Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2011-07-01, 21:12
Ciekawostki na temat ACTIMEL'a oraz RED BULL'a
Autor Wiadomo¶æ
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2008-06-24, 11:15   Ciekawostki na temat ACTIMEL'a oraz RED BULL'a

ACTIMEL

Aspekty, które trzeba mieć na wsględzie.
ACTIMEL dostarcza organizmowi bakteriÄ™ zwanÄ… L.CASEI. Ta substancia jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza siÄ™ jej dodatkowo przez dÅ‚uższy czas, organizm przestaje jÄ… produkować i stopniowo „zapomina”, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat.
W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym.
Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe... W reklamach w Polsce mówi się np. wypróbuj przez 2 tygodnie - przypisek własny)

Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o niestosowności jego użycia i nie dowie się, że może powodować poważną krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi, aby powiększyć zyski producentów.


I znowu kilka słów wyjaśnień ode mnie: Na czym polega niebezpieczeństwo Actimela i innych podobnych produktów?
Każdy organizm produkuje własne, tzw. dobre bakterie "zamieszkujące" układ pokarmowy.
Pomagają nam w trawieniu. Ich rola jest na tyle ważna, że kiedy bierzemy antybiotyk, który wyjaławia nasz organizm z tych bakterii, lekarze zalecają równoczesne pobieranie preparatów osłonowych (np. trilac, lacidofil, lakcid) , odbudowujących naszą florę bakteryjną.

A teraz do sedna. Bakterie w Actimelu spełniają taką samą funkcję, jak Nasz prywatna flora bakteryjna.
Kiedy regularnie pijemy Actimel, w organizmie pojawia siÄ™ nadmiar dobroczynnych bakterii.
Wówczas nasze ciało dostosowuje się do nowej sytuacji. Organizm przestaje produkować bakterie (bo dostaje je z zewnątrz)

Problem polega na tym, że bakterie z Actimela są wyprodukowane sztucznie i szybko "umierają".

Jeśli więc przestaniemy pić Actimel zaczną się nasze problemy.
Organizm nie produkuje już własnych bakterii (a przynajmniej nie w ilości koniecznej do prawidłowego funkcjonowania), a sztuczne bakterie też nie są dostarczane.

Zaczynamy więc chorować.

I Prawdę wówczas mówi reklama "pij przez 2 tygodnie", bo kiedy później przestaniesz, to zdecydowanie poczujesz różnicę (na gorsze).


RED BULL
TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACH NASZEGO KRAJU…
NASZE DZIECI MOGĄ GO SPOŻYWAĆ NA SPRÓBOWANIE....MOŻE TO BYĆ ŚMIERTELNE...

RED BULL został stworzony, by stymulować mózg osób poddanych dużemu wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresującym, ale nigdy by być konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzący.

RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który się rozprowadza po całym świecie z pomocą sloganu: Zwiększa wytrzymałość fizyczną, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Wszystko to można znaleźć na puszeczce RED BULLA Napój energetyczny tysiąclecia...!
Red Bullowi udało sdię dotrzeć do prawie 100 krajów świata. Marka CZERWONEGO BYKA ma jako swoich konsumentów młodzież i sportowców, dwa segmenty atrakcyjne, które zniewolono prez stymulację, którą powoduje ten napój.
Napój ten został stworzony przez Dietricha Mateschitza, przedsiębiorcę pochodzenia austriackiego, który odkrył ten napój przez przypadek. Stało się to podazas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował dla fabryki produkującej szczoteczki do zębów.
Plan na bazie przepisu, który zawierał kofeinę, i taurinę wywołał furorę w tym kraju. Słusznie przewidział olbrzymi sukces tego napoju w Europie, gdzie na razie nie istniał ten produkt i co więcej zobaczył wielką szansę przeistoczenia się w przedsiębiorcę.
ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu n ato, że jest to śmiertelny koktajl, spowodowany zbiorem witamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, który został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych, by stymulować morale wojska ugrzęzłego w Wietnamie, który działał jako narkotyk halucynogenny, zwalczający stres wojenny. Jednak jego efekcty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wątroby, które występowały u żołnierzy, którzy go spożywali....Pomimo tego na puszce RED BULLA można wyczytać wśród składników: GLUCURONOLACTONE, skatalogowany medycznie jako stymulant.
Co jednak nie figuruje na puszce RED BULLA, to konsekwencje jego spożycia, które powinny być umieszczone w całej serii OSTRZEŻEŃ:

1).- Jest niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzująca napoju przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał.
2).- Jesteś w niebezpieczeństwie dostania wylewu do mózgu, spowodowanego tym, że RED BULL zawiera składniki, które rozcieńczają krew, by serce mogło łatwiej przetaczać krew by móc w ten sposób wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpującym.
3).- Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w “ÅšmiertelnÄ… BombÄ™”, która atakuje bezpoÅ›rednio wÄ…trobÄ™, powodujÄ…c, że miejsce zaatakowane siÄ™ nie regeneruje.
4).- Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12, używana w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.
5).- Regularne spożywanie RED BULLA wyzwala pojawianie się całej serii chorób nerwowych i neurotycznych nieodwracalnych.


WNIOSEK: Jest to napój, który powinien być zabroniony, ponieważ jest mieszany z alkoholem i tworzy bombę zegarową dla organizmu, przede wszystki, wśród nastolatków i dorosłych, którzy nie posiadają tej informacji.


(RAPORT PHD KHALET GEBARA MD in USA California (UCLA University)
Źródło: http://aseti.strefa.pl/forum/viewtopic.php?p=16169





Nie mam zielonego pojęcia ile w tym prawdy (błędy których się doszukałem, to to, że organizm człowieka NIE produkuje bakterii oraz to, że glukuronolakton jest substancją naturalną, efektem metabolizmu glukozy, a historyjka o stosowaniu go jako narkotyku dla żołnierzy to generalnie mit).
Zdania są podzielone, ja od tego czasu mam zamiar uważać na to co piję przed/po/w trakcie skakania.
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-06-24, 11:33   

Ciekawa jest również kwestia wód rzekomo mineralnych.
Wody takie jak : Żywiec Zdrój , Kropla beskidu są generalnie na całej linii do bani.
Mają piękne reklamy a minerałów w sobie tyle co kranówka...
Warto czasami popatrzeć na etykietę i sprawdzić że woda taka ma 200mg może 400 mg na litr. Dobra woda powinna mieć powyżej 1000 mg na litr. Warto to wiedzieć ponieważ skacząc tracimy sporo wody i należało by pić wodę wartościową , bogatą w wapń , magnez ,potas.

Polecam takie wody jak.
Muszynianka ok 1700mg/litr dużo magnezu i wapnia
Staropolanka 2000 powyżej 2000mg/l sporo potasu
Piwniczanka też powyżej 1500 mg/l
Kryniczanka niegdyś miała powyżej 3500mg/litr ale zmienili odwiert i obecnie mają około 2500mg/litr

Pamiętajcie jednak że nie można przesadzać
Wód leczniczych, takich jak Zuber, Jan, Wielka Pieniawa, nie można pić na co dzień. Najlepiej stosować je po konsultacji z lekarzem
Zuber ma około 25000mg/litr....

Jeszcze parę cytatów
Wody mineralne wysokozmineralizowane - o mineralizacji powyżej 1500 mg/l. W wodach butelkowanych zazwyczaj do 4000 mg/l. Jest to najbardziej szlachetny rodzaj wód, bowiem zawierając znaczne ilości składników mineralnych uzupełniają ich niedobory w organizmie. Składniki mineralne pełnią bardzo ważną rolę w w procesach metabolicznych a ich niedobory powodują różne choroby i schorzenia. Uzupełnianie tych niedoborów poprzez picie wód mineralnych jest jedną z najlepszych form dostarczania ich organizmowi człowieka. Dzięki temu wody mineralne pełnią ważną funkcję profilaktyczno zdrowotną.

Wody źródlane o mineralizacji poniżej 500 mg na litr. Nie należy ich mylić z wodami mineralnymi, bo chociaż na etykietach często mają wypisane składniki mineralne, to jest ich tak mało, że nie mają żadnego znaczenia dla organizmu człowieka. Takie wody są alternatywą dla nie zawsze dobrych wód wodociągowych i powinno się ich używać przede wszystkim do użytku domowego - gotowania potraw, parzenia kawy, herbaty i ziół, rozcieńczania koncentratów soków i syropów. Mają tę pozytywną właściwość, że bardzo dobrze rozpuszczają produkty, z których przygotowuje się posiłki, wydobywając z nich potrzebne do celów odżywczych składniki pokarmowe. Takie wody można pić w niewielkich ilościach w celu ugaszenia pragnienia, ale picie ich w większej ilości może być niekorzystne dla zdrowia, bo wypłukują z organizmu składniki mineralne. Wody źródlane, jako wody miękkie nadają się za to doskonale do celów higienicznych oraz prania
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-24, 12:42   

Niestety nic w dzisiejszych czasach nie jest zdrowe. Nawet owoce które jemy. Wszytko to jedna wielka chemia. Wymyślają jakieś napoje,soki,zupki..pfff na co to komu. ludzie kiedyś i bez takich rzeczy sobie dobrze radzili. Wszytko to nie ma sensu fabryki produkują,firmy sprzedają a my to kupujemy i co i rusz nowa nowoczesność. ten świat taki jest nie ma co niczego nie zmienimy.
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
Werbel 
Lotnik


Powerizer: M70 (waga: 52 kg)
skacze od:: 24.12.2007
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 335
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: 2008-06-24, 13:08   

claudia332 napisa³/a:
ludzie kiedyÅ› i bez takich rzeczy sobie dobrze radzili


I co najlepsze, wtedy żyli po 40 lat w porywach ;)

Jednak, wczoraj jedząc sobie w KFC Hot Wingsy pomyślałem z kolegą:
"skąd oni biorą tak tłuste kurczaki... Jeżeli to modyfikacja genetyczna to jestem za modyfikacjami genetycznymi!"
_________________
Miłego skakania!
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-24, 13:28   

mmm nic nie mów o jedzeniu z KFC ja jak jestem u bratowej i jedziemy do parku Wilsona to zawsze jedziemy do KFC. Ich kurczaki są suuper są tak pyszne. Co najleprze ja bardzo mało jem potrafie nic nie jeść przez cały dzień a jak jestem w KFC to dwie torebki na wynos + Duża cola xD i się śmieją że nadrabiam :) Ja jak bym mieszkała gdzie jest KFC to serio bym w ogóle nie gotowała :D Za kurczaczki w sosie musztardowym jestem w stanie oddać wszystko :D :D albo tortille :D (oprócz powerka)
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-24, 13:30   

Jakby kto miał tatę technologa żywności to by zobaczył co i z czego da się zrobić, jajecznicy z jajek w proszku nie próbowałem, ale pogadam i się dowiem...

Warto zwrócić uwagę na to, że niektórzy, a właściwie większość ludzi widząc w składzie jakiegoś produktu E-xxx myśli złowrogo "KONSERWANT!!!11". A prawda jest taka, że "E" to skrót od "European". Taki symbol może dostać substancja której zawartość w produkcie nie przekracza 1% i substancja nie ma wysoce szkodliwego wpływu na zdrowie. Można o tym pisać i pisać, bo to rozległy temat, ale to tak pobieżnie.

Kategorie substancji E-xxx
Te z numerami E 100 do E 180 to barwniki, od E 200 do E 283 - konserwanty, E 300 do E 322 - przeciwutleniacze, E 400 do E 495 - substancje stabilizujÄ…ce, i reszta czyli numery od E 500 do E 1500 to substancje zapachowe, zapobiegajÄ…ce zlepianiu siÄ™, spienianiu, rozwarstwianiu.
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-08-15, 11:48   

nowe światło na napój red bull rzucają australijscy naukowcy w swoich badaniach (czytaj tutaj).

Do myślenia daje również fakt, że w niektórych krajach sprzedaż red bull'a jest zakazana.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-15, 14:05   

Ale to samo dzieję się po wypiciu kawy. Osobiście lubię wypić Tigera przed treningiem , mam wtedy więcej ochoty na skakanie. Taki Aktywator.
W pojedynku kawa vs napój energetyczny zdecydowanie wybieram to drugie.
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-15, 15:51   

Ja natomiast nie piję ani jednego, ani drugiego. Polecam mieć 5zł ze sobą i kupić w trakcie małą butelkę wody. No bo to fakt, że na powerku w gardle suszy.
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-08-15, 16:18   

W trakcie wysiłku lepiej mieć napój izotoniczny, bo
matkop napisa³/a:
Wody takie jak : Żywiec Zdrój , Kropla beskidu są generalnie na całej linii do bani.
Mają piękne reklamy a minerałów w sobie tyle co kranówka...
Warto czasami popatrzeć na etykietę i sprawdzić że woda taka ma 200mg może 400 mg na litr. Dobra woda powinna mieć powyżej 1000 mg na litr. Warto to wiedzieć ponieważ skacząc tracimy sporo wody i należało by pić wodę wartościową , bogatą w wapń , magnez ,potas.

Jak ktoś gardzi napojami typu Powerade to może sam stworzyć coś podobnego: potrzebna woda średniozmineralizowana, 6-10 łyżeczek glukozy i szczypta soli, opcjonalnie dla smaku sok z cytryny i pół łyżeczki cukru (pudru)
Wszystko mieszamy i mamy amatorskiego izotonika :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-15, 17:15   

No to już lepiej. Przynajmniej wiesz co pijesz.
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-08-15, 20:07   

W każdym powerade jest praktycznie to samo + witaminy i inne mikroelementy oraz dodatki smakowe :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-15, 22:55   

I tak nie ufam tym wszystkim napojom energetycznym. Lepiej używać energii własnego ciała niż tej z puszki RB. Zresztą słyszałem, że picie z puszek zwiększa zagrożenie raka. :/ :kwasny:
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-16, 01:23   

Ale ja nie używam Tigera tudzież Red bulla jako coś co ma mi dodać energii.
Zawsze przed treningiem spożywam dużo kalorii , w trakcie też zazwyczaj mamy coś słodkiego . Używam Tigera czy innego napoju do nazwijmy to "wkręcenia na obroty".
Ostatnio miałem dość niskie ciśnienie i lekko ospały byłem , kofeina podwyższa ciśnienie i nazwijmy to daje chęci do działania.

Teraz takie moje rady.
-Godzinę przed treningiem warto zjeść naprawdę sporo kalorii. Np węglowodany takie jak w musli + jakieś cukry jak w czekoladzie no i jeszcze jakimś owocem zagryść.
-Na trening warto wziąć dużą butelkę wody MINERALNEJ,
Coś słodkiego gdyby dopadł nas głód energetyczny. Może też być napój IZOTONICZNY ale jeśli ma się dobrą wodę i jakąś przekąskę to niekoniecznie.
- Przed treningiem czasami mierzę ciśnienie jeśli jest niskie można śmiało zaaplikować sobie jakiegoś Tigera itp.
- Podczas skakania wydzielamy sporo potu dlatego też pijmy sporo. Ja średnio 1,5l wody wypijam.

Po treningu też trzeba zadbać o dostarczenie składników organizmowi.

Trzeba pamiętać ,że przy intensywnym skakaniu musi być też jakaś powiedzmy dieta.
Inaczej siądziemy po 15 minutach ledwo zipiąc a na drugi dzień będziemy mieli zakwasy i będziemy wymęczeni.

Czasami skacze się nam dobrze i można przeskakać parę godzin , a czasami się umiera po 10 minutach . Wiele czynników ma na to wpływ ale możemy trochę pomóc sobie przez odpowiednie odżywanie się.
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-08-16, 16:52   

matkop napisa³/a:
Osobiście lubię wypić Tigera przed treningiem , mam wtedy więcej ochoty na skakanie.

Się rozumie :D :D ja wole cole i Tigera nie przepadam za wodą xD no ale jak zdrowo to i wodę trzeba pić :)
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
Grace 
organizator


Powerizer: M70 ;D
Zaproszone osoby: 73
skacze od:: sierpień 2007/czerwiec 2008
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 39
Do³±czy³a: 11 Maj 2007
Posty: 348
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-18, 10:27   

a ja zamiast kawy polecam yerba mate.
Może i jest okropna w smaku na początku, ale nie wytrąca magnezu jak kawa (ręce się nie trzęsą), pobudza bardzo podobnie i można tego pić dużo.
Zamiast kofeiny zawiera mateinę, która też tak nie uzależnia.
_________________
GRACEPOLAND.com zapraszam po PoweriSer w Krakowie ;)
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-08-18, 13:32   

Ja tylko raz piłem yerbe, która smakowała dosyć normalnie, z jakimis owocami była, ale poza tym to jest obrzydliwa :P
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania