarczy przestać wprawiać huśtawkę/rower w ruch, a jeśli jeszcze pomożemy w zatrzymaniu hamując, stanie się to szybciej. Jest to bardzo proste i naturalne, czuje się to od razu na Powerizer.

Upadki; sprawa indywidualna. Jedni je lubią, drudzy nie. Tak samo jest z samym upadaniem; jedni wiedzą, jak ich unikać, inni nie :D Wszelkie możliwe ochraniacze są jak najbardziej wskazane i zalecane.

z ciekawości zapytam: guere, jak z upadkami jest u ciebie?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
quere 
quere


Powerizer: m90
Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: 2007-06-06, 01:08   

nie jest zle, doswiadczenie nabyte na rolkach i rampie znakomice sie przydaje. Oczywiscie na tym sprzecie mialem ze 4 upadki jeden dosc bolesny bo pomimo usztwnianych ochraniaczy nadgarstkow upadek byl z taka sila ze kilka dni schodzila delikatna opuchlizna dolnej czesci dloni. Reszta wywyotek bez wiekszych "fajerwerkow"

Co do ochraniaczy ogolnie ludzie zakladajcie co sie da bo po kilku glebach a czasem jednej konczy sie przygoda ze sportem. mam juz kilka lat i pare doswiadczen (maly wstrzas mozgu, krwiak na biodrze itd) to nie jest zaden obciach nosic kask itd tylko kretyn mysli ze jest taki hard core bo nie nosi ochraniaczy. goraco potecam ochrone:)
 
     
konri900 

Do³±czy³: 15 Maj 2007
Posty: 1
Wys³any: 2007-06-08, 13:41   

Siemka!! :mrgreen:

Chciałbym kupic powerizer ale troche kasy brak ale na razie mnirjsza z tym uzbieram jakos ja mam pytanie co do skakania czy naprawde skacze sie 3 metry w góre??


Pozdrawiam Konrad!!
 
     
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2007-06-08, 16:45   

2m w górę.

Ale z tego co mi wiadomo to od nóg do ziemi a nie od czubków powerizera ;)

Ale to tylko moje informacje...
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2007-06-12, 19:42   

wracajac do ochraniaczy co myslicie o "żółwiku"
warto nie warto ? czy nie przeszkadza ( jesli ktos stosował )
Jedno jest pewne jesli nie ma zadnych przeciwskazan zanim bym sie zdecydował na backflip(uuu kiedy to bedzie ) to wolalbym takie "cuś" miec na sobie :)
 
 
     
quere 
quere


Powerizer: m90
Wiek: 44
Do³±czy³: 13 Maj 2007
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: 2007-06-13, 08:10   

zolwik ok ale chyba raczej przy probach czygos ostrzejszego:) niz do zwyklego skakania. tez salta bez tego cuda bym nie robil:)
 
     
A2t2 

Wiek: 40
Do³±czy³: 16 Cze 2007
Posty: 18
Sk±d: Krakow
Wys³any: 2007-06-17, 10:14   

Ja jezdze na rolkach w sumie cale wakacje procz wtorkow i srod : ) tak to non stop niemalze. Mialem tylko 1 zderzenie z predkoscia 50km/h. nie ukrywam ze rozpedzalismy sie o wiele szybciej - kolka 100mm abec 9, niesamowite wrazenia, ale to rolki... jak sie jezdzi non stop to w koncu chce sie cos wiecej. Wiem jak boli pupa od upadku pionowego : ). Na allegro tanio mozna zdobyc ochraniacze na kosc ogonowa.
no chlopaki zaczynam powaznie myslec o tych sprezynkach !
Chce byc pierwszym Krakusem ;) bo jak na razie go nie widzialem :)

Tak wogole to fajnie, ze powstalo to forum. Informacji o sprezynkach nie ma nawet w TV. A szkoda bo powinni to promowac, co za tym idzie sklep by zyskal ale nie o to mi chodzi, raczej o fakt, ze nie ma z kim poskakac. Moich znajomych nie stac na wydatek 1000zl. Dlatego przydaloby sie kilka osob z Krakowa ; ) z ktorymi by sie poskakalo !
Postaram sie szybko zebrac pieniadze : )
pozdrawiam wszystkich
Artur
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-06-17, 14:54   

Powerizer kilka razy był obecny w TV :D
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2007-06-17, 21:45   

nie bedziesz pierwszym krakusem :P
chyba ze pierwszym pokazujacym sie publicznie ja skacze na uboczu :)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2007-06-17, 23:32   

Na uboczu można się chyba jedynie ukrywać ;)
Matkop - z czasem przywykniesz do bycia oglądanym i stanie ci się to obojętne. Miłego.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2007-06-18, 20:09   

ja sobie powiedzialem ze dopoki sie nie naucze, nie bede sie pokazywalpublicznie :P po co gleby maja widziec
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania